وکیل قتل در شیراز

بیشتر بخوانید وکیل قتل بهترین وکیل قتل کشور

قاضی سابق دادگاه های/تصادفات/کیفری/حقوقی/انقلاب/خانواده/۵سال سابقه وکالت

 حنیور قاضی سابق شیراز/بندرعباس/مرودشت/جهرم

وکیل پایه یک و مشاور حقوقی

(۰۹۲۲-۵۱۹-۲۴-۰۸)

(۰۹۱۷-۴۳۹-۳۷-۵۴)

آقای خداوردی حنیور

وی بورسیه دانشگاه علوم قضایی تهران بوده است.

قاضی سابق دادگاه های بندرعباس مرودشت جهرم و شیراز بوده است.

وی در شهر شیراز سابقه قضاوت در دادگاه های

حقوقی کیفری انقلاب خانواده و تصادفات

و

 ۵ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری را دارد!

وکیل قتل در شیراز

وکیل قتل در شیراز

دادسرایار شرح میدهد:

بهترین وکیل قتل در شیراز

قتل یکی از جرایمی است که در تمامی نظام‌های حقوقی دنیا جرم‌انگاری شده‌است یعنی قانون‌گذار آن را ممنوع و برای مرتکب آن مجازات در نظر گرفته‌ است.

هر یک از انواع مختلف قتل، دارای مجازات خاصی می‌باشد. اینکه قتل عمد یا شبه عمد یا خطای محض باشد متفاوت است.

قتل از جمله جرایم کیفری است که متهم به این جرم حتی در صورت عدم اقدام به استخدام وکیل دادگاه برای او وکیل تسخیری معین می کند. وکیل قتل پروسه طولانی و سختی در دفاعیات یک پرونده قتل دارد و شاید بتوان گفت مشکل ترین مبحث کیفری که یک وکیل با آن سروکار دارد پرونده قتل است. وکیل قتل می تواند وکالت قاتل را بر عهده بگیرد یا وکالت اولیای دم مقتول را قبول کند. در هر دوحالت به چنین وکیلی وکیل قتل اطلاق می شود

مجازات مرتکب جرم قتل

طبق قانون مجازات اسلامی که بر پایه‌ی موازین شرعی و اسلامی به تصویب رسیده‌است، مجازات شخصی که مرتکب قتل عمد می‌شود قصاص نفس است. قصاص نفس به این معنا است که با شخصی که مرتکب قتل شده‌است، همان کاری انجام می‌شود که خودش با دیگری انجام داد ه‌است؛ یعنی شخصی که مرتکب قتل شده‌، در قبال جنایتی که کرده به اعدام محکوم می شود.

در مورد قتل خطای محض مجازات اعدام پیش بینی نشده برای مثال اگر کودکی اسلحه ای را به سمت کسی نشانه رفته و شلیک کند به علت صغر سنی و موجود نبودن عناصر قتل عمد تنها به پرداخت دیه قتل از سوی عاقله محکوم می شود. در رابطه با قتل شبه عمد اما قضیه کاملا پیچیده است. این در حالتی است که شخص برای درگیری با مقتول مثلا به سوی او شیء را پرتاب می کند ولی قصد کشتن او راندارد ولیکن قتل رخ می دهد. اصولا بسیاری از قتل ها در این دسته از تقسیم بندی ما قرار می گیرند و متأسفانه اگر برای متهم وکیل قتل مجربی اتخاذ نگردد چنبن اشخاصی محکوم به اعدام می گردند.

فرض کنید قاتل اصلا انگیزه قتل مقتول را نداشته باشد برای مثال: با تفنگ سر مقتول را با تصورخالی بودن اسلحه نشانه بگیرد و ماشه را بکشد در چنین شرایطی قتل می تواند عمدی محسوب شود و ضارب به عنوان قاتل عمد قصاص گردد.مساله دیگر این که گاهی درنزاعی جمعی افرادی به قتل می رسند و قاتل مدعی است از خود دفاع کرده است،این موضوع هم در قوانین ما پیش بینی شده است و اهمیت وکیل قتل در اینجا مشخص می شود که اگر دفاع مناسبی از او صورت نگیرد فرد مذکورقصاص می شود.در صورتیکه با اثبات شرایط قتل شبه عمد یا دفاع شخصی می توان متهم را از چوبه اعدام رهانید.

