وکیل عالی در شیراز

قاضی سابق دادگاه های/حقوقی/کیفری/انقلاب/خانواده/تصادفات/در شیراز

خداوردی حنیور قاضی سابق شیراز/بندرعباس/مرودشت/جهرم

وکیل پایه یک و مشاور حقوقی

(۰۹۲۲-۵۱۹-۲۴-۰۸)

(۰۹۱۷-۴۳۹-۳۷-۵۴)

وکیل عالی در شیراز

وکیل عالی در شیراز

آقای خداوردی حنیور 

وی بورسیه دانشگاه علوم قضایی تهران بوده است.

قاضی سابق دادگاه های هرمزگان مرودشت جهرم و شیراز بوده است.

وی در شهر شیراز سابقه قضاوت در دادگاه های

حقوقی

کیفری

انقلاب

خانواده

و تصادفات را دارد.

وی ۵ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری را دارد

عالی ترین وکیل در شیراز

قاضی سابق دادگاه های/حقوقی/کیفری/انقلاب/خانواده/تصادفات/در شیراز

خداوردی حنیور قاضی سابق شیراز/بندرعباس/مرودشت/جهرم

وکیل پایه یک و مشاور حقوقی

(۰۹۲۲-۵۱۹-۲۴-۰۸)

(۰۹۱۷-۴۳۹-۳۷-۵۴)

وکیل عالی در شیراز

وکیل عالی در شیراز

وکیل عالی کیست؟

وکیل عالی در شیراز دارای ویژگی های خاصی است که به راحتی قابل شناسایی هستند . در این مقاله مهارت های کلیدی و ویژگی های ضروری که یک وکیل خوب باید داشته باشد ، را فهرست کرده ایم . موسسات حقوقی و همچنین موکلین به دنبال نشانه هایی از این مهارت ها در برنامه های کارآموزان و برگه های ارزیابی و همچنین مصاحبه برای قراردادهای کاری و برنامه های خویش هستند.

متوجه خواهید شد که برخی از موسسه های حقوقی دارای آزمون های خاصی هستند که در آنها بهترین وکیل را از میان افرادی با خلاقیت ، شور و اشتیاق لازم و عزم فراوان انتخاب می کنند. اما برخی از این مهارت ها در همه شرکت های تجاری مورد نیاز است و شامل مهارت های تیمی و گروهی، مهارت های ارتباطی و آگاهی در زمینه های تجاری می باشد .

کلید این ماجرا این است که از مهارت های تحقیقاتی خود برای پیدا کردن اطلاعاتی در مورد موسسه های حقوقی و مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به وکیل عالی در شیراز و شریک آینده آنها شدن استفاده کنید .

دانشجویان حقوق فکر می کنند که برای استخدام در در موسسات حقوقی به مهارت های زیر احتیاج دارند : توانایی های فنی  حقوقی ، غریزه و شمّ تجاری و توانایی تحلیل شرایط و موقعیت .

موسسات حقوقی همچنین نیازمند مهارت های ارتباطی و کار گروهی هستند ، زیرا موسسات حقوقی یک محیط اداری و خدماتی هستند که ارتباط گسشترده ای با موکلین، همکاران و دیگر متخصصان خواهند داشت و لازم است فردی که در آنجا به عنوان یک وکیل استخدام می شود بتواند به خوبی با افراد ارتباط برقرار کند.

کار تیمی و گروهی مهم است، زیرا این نوع از کار، در مقیاس و پیچیدگی بسیار بزرگی است و بعید به نظر می رسد که بتوانید به تنهایی و فردی روی یک پرونده کار کنید. در نهایت موسسات حقوقی نیاز به انگیزه، عزم و اراده دارند. مهارت ها، توانایی ها و کیفیت های مهم و لازم برای بهترین وکیل در تهران را جست و جو کنید و نتایج را بررسی کنید و سپس بهترین وکیل را بین گزینه های موجود انتخاب کنید.

