وکیل عالی در اصفهان

قاضی سابق دادگاه های/تصادفات/کیفری/حقوقی/انقلاب/خانواده/۵سال سابقه وکالت

 حنیور قاضی سابق شیراز/بندرعباس/مرودشت/جهرم

وکیل پایه یک و مشاور حقوقی

(۰۹۲۲-۵۱۹-۲۴-۰۸)

(۰۹۱۷-۴۳۹-۳۷-۵۴)

آقای خداوردی حنیور 
وی بورسیه دانشگاه علوم قضایی تهران بوده است.
قاضی سابق دادگاه های بندرعباس مرودشت جهرم و شیراز بوده است.
وی در شهر شیراز سابقه قضاوت در دادگاه های
حقوقی کیفری انقلاب خانواده و تصادفات
و
 ۵ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری را دارد
وکیل عالی در اصفهان

وکیل عالی در اصفهان

وکیل عالی در اصفهان چه ویژگی های دارد؟

برای هر فردی که با مشکلات حقوقی روبرو شود انتخاب یک وکیل خوب از مهم‌ترین دغدغه‌های وی برای حل مشکل است. از آنجایی که با توجه به شرایط اقتصادی و فرهنگی اصفهان و حتی شهرهای دیگر نیز افراد بسیاری درگیر پرونده‌های قضایی می‌باشند، بدون شک همه این افراد با قوانین و امور حقوقی آشنایی ندارند و عاقلانه و در برخی مواقع ضروری است که دفاع از حق و حقوق خود را به یک وکیل خوب و خبره بسپارند..

اگرچه پیدا کردن یک وکیل خوب خیلی راحت و آسان به نظر می رسد اما شناخت بهترین وکیل ، قطعاً کار دشواری است. پشتوانه انتخاب خوب و موفق دانش و آگاهی کافی در آن زمینه می باشد چه بسا در طول زندگی خود انتخاب های اشتباهی داشته ایم که بدون آگاهی و شناخت با شکست مواجه شده است که انتخاب نادرست در ازدواج یکی از بارزترین مصداق های آن است و شناخت و آگاهی در انتخاب بهترین وکیل نیز به همین اندازه حائز اهمیت است.

نقش وکیل در احقاق حق پرونده حقوقی چیست؟

همانطور که وقتی دچار مشکل قلبی می شویم جویای بهترین پزشک قلب هستیم ، از اطرافیان ، همسایه ها ، دوستان و آشنایان پرس و جو می کنیم تا بهترین پزشک پیدا کنیم و سریع تر به بهبودی برسیم و مهم است که کدام پزشک می تواند مشکل قلب مرا به درستی تشخیص دهد و مرا در زمان کمتری درمان کند؟

مسائل حقوقی نیز مثل مشکلات پزشکی پیچیده هستند که ممکن است بدون مشاوره از وکیل خوب و مجرب نه تنها مشکل حل نخواهد شد بلکه ممکن است خسارات مالی یا جانی سنگین یا تبعات غیر قابل جبرانی برای فرد داشته باشد.

اما با انتخاب وکیل خوب و مسلط به امور حقوقی در زمان و هزینه شما صرفه جویی خواهد شد و بهترین راهکار های حقوقی مطابق با موازین قانونی برای رفع سریع مشکل توسط فردی متخصص و آگاه به تمامی امور به شما ارائه می شود. خیلی از افراد وجود وکیل در پرونده را هزینه می دانند در صورتی که با حضور وکیل در یک پرونده صرفه جویی در هزینه ها و دستیابی به نتیجه در چهار چوب موازین قانونی در دستور کار قرار می گیرد .

وکیل عالی در اصفهان

وکیل عالی در اصفهان

سوالات شما از آقای حنیور وکیل عالی در اصفهان

درباره امین بودن یا ضامن بودن مستاجر لطفا توضیحاتی ارائه بفرمایید

پاسخ: وقتی کسی ملکی را اجاره می کند، آیا نسبت به آن امین است و ید امانی دارد؟ پاسخ سوال مطروحه وفق ماده ی ۴۹۳ قانون مدنی مثبت است و با انعقاد قرارداد اجاره، مستاجر که مالک منافع می شود و نسبت به ملک مورد اجاره امین محسوب و ید امانی دارد. صرف نظر از اینکه مستاجر بار مسئولیت های ایک شخص امین برای حفظ و نگهداری متعارف ملک (مورد اجاره را به دوش می کشد، از طرفی نیز، چنانچه عین مستاجره بدون تقصیر وی اعم از تعدی و تفریط، ناقص و یا تلف شود، هیچ گونه مسئولیتی متوجه ی مستاجر نمی باشد . مانند اینکه ملک مورد اجاره در اثر ریزش ساختمانی که در مجاورت آن قرار دارد تخریب شود و یا در اثر استفاده از مصالح نامرغوب در ساخت ملک، عیب و نقصی در ساختمان حادث شود در این شرایط نمی توان از مستاجر تقاضای خسارت کرد.

حدود مسئولیت مستاجر:وقتی شخصی ملکی را اجاره می کند و آن را از موجر تحویل می گیرد تصرفات و استفاده از مستاجر از مورد اجاره با اذن موجر بوده، قطعا ید وی امانی است . يد متصرف ماذون امانی است، ید ضمانی استثنایی بوده و نیاز به تصریح دارد و چنین تصریحی (اضافی بودن يد مستاجر) در مقررات مالک و مستاجر وجود ندارد. در صورتی که مورد اجاره با وسایل و به اصطلاح مبله، اجاره داده شده باشد، این امر تاثیری در حکم حقوقی ندارد و ید مستاجر همچنان امانی است مگر اینکه شرط ضمان در قرارداد اجاره باشد . در مورد اجاره با وسایل موضوعی که می تواند ذمه را مشغول سازد، استهلاک و کسر قیمت از وسایل در اثر استفاده ی مستاجر است .

