وکیل طلاق در شیراز

قاضی سابق شعبه ۲۵ دادگاه خانواده شیراز

خداوردی حنیور قاضی سابق شیراز/بندرعباس/مرودشت/جهرم

وکیل پایه یک و مشاور حقوقی

(۰۹۲۲-۵۱۹-۲۴-۰۸)

(۰۹۱۷-۴۳۹-۳۷-۵۴)

وکیل طلاق در شیراز

 

آقای خداوردی حنیور 

وی بورسیه دانشگاه علوم قضایی تهران بوده است.

قاضی سابق دادگاه های هرمزگان مرودشت جهرم و شیراز بوده است.

وی در شهر شیراز سابقه قضاوت در دادگاه های

حقوقی

کیفری

انقلاب

خانواده

و تصادفات را دارد.

وی ۵ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری را دارد

بهترین وکیل طلاق در شیراز

قاضی سابق شعبه ۲۵ دادگاه خانواده شیراز

خداوردی حنیور قاضی سابق شیراز/بندرعباس/مرودشت/جهرم

وکیل پایه یک و مشاور حقوقی

(۰۹۲۲-۵۱۹-۲۴-۰۸)

(۰۹۱۷-۴۳۹-۳۷-۵۴)

وکیل طلاق در شیراز

وکیل طلاق در شیراز

وکیل طلاق

خانواده نهادی مهم و تاثیرگذار در رشد و تعالی جامعه بوده از این رو استحکام این نهاد برای اکثر افراد بسیار حائز اهمیت می باشد. برخلاف دید عمومی در حالتی که استفاده از وکیل طلاق به درستی و در زمان مناسب انجام شود این فرد متخصص حتی می تواند به استحکام نهاد خانواده کمک کند.

مشکل اصلی عموم زوج ها عدم آگاهی کافی از مسائل حقوقی ازدواج است. در حالتی که اکثریت ازدواج را امری احساسی و قلبی و به دور از هرگونه تلاطمات حقوقی و قضایی می دانند، متاسفانه امروزه شاهد ضربه خوردن زوج ها و نهاد خانواده از مسائل حقوقی ازدواج هستیم. در رد دید عموم و عرف باید گفت ازدواج نه تنها یک امر احساسی نبوده بلکه به موجب عقد بودن، امری کاملا قانونی و دارای ماهیت حقوقی است. از این رو می توان با دقت کافی به جنبه های قانونی و مشاوره به موقع با متخصصین باتجربه (وکیل طلاق) از فروپاشی این عقد و نهاد خانواده در آینده جلوگیری کرد.

زوج های عزیز نه تنها در هنگام امضاء عقد نکاح بلکه در طول زندگی نیز باید با وکیل طلاق مشورت کنند. به این دلیل که گاها قوانین و رویه قضایی دادگاه ها در عقود مالی و غیر مالی زوجین تحت الشعاع رابطه ی زوجیت آنها قرار می گیرد. این در حالیست که اکثرا دیده می شود زوج ها بدون اطلاع از این موضوع اقدام به انجام امور حقوقی ای بین یکدیگر می کنند که بعدها درگیری بر سر همین عقود بستر ساز فروپاشی عقد نکاح بین آنها می گردد و از طریق متلاشی کردن نهاد خانواده ضربه ی مملکتی به جامعه می زند

مسائل حقوقی بین زوجین تنها منحصر به امر طلاق نیست. دامنه ی مسائل خانوادگی به مراتب گسترده تر بوده و از این گسترده می توان مهریه،حضانت،اجرت المثل،نفقه،عدم تمکین،حق حبس،تدلیس،فریب در ازدواج و… را مثال زد. با توجه به گستردگی و اهمیت مسائل خانوادگی نمی توان تصور کرد وکیل طلاق فرصت تجربه اندوزی در زمینه های دیگر حقوقی  (ملک ، چک ، کیفری و…) را داشته باشد. بدیهی است یک وکیل تنها باید روی مسائل خانواده سالیان سال کار کرده تا بتوان لفظ وکیل طلاق را به او نسبت داد. با توجه به حساسیت پرونده های خانواده ، تاثیر بسیار زیاد نظر قاضی در حکم اینگونه پرونده ها و دشواری زیاد جمع آوری مدارک از زوج و زوجه ،علاوه بر تخصص انحصاری نیاز وکیل به قدرت و اشراف کافی روی تمام جنبه های پرونده، فن بیان قوی ، تسلط روی تمام جوانب جانبی، داشتن پشت کار زیاد و روابط قوی جهت جمع آوری مدارک مسلم است.