اما مهارت های ارتباطی مناسب و ضروری برای بهترین وکیل عبارتند از :

۱ ـ مهارت های ارتباطی ـ کلامی و نوشتاری ـ برای هر وکیل موفقی این مسئله ضرورت دارد و این امر در همه مراحل روند اعمال می شود و باید آنها را به کار گرفت. کارآموزان وکالت می توانند تعاملات روزانه خود را با همکاران در موسسه و موکلین، از طریق تلفن،  شخصا یا از طریق رایانامه انجام دهند تا بتوانند روش های ارتباطی خود را ارتقا و پیشرفت دهند. آنها از افراد مختلفی در موضوعات وسیعی آزمون می گیرند ،

بنابراین توانایی آنها برای گوش دادن مناسب نیز به اندازه توانایی آنها جهت تفسیر وتحلیل  خلاصه حجم زیادی از اطلاعات پیچیده و دشوار ، اهمیت دارد . انتظار می رود که این مهارت ها را از طریق شغل خود ارتقا و پیشرفت داده و از مسئولیت های مدیریتی بیشتری برخوردار شوید.

مهارت های ارتباطی مناسب برای ارائه مشاوره حقوقی موثر و مناسب به موکلین، همانند مهارت های فنی اصلی، حائز اهمیت است و موکلین می خواهند شما شغل و تجارت آنها را درک کرده  و بتوانید که مشاوره خود را به نحوی بیان کنید که متوجه بشوند و پیچیدگی و ابهامی در ذهن آنان باقی نماند.

شما می توانید یک وکیل حرفه ای و فوق العاده باشید، اما اگر نتوانید به طور موثر و صمیمانه ای با موکلین ، مراجعین و همکارانتان ارتباط موثر برقرار کنید ، پیش بردن درست و صحیح یک پرونده کاری برای شما چالش برانگیز خواهد بود .

موسسات حقوقی به  توانایی کار وکیل با موکلین خود ، دقت میکنند. این مسئله به این معنا نیست که توانایی علمی و فنی اهمیتی ندارد، بلکه توانایی برقراری ارتباط و کار با افراد نیز نشانگر بخشی از توانایی علمی  است. توانایی درک نیازها و ضرورت موکلین و برقراری ارتباط موثر و مفید با آنها بسیار مهم است . بنابراین تقویت مهارت های نوشتاری و کلامی بسیار ضروری است .

۲ ـ مهارت های ارتباط با افراد : اصولا ، هنگام کار بر روی یک قرارداد ، شما باید بتوانید با موکلین و از طرف دیگر با وکلا و همچنین بقیه گروه خود ارتباط برقرار کنید. شما باید به موکل خود اعتماد به نفس بدهید تا قادر باشد به مشاور خود اعتماد کند. موسسه های حقوقی به دنبال افرادی هستند که علاقه خاصی به نحوه کار شرکتی و گروهی دارند و نحوه تاثیرگذاری بر موکلینی که با آنها کار می کنید ممکن است موسسات حقوقی را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین موسسات تمایل فراوانی دارند که وکلا درباره اخبار روز حقوقی اطلاعات کافی داشته باشند و به روز باشند . به همین علت انتظار داشته باشید که مرحله مصاحبه و گزینش  نظرات شما را درباره مسائل روز جامعه جویا شوند . هنگامی که یک خبر بزرگ به سرتیتر روزنامه ها می رسد ، از خود بپرسید که چگونه این خبر می تواند برای  موسسات حقوقی  قابل بحث و جالب باشد .

دوره ای که وکلا به موکلین خود فقط مشورت خوبی ارائه می دادند مدت هاست که سرآمده است. وکلا در حال حاضر باید افرادی مطلع و آگاه نسبت به تجارت باشند که می دانند که شرکت هایی که در حال کار کردن هستند ، به دنبال سود سالیانه / گردشی هستند و موکلینی که آنها را استخدام می کنند ، به دنبال راه حل های مفید و مناسبی هستند .

وکیل عالی در شیراز

وکیل عالی در شیراز

وکیل سرقفلی در شیراز

سرقفلی به زبان ساده حقی است که مستاجر با پرداخت مبلغی به مالک در محل تجاری پیدا می‌کند و برابر این حق می‌تواند از محل تجاری با اجاره ناچیزی استفاده کند. شاید شما هم بارها با این سوال مواجه شده‌اید که سرقفلی مغازه چیست ؟ و وقتی روی یک مغازه نوشته شده که سرقفلی این مغازه به فروش می‌رسد، به چه معناست؟ همان‌طور که از نامش پیداست، مربوط به ملک‌های تجاری است و املاک مسکونی شامل سرقفلی نمی‌شوند.