طبق ماده ۱۰ قانون مدنی، (اصل آزادی قراردادها) اصل بر صحت و لازم الاجرا بودن قراردادهای خصوصی بین اشخاص است مگر اینکه توافق بین موجر و مستاجر بر خلاف مقررات آمده باشد . در امور مالی اصل بر تکمیلی و تفسیری بودن مقررات است و اگر در قرارداد اجاره شرط شده باشد که مستاجر ضامن هر عیب و نقصی است که در آینده در ملک مود اجاره به وجود آید، اگر چه ناشی از اعمال وی نباشد، این توافق بین موجر و مستاجر در امر مالی لازم الاجرا و نافذ به نظر می رسد، همان طوری که قانونگذار در عقد عاریه در قانون مدنی در ماده ی ۶۴۲ ذکر کرده است که اگر بر مستعیر (عاریه گیرنده) شرط ضمان شده باشد مسئول هر کسر و نقصانی خواهد بود اگر چه مربوط به عمل او نباشد .

از وحدت ملاک این ماده می توان نتیجه گرفت که در سایر عقود نیز شرط ضمان نافذ است. بنابراین با توجه به این که در مسئولیت متصرف ماذون، اصل بر امانی بودن ید است، در خصوص سکوت قرارداد اجاره، مستاجر امین محسوب می شود نه ضامن . و همان طوری که در ماده ۶۱۴ قانون مدنی ذکر شده است امین ضامن تلف یا نقصان مالی که به او سپرده شده است نیست، مگر در صورت تعدی یا تفریط و همچنین در ماده ی بعدی قانون فوق الذكر آمده که امین در مقام مستاجر مسئول وقایعی نیست که دفع آن از اقتدار او خارج است . در صورتی که مورد اجاره با وسایل و به اصطلاح مبله اجاره داده شده باشد این امر تاثیری در حکم حقوقی ندارد و بد مستاجر همچنان امانی است مگر اینکه شرط ضمان در قرارداد اجاره باشد . در مورد اجاره با وسایل موضوعی که می تواند ذمه را مشغول سازد استهلاک و کسر قیمت از وسایل در اثر استفاده مستاجر است .

با توجه به قاعده ی حقوقی، آذن در شیء، اذن در لوازم آن است، دادن وسایل برای استفاده ی متعارف مستاجر مستلزم پذیرش کسر منفعت استفاده از وسایل توسط مستاجر است . بنابراین اگر وسایل و مبلمان منزل همه نو باشد و به صورت مبله منزل به اجاره داده شود موجر نمی تواند در پایان مدت اجاره مطالبه ی وسایل و مبلمان دسته اول و نو را بنماید . زیرا این امر مستلزم عدم استفاده از وسایل است که با فلسفه اصلی اجاره در تعارض است. ماده ی ۶۴۳ قانون مدنی راه حلی در عقد عاریه ارائه کرده است که در عقد اجاره نیز قابل استفاده می باشد . مبنی بر اینکه اگر بر مستعير شرط ضمان منقصت ناشی از صرف استعمال نیز شده باشد ضامن این منقصت خواهد بود . هزینه ی تعمیرات بین موجر و مستاجر ملکی که در اجاره داده می شود ممکن است در طول مدت اجاره دچار عیب شود؛ معمولا در چنین مواردی موجر و مستاجر به وظایف خود عمل می کنند و تعمیرات ملک بدون هیچ مشکلی انجام می شود، اما در برخی موارد این تعمیرات مشکلاتی را به وجود می آورد که ممکن است برای حل کردن آن سر وکار دو طرف به دادگاه بیفتد.

در صورتی که در ملک اجاره داده شده عیبی به وجود آید قانون مدنی پرداخت هزینه های تعمیرات را به دو قسمت، تقسیم کرده است که شامل تعمیرات جزیی یا فرعی و تعمیرات کلی یا اساسی می شود. هزینه های تعمیرات جزیی یا فرعی به عهده مستاجر است و هزینه ی تعمیرات کلی و اساسی، تابع عرف است، بنابراین با در نظر گرفتن مکان و زمان قابل تشخیص است. به عنوان مثال هزینه های مرتبط با سرویس سالیانه ی شوفاژ و تعمیرات جزیی آن به عهده ی مستاجر است و هزینه های مرتبط با مشکلات جدی در موتور خانه قطعا بر عهده مالک قرار دارد.

وکیل عالی در اصفهان

وکیل عالی در اصفهان

بهترین وکیل در اصفهان

قاضی سابق دادگاه های/تصادفات/کیفری/حقوقی/انقلاب/خانواده/۵سال سابقه وکالت

 حنیور قاضی سابق شیراز/بندرعباس/مرودشت/جهرم

وکیل پایه یک و مشاور حقوقی

(۰۹۲۲-۵۱۹-۲۴-۰۸)

(۰۹۱۷-۴۳۹-۳۷-۵۴)

آقای خداوردی حنیور 
وی بورسیه دانشگاه علوم قضایی تهران بوده است.
قاضی سابق دادگاه های بندرعباس مرودشت جهرم و شیراز بوده است.
وی در شهر شیراز سابقه قضاوت در دادگاه های
حقوقی کیفری انقلاب خانواده و تصادفات
و
 ۵ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری را دارد
وکیل عالی در اصفهان

وکیل عالی در اصفهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
+989225192408
تماس با ما
+989225192408