یافتن همچین فرد مطمئن و مجربی برای زوج های عزیز بسیار دشوار و زمان بر می باشد. یکی از مهمترین مسائل مورد توجه زوجین در اینگونه پرونده ها زمان حداقلی برای گرفتن نتیجه و عدم نیاز به حضور خود آنها در مراحل رسیدگی است. دادسرایار با معرفی و تایید وکلای طلاق خود نه تنها تجربه و توان بالای این حقوقدانان برجسته را برای شما تضمین می کند بلکه گرفتن نتیجه در کوتاه ترین زمان بدون نیاز به حضور زوجین را برای عزیزان به ارمغان می آورد.

طلاق توافقی

طلاق نیز مانند اکثر امور حقوقی واقعه ای دو وجهی است. هرچند در اکثر اوقات این عمل قانونی از طرف عموم جامعه نکوهیده شده و زوجین مورد مذمت قرار می گیرند اما باید توجه داشت در شرایطی خاص اقدام به طلاق بهتر از سازش زوجین بوده و از رویدادن بسیاری حوادث ناگوار جلوگیری می کند.

موسسه حقوقی پدرام به عنوان یکی از معتبرترین مراکز حقوقی ایران بیش از اینکه نگاهی تجاری به امر طلاق داشته باشد خود را موظف به اصول اخلاقی و انسانی دانسته که از این رو تمامی تلاش خود را برای حفظ کانون خانواده به کار می گیرد.

شایان ذکر است این موسسه در طول جلسات مشاوره ی حقوقی خود در امر طلاق با همکاری مراکز معتبر مشاوره روانشناسی اقدام به استقرار یک دکتر روانشناس در جلسات ( در صورت اخذ اجازه از زوجین ) به جهت انجام تمامی تلاش بدون در نظر داشتن منفعت مالی می کند

 

در امور مربوط به خانواده از آنجایی که مسائل تا حد زیادی با احساسات در هم آمیخته اند ، طرفین همیشه به دنبال سریعترین و مطمئن ترین راه برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه می باشند. مسلما بهترین راه برای انجام امور قضایی مراجعه به یک وکیل دادگستری مناسب می باشد. وکیل مورد نظر باید سابقه ی قابل قبولی در انجام پرونده های مشابه مشکل شما داشته و برای مدت طولانی به طور متداوم به انجام این امور پرداخته باشد.

فاصله گرفتن از فضای وکالتی و مراجع مرتبط، به مدت طولانی به مقدار قابل توجهی از توانایی های وکیل کم کرده و او را از آن حالت آماده ی خود خارج می کند. پس بسیار باید دقت کرد که زمان پرونده های سابق یک وکیل موفق با فاصله ی زیاد از زمان حال نباشد و وکیل از زمینه ی تخصص خود فاصله نگرفته باشد. همچنین به واسطه ی حساسیت موضوعات خانواده و وجود فشار بسیار زیاد روحی روی افراد در هنگام طی شدن روند پرونده کاهش زمان رسیدگی و به تبع آن کاهش فشار روی افراد و اخذ نتیجه در کوتاه ترین زمان برای طرفین بسیار حائز اهمیت می باشد

 

عقد موقت

افراد همواره در طول زندگی اعمالی انجام می دهند که در قانون مدنی تحت عنوان عقد و قرارداد شناخته شده است . در واقع زمانی که دو نفر توافق می کنند که عمل حقوقی را انجام دهند یا تعهد به انجام کاری می کنند سعی در انعقاد عقد یا قرارداد دارند . عقد در لغت به معناي بستن دو چيز است به يكديگر به نوعي كه جدا شدن يكي از ديگري سخت و دشوار باشد . مثل گره زدن ريسمان و نخ به ريسمان و نخ ديگري كه از هم منفك نگردند و با يكديگر تلازم و پيوستگي پيدا كنند . از اينرو علماي علم لغت در تعريف لغوي عقد را مقابل حلّ به معناي گشودن بكار برده اند و حل و عقد يعني گشودن و بستن که كنايه از انجام دادن امور است و همچنين عقد به معناي بستن ريسمان و بيع و عهد است .