وکیل قتل در شیراز

وکیل قتل در شیراز

یک وکیل قتل با وکالت شایسته می تواند یک متهم به قتل را علاوه بر قصاص از دیه هم معاف کند. در نهایت مساله جرم قتل مساله مرگ و زندگی است و نمی توان نسبت به ان بی دقتی نمود. چه بسا افراد بی گناهی که به علت نداشتن وکیل قتل متخصص و خوب در این زمینه به دار مجازات آویخته شده اند و چه بسا قاتلینی که به ناحق به علت ناتوانی وکیل قتل اولیای دم از مجازات گریخته اند.

واضح است که وکیلی که به وکالت در خصوص پرونده قتل می پردازد می بایست هم از قوانین مربوط به قتل و هم رویه موجود در دادگاه ها و همچنین شگردهای پلیسی و جنایی لازم باخبر باشد.وکیل قتل عنوانی است که نمی توان به هر وکیلی منسوب نمود و علت آن هم مشخص است،اینکه وکیل قتل صرفا با استناد به قوانین نمی تواند به نحو شایسته از موکل دفاع نماید ،همانطور که مستحضر هستید در صورت اثبات قتل به نحو عمد مجازات آن قصاص است یعنی فرد قاتل به دار اویخته می شود.  بدیهی است با وجود چنین مجازاتی نمی توان به هر وکیل قتلی اعتماد نمود و می بایست به وکلای متخصص مراجعه نمود. در صورت بروز هرگونه مشکل در این باب شما می توانید با با آقای حنیور تماس حاصل نمایید و اطمینان داشته باشید که آنها تا آخرین مراحل دادرسی در کنار شما خواهند بود.

مزایای بهره مندی از وکیل قتل:

 • وکیل قتل می تواند رضایت و یا عدم رضایت شاکی را اعلام نماید و نیازی به حضور شاکی برای اعلام رضایت نخواهد بود.
  مدت زمان اثبات جرم قتل کمتر می شود.
  نیازی به حضور شاکی در دادگاه نخواهد بود.
  در صورت متواری بودن قاتل میتواند سریعا او را جلب کند.
  در صورت رضایت اولیای دم وکیل قتل میتواند از طرف شاکی دیه را به آنها پرداخت کند.
  وکیل قتل در شیراز

  وکیل قتل در شیراز

مراحل طرح شکایت قتل به وسیله وکیل قتل و مدارک مورد نیاز

پس از گرفتن وقت حضوری با وکیل قتل، جزئیات پرونده را برای وکیل شرح داده و چنانچه مدارکی برای اثبات ادعای خود و یا دفاع از خود دارید به وکیل قتل تحویل داده و وکالتنامه وکیل را امضاء می کنید.

در این مرحله وکیل مراحل قانونی اثبات جرم قتل و یا دفاع از متهم را پیگیری می کند.

مدارک لازم عبارتنداز:

 • مدارک شناسایی از قبیل شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه مدارک و مستندات و شهود برای اثبات جرم قتل
 • وکیل قتل در شیراز

  وکیل قتل در شیراز

ممکن است اشخاص به جان یکدیگر تعرض نمایند این تعرض گاهی از یک درگیری کوچک شروع شده و گاهی منشا خانوادگی دارد و ممکن است دارای آثار و تبعات بسیار زیادی شود.

به عنوان مثال ممکن است یک دعوای کوچک خانوادگی بین زن و مرد منجر به فوت یکی از طرفین گردد یا اینکه دعوای کوچک بین دو دوست منجر به فوت یکی از آنها گردد در این صورت قتل محقق می شود یا اینکه ممکن است حتی در یک نزاع و درگیری خیابانی بین دو یا چند نفر قتل محقق شود با توجه به مواد قانون مجازات اسلامی قتل دارای انواع مختلفی از جمله اما شبه عمد و خطای محض می‌باشد.

زمانی قتل عمد محسوب می‌گردد که قاتل قصد کشتن را داشته باشد یا متوجه باشد عملی که اتجام می دهد ممکن است منجر به فوت کرد در صورت احراز هر یک از این موارد قتل عمدی است اما در صورتی که قاتل قصد کشتن نداشته باشد یا عمل کشنده نباشد.

