وکیل رفع توقیف در شیراز

آقای خداوردی حنیور

وکیل پایه یک  دادگستری و مشاور حقوقی

(۰۹۲۲-۵۱۹-۲۴-۰۸)

(۰۹۱۷-۴۳۹-۳۷-۵۴)

وکیل رفع توقیف در شیراز

وکیل رفع توقیف در شیراز

بهترین وکیل رفع توقیف در شیراز

بیشتر بخوانید: وکیل در شیراز

نحوه توقیف اموال محکوم علیه

توقیف به معنی بازداشت یک مال یا دارایی است و محکوم‌ علیه کسی است که به ضرر او حکم داده شده است. با توقیف اموال محکوم‌ علیه، دارایی‌های او توقیف و بازداشت می‌شود. لازم به ذکر است که روند توقیف اموال منقول با اموال غیرمنقول متفاوت است. در ادامه به چگونگی توقیف اموام محکوم‌ علیه اشاره شده است.

اصل توقیف اموال منقول در محل سکونت یا محل کار محکوم‌علیه

بر طبق ماده ۶۲ قانون اجرای احکام مدنی، در مورد توقیف اموال منقول قید شده که اصل بر این است که اموال و اشیا موجود در محل سکونت یا محل کار محکوم ‌علیه، متعلق به اوست و قابل توقیف است. اما اگر ثابت شود که مالی در این محل وجود دارد که متعلق به شخصی به جز محکوم‌ علیه است، امکان توقیف آن مال وجود نخواهد داشت.

با این حال نحوه توقیف اموال غیرمنقول، کمی متفاوت است. در حقیقت توقیف اموال غیرمنقول به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مربوط است. بر طبق ماده ۹۹ قانون اجرای احکام مدنی در مورد اموال غیرمنقول ثبت‌شده، توقیف یک مال غیرمنقول باید به اطلاع اداره ثبت محلی که مال درآنجاست برسد. اگر مال به نام محکوم‌علیه باشد اداره ثبت محل مراتب توقیف مال را به مسئولان اجرای حکم اطلاع می‌دهد تا آن مال در دفتر املاک بازداشتی درج شود. اما اگر مال به نام محکوم‌علیه نباشد و به نام شخص دیگری ثبت شده باشد، مراتب از سوی اداره ثبت به اطلاع مسئولان اجرای احکام می‌رسد تا حق سایرین ضایع نشود.

اما در مورد اموالی که ثبت نشده‌اند تنها زمانی امکان توقیف وجود دارد که محکوم‌علیه در آن اموال تصرف مالکانه داشته باشد و یا به حکم دادگاه بر اساس قرائن مالک مال شناخته شود. لازم به ذکر است که ممکن است یک مال غیرمنقول عوایدی داشته باشد، در اینصورت اگر عواید یکساله آن مال برای پرداخت به طلبکار کافی باشد و بتوان از قبل آن هزینه‌های اجرایی را پرداخت، عین مال توقیف نمی‌شود و صرفا عواید آن توقیف و بازداشت می‌شود

وکیل رفع توقیف در شیراز

مقررات عمومی توقیف اموال

برخی از اموال از توقیف مستثنی هستند. به عبارت دیگر گاهی‌اوقات ممکن است مقنن تشخیص دهد که با توجه به شرایط و نیاز محکوم‌علیه یا خانواده وی، امکان توقیف برخی از اموال او وجود نداشته باشد. علاوه بر این بر اساس قانون قبل از توقیف اموال منقول باید صورتی از این اموال تهیه شود و تمام ویژگی‌ها و اوصاف آن به طور کامل نوشته و درنهایت توسط شاهدین امضا شود. در ادامه به برخی از مقررات عمومی توقیف اشاره خواهیم کرد:

  • ارزیابی اموال

لازم است که تمام اموال منقول و غیرمنقول در زمان توقیف به لحاظ ارزش مادی، ارزیابی شوند و قیمتی برایشان تعیین شود و در صورت اموال این قیمت حتما نوشته شود.

  • حفاظت از اموال

بر طبق ماده ۷۷ قانون اجرای احکام مدنی اموال منقول باید بعد از توقیف در همان محل خودشان باقی بمانند مگر اینکه با نظر قانونگذار نیاز به انتقال این اموال به محل دیگری وجود داشته باشد. در نهایت برای حفاظت و نگهداری از اموال توقیفی یک نفر به عنوان مسئول تعیین می‌شود.