عقد در شرع و اصطلاح حقوقي آن :

عبارت است از قول متعاقدين يا قول از طرف يكي از متعاقدين و فعل از ديگري با ارتباط معتبر از حيث شرع .ما در اینجا قصد داریم که راجع به عقد موقت توضیح دهیم

صیغه موقت یا عقد موقت چیست

متعه یا نکاح منقطع یا ازدواج موقت که به صیغه نیز معروف است، نوعی از ازدواج در مذهب شیعه است که در آن عقد ازدواج برای مدت معین و محدودی با مهریه ای معلوم، بین زن و مرد بسته میشود و با پایان آن رابطه زوجیت خود به خود منقضی میشود. اجازه پدر در صیغه موقت شرط است بسیاری از فقها از جمله امام خمینی احتیاط را در کسب اجازه هم از پدر و هم از جد پدری واجب دانسته است حال این سوال برای برخی افراد پیش می آید که اگر دو همکار زن و مرد در یک جا باشند و برای اینکه هر دو به گناه آلوده نشوند دست به صییغه موقت بزنند باز هم نیازی به اجازه پدر است جواب فقها مثبت است و استدلال میکنند اجازه پدر در صیغه موقت شرط است خاه کاری باشد یا نه

 

طریقه خواندن صیغه موقت

نکته مهمی که باید قبل از خاندن صیغه موقت به ان توجه کرد ذکر مهریه است حتی اگر زوجه هم درخاست مهریه نکرده باشد مهریه باید به گونه ای باشد که ارزش مالی داشته و مقدار آن هم کاملا مشخص باشد. مثلا اگر می گویند مهریه یک جلد کلام الله مجید باشد، یا این قرآن کریم را همان موقع نشان دهندکه معلوم شود چه قرآنی منظور است و یا این که قیمت آن را مشخص کنند و بگویند: مهریه، یک جلد کلام الله مجید باشد، به قیمت (مثلا) ۱۰ هزار تومان.همچنین مدت عقد هم باید مشخص گردد که میتواند از ۱ ساعت یا ۲۰ سال متغیر باشداگر عاقد شخص دیگری باشد، ابتدا باید از هر دو طرف برای خواندن صیغه ی عقد وکالت بگیرد و بعد از آن، صیغه را این گونه بخواند: فرض کنید که نام خانم «فاطمه» است و نام آقا هم «علی». در این صورت:

به وکالت از خانم بگوید: زَوَّجتُ مُوکِّلَتی (فاطمۀ) مُوَکَّلی (علی) فِی المُدَّۀِ المَعلُومَۀِ عَلَی المَهر المَعلُومپس به وکالت از آقا بگوید: قَبِلتُ التَّزویجَ لِمُوَکِّلی (علی)

معنی صیغه:

موُکّل خودم «فاطمه» را به تزویج «علی» در آوردم، در مدت مشخص و با مهریه ی مشخصقبول کردم این ازدواج را.

در اگر آقا و خانم هر کدام بخواهند صیغه ی مربوط به خود را بخوانند، این گونه بگویند:

ابتدا خانم می گوید: «زَوَّجتُکَ نَفسِی فِی المُدَّۀِ المَعلُومَۀِ، عَلَی المَهرِالمَعلُوم»

بعد بلافاصله آقا بگوید: «قَبِلتُ التَّزویجَ»

معنی صیغه:

خانم می گوید: تو را به زوجیت خود درآوردم، در مدّت مشخص و با مهریه ی مشخص.