اصولا قتل شبه عمد محسوب می‌شود یکی از مواردی که قتل را شبه عمد در نظر می‌گیرند تصادفات رانندگی می باشد از جمله قتل‌های دیگر خطای محض است که در قانون به صورت احصائی مشخص شده است به عنوان مثال در صورتی که قتل توسط کودک صغیر یا مجنون یا دیوانه یا همچنین در حالت خواب اتفاق بیفتد.

این قتل‌ها خطای محض نامیده می‌شوند رسیدگی به پرونده‌های قتل در دادگاه کیفری یک در مرکز استان انجام می‌شود و مرجع تجدیدنظر از آراء صادره از این مراجع دیوان عالی کشور می باشد همچنین یکی از مواردی که قانون به شخص بازپرس یا دادیار ویژه قتل اجازه داده است بدون احضار متهم و گرفتن توضیحات دستور جلب صادر نماید همین قتل می باشد بنابراین با توجه به اینکه مجازات قتل اگر عمدی باشد اگر غیر عمد از جمله خطای محض یا شبه باشد دیه و مجازات تعزیری است وجود وکیل در این پرونده ها کاملا احساس می‌گردد همانطور که قانونگذار بیان کرده است که جلسه رسیدگی در دادگاه های کیفری ۱ بدون حضور وکیل تشکیل نمی گردد از جمله مواردی که ممکن است بیان شود این است که وکلایی که در زمینه قتل و یا جرایم علیه اشخاص فعالیت می‌کنند باید حتماً دارای تخصص تجربه و تبحر باشند در غیر این صورت این پرونده‌ها با شکست مواجه می‌شود حضور وکیل هم از جانب شخص متهم و هم از جانب شخص شاکی نیاز است بنابراین اولیای‌دم ممکن است برای اینکه قصاص بخواهند یا اثبات نمایند قتل عمد بوده است نیازمند وکیل باشد و همچنین متهم نیز ممکن است برای اینکه اثبات نماید که تحقق پیدا کرده‌اند نبوده بلکه شبهام یا خطای محض بوده به وکیل احتیاج داشته باشد.

همچنین نصاب مسئولیت در صورتی که قاتلین متعدد باشند در پرونده‌های قتل متفاوت است و گاهی کار را به رد فاضل دیه می‌کشاند کاملا مشخص است که الزامات قانونی در مورد حضور وکیل در دادگاه های کیفری ۱ حضور او را الزامی کرده و به صورت مشخص از حضور وکیل صحبت می نماید.

وکیل قتل در شیراز

وکیل قتل در شیراز

 بررسی جرم هتک حیثیت رایانه ای(درخواستی کاربران عزیز دادسرایار)

امروزه استفاده از رایانه به عنوان وسیله کمکی بلکه به عنوان یک لزوم در انجام امورات روزانه  درآمده و علم کاربردی این وسیله به طور اعجاب انگیزی در حال پیشرفت صعودی می باشد.

اگرچه با ظهور کامپیوتر و اینترنت خدمات بی شائبه ای به مردم سراسر جهان از قابلیت‌های سحرانگیز این شبکه جهانی به عرصه ظهور رسیده ولی بسترساز جرایم بی شماری را شده است. انواع بسیار متنوعی از جرایم رایانه‌ای از سرقت مشخصات افراد و ایجاد مزاحمت به وسیله فرستادن مطالب و تصاویر مستهجن و کلاهبرداری گرفته تا جرایم یقه سفید معمولی وجود دارد. عمومی ترین شکل این جرایم، سرقت کلاهبرداری به صورت آنلاین می باشد.  فریک ها و کرکرها و گاهی اوقات هرکر ها به طور غیرقانونی به پست صوتی پست الکترونیک و شماره حساب های اتصال به شبکه دسترسی پیدا می‌کند و از آنها استفاده می کنند که این کار مشمول تقلب مالیاتی یا تقلب در استفاده از خطوط تلفن می‌شود. سرقت نرم افزار از دیگر مسائل در حال رشد است ظاهراً غیر قابل رفع می باشد. در قانون حق نشر آمریکا این کار غیر قانونی است اما اکثر موارد ثروت نرم‌افزار در آن سوی آبها رخ می دهد. در این حال قوانین حق نشر فدرال غالباً حتی برای تحت پیگرد قرار دادن شهروندان ایالات متحده نیز جامعیت ندارد. تخمین زده می شود که سرقت نرم‌افزار در سطح جهان بیش از ۵ میلیارد دلار در سال به شرکت‌های آمریکایی خسارت وارد می‌کند در کتابی به نام( نزدیک شدن به سفر) آورده شده است کشورهای زیادی به نام تک نسخه ای شناخته می شوند. کشورهایی که در آنها یک نسخه از برنامه نرم افزاری به صورت آنونی خریداری شده است و از روی آن نسخه، نسخه های زیادی به صورت غیرقانونی تکثیر می‌شود.) در این کتاب با کشورهای تایوان،تایلند،هنگ کنگ،سنگاپو،برزیل، هند و ژاپن به‌عنوان تعدادی از کشورهای تک نسخه‌ای معرفی می‌شوند. درس دقت های مالی رایانه‌ای ما به دلیل و عملیات مواجه هستیم:

نوعی که از طریق نفوذ غیر مجاز شبکه ای(هک اینترنتی) جابجایی پول انجام میشود در این حالت نفوذ کننده از حساب فرد یا افراد مورد نظر مبلغی به حساب ثالث واریز میکند. در این حالت چون مسئله اخراج مورد نظر فقه مشکوک است، اگر بتوان آن را سرقت دانست از باب قاعدهء درءالحد، حد قطع جاری نمی شود. علاوه بر اینکه  چون مجرم با ارائه یک سند جعلی که از طریق نفوذ غیر مجاز درست کرده وانمود می کند که در حسابش پول وارد شده و ازطریق کارمندان بانک حکم امنای صاحبان حساب را دارند، مبلغ را دریافت میکند و به این وسیله درمان دیگران با عملیاتی به ظاهر درست ولی متقلبانه و جعلی تصرف می کند. لذا اصلاً سرقتی واقع نشده و نوعی کلاهبرداری محسوب می شود به دقت ندارد.

نوعی دیگر از عملیات ربایش در مواردی است که با کارت‌های اعتباری دزدی و تقلبی و جعلی از حساب دیگران بدون مراجعه به بانک برداشت می شود چون در واقع در اینجا فرد مختار و عاقلی نیست که مورد عملیات متقلبانه واقع شود و صرفاً با دستگاه  عنوان یک ابزار بدون این که اراده‌ای آزاد حد وسط قرار گیرد پول را در اختیار سال قرار می دهد بوی تو با کلید دزدی یا کلیدی که از روی کلید اصلی ساخته شده پول را از صندوق برمیدارد لذا در این حالت سرقت روی داده است و حد جاری می شود.

فصل پنجم از قانون نوپای جرایم رایانه‌ای به این مهم اختصاص دارد و در طی سه ماده و یک تبصره در شماره‌های ۱۶، ۱۷، ۱۸، به آن می پردازد.

ماده ۱۶ قانون جرایم رایانه‌ای می‌گوید هر کس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کنند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.”

قابل ذکر است که اگر تغییر یا تحریف به صورت مستهجن باشد علاوه بر اینکه فرد بزه دیده آسیب جدی می رسد، نوعی اشاعه فحشا نیز می باشد که جرم از زمره جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی نیز می باشد و نمایش آن طبق بند اول ماده ۶۴۰ قانون مجازات اسلامی عفت و اخلاق عمومی را جریحه دار می نماید پس لازم است که قانون گذار در این مورد شدت عمل بیشتری به خرج دهند.

ماده ۱۷ بیان می دارد:” هر کس به وسیله سامانه یارانه یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی و خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او بجز در موارد قانونی منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

موضوع بزه، امنیت همگانی و امنیت فردی است. امنیت فردی در جایی است که رفتار مرتکب نسبت به اشخاص با قصد اضرار صورت می‌گیرد و در جایی که نسبت به مقامات و حتی اشخاص حقوقی با قصد تشویش اذهان عمومی صورت می‌گیرد امنیت همگانی لطمه می بیند.