سرقفلی واقعی

حق سرقفلی به نوع کسب‌وکار ارتباطی ندارد و مربوط به استعداد و امکانات محل کسب است. فرض کنید پاساژ جدیدی ساخته شده باشد، مغازه‌های آن پاساژ فقط حق سرقفلی دارند. به این تعریف از سرقفلی، «سرقفلی واقعی» نیز گفته می‌شود. سرقفلی مغازه مبنای قراردادی دارد، به‌عبارتی سرقفلی امتیازی است که موجر ضمن عقد اجاره به مستأجر می‌دهد و در ازای آن مبلغی دریافت می‌کند. یعنی قیمت آن امتیاز است که قبل از عقد اجاره وجود داشته و به مستأجر واگذار شده است و به این مستأجر مالک سرقفلی گفته می‌شود.

حال که به طور کلی با سرقفلی آشنا شدیم به شرایط و انواع آن و بسیاری مطالب دیگر که در مورد سرقفلی نیاز است بدانید میپردازیم.

سرقفلی در قانون

قانون روابط موجر و مستاجر، که در سال ۱۳۵۶ تدوین شده بود، در سال ۱۳۷۶ دست‌خوش تغییر شد. موضوع «سرقفلی» نیز با تغییر قانون دچار تحول شد. در قانون سال ۵۶ از مفهوم ذکر شده به عنوان «حق کسب و پیشه یا تجارت» یاد شده، حال آنکه در قانون سال ۷۶ (قانون فعلی) این مفهوم با تفاوت‌هایی به «سرقفلی» تغییر پیدا کرده است. بنابراین اگر قرارداد اجاره پیش از سال ۷۶ منعقد شده باشد باید به قانون سال ۵۶ رجوع کرد.

انواع سرقفلی

سرقفلی دو گونه است

۱ سرقفلی واقعی

حق سرقفلی به نوع کسب‌وکار ارتباطی ندارد و مربوط به استعداد و امکانات محل کسب است. فرض کنید پاساژ جدیدی ساخته شده باشد، مغازه‌های آن پاساژ فقط حق سرقفلی دارند. به این تعریف از سرقفلی، «سرقفلی واقعی» میگوییم.سرقفلی واقعی را میتوان در دو جهت مورد بررسی قرار داد

الف سرقفلی واقعی در زمان قانون روابط موجر و مستاجر ۱۳۵۶ در این نوع سرقفلی در کنار حق کسب و پیشه حاصل از قانون روابط موجر و مستاجر ۱۳۵۶ قرار دارد و در بسیاری از موارد باعث اشتباه بازاریان و مردم و حتی در بعضی مواقع صاحب نظران و حقوقدانان می‌شود. از آنجا که برای مستاجران مشمول قانون روابط موجر و مستاجر ۱۳۵۶ حق کسب وپیشه ایجاد می‌شود. در صورتی که مستاجر در بدو ورود به عین مستاجره سرقفلی نیز به مالک پرداخت کرده باشد علاوه بر حق کسب پیشه دارای حق سرقفلی نیز هست. سرقفلی قانون روابط موجر و مستاجر ۱۳۷۶ این نوع سرقفلی اولین بار در حقوق ایران در سال ۱۳۷۶ در قانون روابط موجر و مستاجر پیش‌بینی شد و شرایط تخلیه، تخلف و انتقال این سرقفلی کاملا با سرقفلی ناشی از حق کسب پیشه متفاوت است که متاسفانه اشتباه در این حوزه و مقایسه این نوع سرقفلی با سرقفلی قانون روابط موجر و مستاجر ۱۳۵۶ باعث ضرر های جبران ناپذیری برای کسبه و بازاریان می‌شود.

۲سرقفلی مجاززی

حق کسب و پیشه، به تلاش، موفقیت کسبی و حسن شهرت مغازه‌دار ارتباط دارد و میزان درآمد به‌دست‎آمده از کسب با توجه به میزان سرمایه‌گذاری، در آن دخیل است. در کتابها نیز حق کسب یا پیشهبه نام «حقوق تجاری» هم آمده است. بعضی به آن «سرقفلی مجازی» هم می‌گویند.برخی افراد حق کسب و پیشه را با سرقفلی یکی می‌دانند اما این دو، دو حق مجزا با هدفی متفاوت هستند.