در مورد اموال غیر منقول و عواید آن لازم به ذکر است که بر طبق ماده ۱۱۲ قانون اجرای احکام مدنی، عواید مال غیرمنقول بعد از توقیف مال، با توافق طرفین ممکن است به شخص دیگری سپرده شود. اما اگر طرفین با هم توافق نکنند قانون برای این کار شخصی را تعیین می‌کند. اگر عواید مال غیرمنقول وجه نقد باشد این وجه به مسئولان اجرای احکام سپرده می‌شود.

الزامات قانونی جهت توقیف اموال
وکیل رفع توقیف در شیراز

وکیل رفع توقیف در شیراز

 

توقیف اموال چه از نوع منقول و چه غیرمنقول قوانین خاص خودش را دارد. برای مثال در مورد اموال زن و مرد در محل سکونتشان قوانین خاصی وجود دارد و بر طبق ماده ۶۳ قانون اجرای احکام، اصل بر این است که در محل سکونت محکوم‌علیه که همسر او هم ساکن آن باشد، اموال موجود در آن سه حالت دارد:

  • اموال زن که به طور خاص از آن‌ها استفاده می‌کند مانند: طلا و لباس عروس متعلق به اوست. اگر کسی بخواهد ادعا کند که این اموال متعلق به این زن نیست، باید این مساله را ثابت کند.
  • دسته دیگر اموال، اموالی است که اصولا به طور معمول متعلق به مرد خانه است. مانند لباس مردانه. در این حالت هم مشابه دسته اول اموال متعلق به مرد است و مدعی خلاف آن باید ادعایش را ثابت کند.
  • بعضی از اموال در هیچ کدام از موارد اول و دوم قرار نمی‌گیرند. در این صورت فرض بر این است که این اموال متعلف به هردوی آن‌هاست و مالکیت مشترک زن و مرد در مورد آن صدق می‌کند.

در همین راستا در زمان توقیف اموال باید همه اموال موجود صورت‌برداری شده و نوع، قیمت و مالکیت آن مشخص شود و تنها اموال متعلق به محکوم‌علیه توقیف شود. در حقیقت باید همان ابتدا تعیین شود که کدام اموال متعلق به محکوم‌علیه است تا برای توقیف همان اموال اقدام شود.

وکیل رفع توقیف در شیراز

وکیل رفع توقیف در شیراز

پایان مقاله وکیل رفع توقیف در شیراز
به درخواست شما هم شهری های عزیز چند نمونه قرار میدهیم

قرارداد اجاره سردخانه

این قرارداد بین شرکت ……………….. به مدیریت آقای ………………… فرزند ……………………. شماره شناسنامه …………………….. صادره از ………………… متولد ……………………. مساكن ………………….. به شماره ثبت …………………… به نمایندگی آقای ………………………. فرزند ……………………. محل اقامتگاه ………………….. که کارفرما نامیده می شود و شرکت ………………. به مدیریت آقای ……………….. فرزند ……………….. شماره شناسنامه ……………….. صادره از …………….. متولد ………………….. ساكن ………………. شماره ثبت …………………. به نمایندگی آقای ……………….. فرزند ……………….. اقامتگاه ……………….. که از این پس سردخانه نامیده می شود از طرف دیگر با شرایط زیر منعقد می گردد:

ماده ۱) موضوع: عبارت است از اجاره ظرفیت زیر صفر سردخانه به طور درست و مازاد به ظرفیت از قرار هر تن …………………… جهت نگهداری گوشت و مرغ و ماهی و پرتقال و سیب و غيره .

ماده ۲) مدت: از تاریخ ……………………. لغایت ……………………. می باشد.

ماده ۳) بیمه کالا : هزینه بیمه کالای موجود در سالن های سردخانه موضوع قرارداد به عهده صاحب کالا بوده که به وسیله سردخانه بیمه گردیده و اصل بیمه نامه به مدیریت شرکت …………… ارسال خواهد شد در غیر این صورت مسئولیت خسارت وارده ( ناشی از بیمه نبودن ) به عهده سردخانه خواهد بود.