آقا می گوید: قبول کردم این زوجیت را. اگر آقا از خانم وکالت بگیرد که خودش صیغه ی عقد را بخواند، این گونه بگوید:

ابتدا به وکالت از خانم بگوید: «زَوَّجتُ مُوَکِّلَتِی (فاطمۀ) نَفسِی، فِی المُدَّۀِ المَعلُومَۀِ، عَلَی المَهر المَعلُوم»

بعد بلافاصله برای خودش بگوید: «قَبِلتُ التَّزویج»

معنی صیغه:

موکلم فاطمه را به ازدواج خودم در آوردم، در مدّت معلوم و با مهر معلوم

قبول کردم این ازدواج را. اگر خانم از آقا وکالت بگیرد که خودش صیغه ی عقد را بخواند، این گونه بگوید:

ابتدا از طرف خود بگوید: «زَوَّجتُک نَفسِی، فِی المُدَّۀِ المَعلُومَۀِ، عَلَی المَهر المَعلُوم»

بعد بلافاصله از طرف داماد (موکل خود) بگوید: «قَبِلتُ التزویج لموکِّلی (علی)»

وکیل طلاق در شیراز

وکیل طلاق در شیراز

معنی صیغه:

خودم را به ازدواج تو درآوردم در مدت معلوم با مهر معلوم

قبول کردم این تزویج را از طرف موکلم.نکته کسانی که قصد دارند بعد از عقد موقت، با یکدیگر عقد دائم داشته باشند. باید قبل از خواندن عقد دائم، یا مدت عقد موقت تمام شده باشد و یا این که آقا بگوید: «مابقی مدت را به همسرم بخشیدم». اگر این کار را انجام ندهند، عقد دائم باطل است و با به اتمام رسیدن مدت عقد موقت، به یکدیگر نامحرم می شوند.

 

نفقه در عقد موقت چگونه است

در عقد دائم مرد مکلف است که نفقه زن خود را تامین نماید ؛ اما مطابق قانون مدنی ، مرد تکلیفی بابت پرداخت نفقه به همسر موقت خود ندارد . بلکه زن تنها در صورتی مستحق نفقه در ازدواج موقت است که توافقی حاصل شده باشد یا عقد بر مبنای آن جاری شده باشد . .

ارث در عقد موقت

به موجب قانون مدنی ، در عقد دائم رابطه توارث میان زن و مرد شکل می گیرد و آنها در صورت فوت دیگری از هم ارث می برند . اما در صیغه رابطه توارثی میان زن و مرد شکل نمی گیرد . یعنی اگر یکی از مرد و زنی که به عقد موقت به زوجیت هم در آمده اند فوت کند ، دیگری از ایشان ارث نمی برد . بنابر نظر صحیح تر ، شرط ارث هم در عقد موقت صحیح نیست .

انحلال عقد موقت عبارتند از

– فوت یکی از زوجین ؛

– بذل مدت ؛ که به معنای بخشیدن مدت زمان باقی مانده از صیغه است . بذل مدت عقد موقت از جمله اختیارات شوهر می باشد و هر زمان که بخواهد می تواند مدت باقی مانده را به زن ببخشد و به عقد وقت خاتمه دهد

– انقضای مدت ؛ انقضای مدت در عقد موقت عبارت است از پایان یافتن مهلت یا مدتی که حین عقد موقت یا صیغه تعیین شده است .

حال این سوال پیش می آید که اگر عقد موقت پایان یافت عده زن چه قدر است؟

بر اساس قانون مدنی ، عده زن در عقد موقت در صورت بذل مدت و انقضای مدت دو طُهر است ؛ ولی اگر زن به اقتضای سن باید عادت ماهیانه داشته باشد ولی به دلایلی عادت ماهیانه نبیند ، مدت عده چهل و پنج روز خواهد بود . اگر هم در حین عقد موقت شوهر فوت کند ، زن باید مدت عده وفات که چهار ماه و ده روز است را عده نگه دارد .

ثبت عقد موقت الزامی نیست مگر در ۳ مورد

۱ باردار شدن زوجه

توافق طرفین

۳ شرط ضمن عقد

وکیل پایه یک طلاق در شیراز

قاضی سابق شعبه ۲۵ دادگاه خانواده شیراز

خداوردی حنیور قاضی سابق شیراز/بندرعباس/مرودشت/جهرم

وکیل پایه یک و مشاور حقوقی

(۰۹۲۲-۵۱۹-۲۴-۰۸)

(۰۹۱۷-۴۳۹-۳۷-۵۴)

وکیل طلاق در شیراز

وکیل طلاق در شیراز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
+989225192408
تماس با ما
+989225192408