تفاوت حق کسب و پیشه و سرقفلی مغازه

حق کسب و پیشه و سرقفلی مغازه چیستحقوق مرتبط با سرقفلی در سال ۱۳۷۶ تنظیم شده است. قبل از آن در سال ۱۳۵۶ قانونی با عنوان حق کسب و پیشه مطرح شده بود که امکان توجیه آن با قوانین حقوق میسر نبود. حق کسب و پیشه چیست؟ مستاجر یک ملک تجاری، مدت زمانی را در یک ملک برای فعالیت صرف می‌کند و شهرت یا مشتریان خاصی را پیدا می‌کند. بنابراین مالک نمی‌تواند بدون رضایت وی، درخواست تخلیه ملک را بخواهد، مگر در شرایط خاص.میزان حق سرقفلی چه قدر است

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که میزان سرقفلی چه قدر است جواب این سوال ساده است و به اختیار مالک است و به هیچ مانع قانونی یا غیر قانونی دیگری بستگی ندارد

سوال مهمی که اینجا پیش میآید

  • آیا خریدار سرقفلی می‌تواند ملک را به شخص دیگری اجاره دهد؟

براساس ماده ۴۷۴ قانون مدنی: مستاجر می‌تواند مگر اینکه شرط خلاف آن شده باشددر قبل از سال ۷۶ این حق پیشبینی نشده بود

زوال حق سرقفلی

  • اگر مالک بخواهد ملک را تخریب یا بازسازی کند.
  • اگر مالک بخواهد از آن ملک برای سکونت خودش یا خویشاوندان نزدیکش استفاده کند.
  • اگر مالک برای شغل خود به آن ملک نیاز داشته باشد ولی در سال ۷۶ قوانین کمی اصلاح شدند اگر مستاجر بدون پرداخت هزینه سرقفلی، مغازه را اجاره کرده باشد، می‌تواند تقاضای تخلیه داشته باشد. بدین ترتیب، مستاجر می‌تواند حق کسب و پیشه خود را با خود به مغازه دیگری ببرد و مالک در این زمینه حقی ندارد. اما اگر مالک بخواهد حق کسب و پیشه را هم داشته باشد، باید هزینه‌ای به مستاجر بپردازد. اگر مستاجر در ابتدای کار هزینه سرقفلی پرداخت کرده باشد، مالک اگر تقاضای تخلیه داشته باشد، می‌بایست حق سرقفلی را بر مبنای قیمت روز حساب کرده و به مستاجر بپردازد. مالک تا زمانی که تمامی حقوق مستأجر را پرداخت نکند، نمی‌تواند ملک را دوباره اجاره دهد.اما بعد از فوت مالک تمامی حقوقی که برای شما ایجاد شده بود، پابرجاست و وارثان مالک عهده‌دار آن خواهند بود. لذا خریدار می‌تواند تمامی درخواست‌های خود را با آن‌ها مطرح کند.

شاید برخی تصور میکنند که کوبیدن یک میخ بدون اجازه مالک به دیوار از اسباب تعدی وتفریط تلقی گردد در حالی که چنین تفکری صحیح نیست . زیرا ؛ تغییراتی که به اساس و اصل بنا لطمه نزند و باعث استفاده بهتر از عین مستاجره شود تخلف (تعدی و تفریط) محسوب نمی شود . بنابراین صاحب سرقفلی می تواند تغییراتی را برای استفاده بهتر از عین مستاجره انجام دهد. و موجب حق زوال نیست نکته ای مهم به عنوان مستاجر این مغازه نمی‌توانید شغل خود را تغییر دهید، مگر این‌که در قرارداد سرقفلی به شغل شما اشاره نشده باشد.حال فرض کنید که اگر به شغل شما اشاره شده باشد و شما بدون رضایت مالک شغل خود را تغییر دهید، مالک می‌تواند با پرداخت نصف مبلغ سرقفلی، از دادگاه حکم تخلیه بگیرد.

نتیجه گیری

در متون بالا با توضیح سرقفلی مغازه چیست و اطلاعات مربوط به آن آشنا شدید،اکنون می خواهیم بدانیم که خریدن سرقفلی به نفع خریدار است یا نه؟ مالکیت یک مغازه، یک درآمد طولانی‌مدت برای مالک ایجاد می‌کند. علاوه بر این، مالک می‌تواند به ازای هر تغییر در مغازه و یا شیوه‌ی اداره آن از خریدار هزینه دریافت کند. بنابراین، اگر شناخت کافی از مالک نداشته باشید، برای جلب رضایت وی، احتمالا به پرداخت هزینه‌ی بسیار مجبور شوید. اگر تصمیم به خرید گرفتید، حتما به هنگام عقد قرارداد دقت کافی را داشته باشید تا به تمامی موارد مهم اشاره کنید..

وکیل عالی در شیراز

وکیل عالی در شیراز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
+989225192408
تماس با ما
+989225192408