برخورداری از حریم خصوصی یکی از حقوق اساسی بشر و مرتبط با مقام والای انسان و دیگر ارزش هایی است که کرامت انسان را به ارمغان می آورد برپایه این حق یک شخص می تواند مسائل شخصی زندگی خود را خارج از محدوده دسترسی دیگران نگاه دارد. شکسته شدن حریم خصوصی افراد از هر قشر و طبقه اجتماعی باعث ناامنی روانی و اجتماعی شده و می تواند پیامدهای جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

در اعلامیه حقوق بشر حق برخورداری از حریم خصوصی در کنار حق زندگی به عنوان با ارزش ترین حقوق انسانی آورده شده است حق حفظ حریم خصوصی افراد در برابر دولت و اشخاص حقیقی و حقوقی جزئی از قوانین بسیاری از کشورهاست که در بارهای از مواد قانون اساسی آنها راه یافته است در کشور ما نیز در اصل ۲۲ قانون اساسی،حیثیت،جان،مال،حقوق، مسکن و شغل افراد جز در مواردی قانون تجویز می کند از تعرض مصون است. اما مهمتر از همه اینها مبانی شرعی است که قوانین ما بر اساس آن وضع می‌شود در دین مبین اسلام تاکید خاصی بر تجسس نکردن در امور دیگران و پرهیز از تجاوز به حریم خصوصی افراد شده است.

مفاهیم آیات شریفه ۲۷ و ۲۸ سوره مبارکه نور و آیات شریفه ۱۱ و ۱۲ سوره مبارکه حجرات در همین زمینه می باشد. در احادیث و روایات اسلامی نیز به نقل از پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار علیه السلام موارد بسیاری در ارتباط با اهمیت حفظ حریم خصوصی افراد وجود دارد. لغزش های مسلمانان را نجوید که هرکس از لغزش های برادرش》 از پیامبر(ص) نقل شده است که فرمودند را بجوید خداوند لغزش های او را پیگیری می کند و هرکس را که خدا عیب جویی کند رسوایش سازد، هرچند اندرون  خانهی خود باشد. مراجع تقلید نیز در استفتائات به عمل آمده از آنها به اتفاق تجسس و تفتیش در امور شخصی و حریم خصوصی افراد را حرام دانستند.

یکی از مصادیق تجاوز به حریم خصوصی دیگران انتشار تصاویر آنها به ویژه در فضای مجازی است ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی درباره نمایش مسائلی است که عفت و اخلاق عمومی را جریحه دار می کند و نیز راجع به انتشار و در اختیار دیگران قرار دادن تصاویر غیر اخلاقی است. مجازات در نظر گرفته شده در ماده یاد شده حداکثر ۶ میلیون ریال جزای نقدی ۷۴ ضربه شلاق و حبس از سه ماه تا یک سال می باشد به نظر می‌رسد برای مرتکبین این عمل غیر انسانی و نفرت انگیز بسیار خفیف و فاقد ویژگی‌های بازدارندگی است؛

از طرف دیگر همزمان با رشد تکنولوژی در کشور و گسترش سریع استفاده از رایانه و اینترنت مجرمان نیز وارد این حوزه شدن و یا به دست آوردن عکس و فیلم های خصوصی زنان و دختران به اخاذی و انجام اعمال منافی عفت مبادرت نموده اند بدیهی  بود که در این شرایط قانون یادشده پاسخگوی نیازهای غذایی جامعه نباشد. تا اینکه با تصویب قانون جرایم رایانه‌ای اوضاع نسبت به گذشته متفاوت شد.

بر اساس ماده ۱۶ قانون مذکور هر کس به وسیله سیستم‌های رایانه‌ای یا مخابراتی فیلم یا سویا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تعریف کند و آن را منتشر یا با علم طغیان تحریف منتشر کند به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت شود به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

در تبصره این ماده آمده است چنانچه تغییر و تحریف  به صورت مستهجن باشد، مرتکب به حداکثر هر دو مجازات مقرر محکوم خواهدشد.  همچنین در ماده ی ۱۷ اعلام شده هر کس به وسیله سیستم‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی و خانوادگی یا اسرار  دیگری راب ۲۹ رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد به نحوه که منجر به ضرر یا عارفان موجب هتک حیثیت شود به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال یا جزای نقدی از پانصد و چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد. عنصر مادی این جرم انتشار سوریا تصویر دیگری در فضای مجازی و لکه دار کردن آبرو و حیثیت دیگران می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
+989225192408
تماس با ما
+989225192408