ماده ۴) تخلیه و بارگیری و تأمین نیروی کارگری به عهده سردخانه می باشد و شرکت کارفرما ……. بابت تخليه و یا بارگیری انواع کالاهای تحویلی مبلغ ………… به سردخانه پرداخت خواهد نمود.

ماده ۵) سردخانه موظف است حداکثر استفاده از فضای مورد اجاره جهت چیدن مواد غذایی را به کار گیرد.

ماده ۶) سردخانه موظف است در ساعات …………………و نسبت به تخلیه و بارگیری کالای شرکت کارفرما اقدام نماید.

ماده ۷) سردخانه متعهد است مقدار کالا وارده را سالم تحویل گرفته و در برودت منهای بیست (۲۰-) الى منهای بیست و پنج (۲۵-) درجه سانتیگراد با شرایط استاندارد نگهداری نماید.

ماده ۸) مسئولیت نگهداری کالای شرکت کارفرما به عهده سردخانه می باشد و در صورت بروز هرگونه خسارات و ضایعات ناشی از عدم رعایت نگهداری کالا و نقص فنی و سردخانه موظف به جبران خسارات طبق نظر کارشناس رسمی دادگستری می باشد.

ماده ۹) سردخانه ملزم به توزین در هنگام دریافت و تحویل کالا می باشد که می بایست عینا در دفاتر کالا و برگ های ورود و خروج ثبت شود تا در صورت بروز مشکل قابل رسیدگی باشد.

ماده ۱۰) ظرفیت تخليه و یا بارگیری سردخانه برای انواع ………………. تن روزانه می باشد و کامیون هایی که بیش از ………………….. ساعت برای تخلیه و بارگیری متوقف شوند کلیه خسارات وارده ناشی از تخلیه و بارگیری به عهده سردخانه می باشد مشروط به این که تریلر در اول وقت کاری در محل سردخانه آماده برای تخلیه باشد.

میزان حق توقف برای تریلر بیش از …………… ساعت براساس مصوبه وزارت راه و ترابری هر ساعت …………….. ریال می باشد.

ماده ۱۱) افت معقول کالای سردخانه مورد قبول شرکت کارفرما ………………….. می باشد و افت بیش از حد معقول آن طبق نظر کارشناس رسمی دادگستری به عهده سردخانه خواهد بود.

ماده ۱۲) سردخانه متعهد است ورود و خروج کالای شرکت کارفرما …………………….. را هر روز به صورت تلگرام به مدیریت ………………….. گزارش نماید.

ماده ۱۳) حق الحفاظ سردخانه و هزینه تخلیه و بارگیری توسط مدیریت ………………. برای پرداخت به شرکت کارفرما ……………………. ارسال خواهد شد.

ماده ۱۴) شرکت کارفرما ……………… به منظور اجرای کامل مفاد قرارداد ضمانت نامه بانکی شماره ……………….. به مبلغ …………….. صادره از بانک …………….. مبلغ ………………. به شرکت تسلیم و سردخانه را مجاز و مختار می نماید در صورت عدم انجام هریک از تعهدات فوق الذكر مبلغ مذکور را به نفع خود تملک و سردخانه از این بابت هیچ گونه اعتراضی نخواهد داشت و خسارات مازاد بر مبلغ مذكور در صورت وقوع بین نمایندگان طرفین رسیدگی و تسویه می شود و در صورت عدم حصول توافق از طریق مراجع قضایی حل و فصل خواهد شد

ماده ۱۵) نماینده شرکت سهامی گوشت کشور در سردخانه مستقر و نظارت خواهد نمود.

ماده ۱۶) سردخانه بانک ……………… شعبه ……………… را جهت واریز حق الحفاظ و هزینه تخلیه و بارگیری اعلام تا از طریق شرکت اقدام لازم معمول گردد.

ماده ۱۷) در صورت بروز اختلاف و ابتدا به صورت مسالمت آمیز حل و فصل می گردد و در مرحله بعد مراجع قضایی صالح به رسیدگی و اتخاذ تصمیم می باشند.

ماده ۱۸) این قرارداد در ۱۸ ماده و در سه نسخه تنظیم و به امضای طرفین رسید که هر سه نسخه آن در حکم واحد می باشد که پس از مبادله لازم الاجرا می باشد.

کارفرما * پیمانکار * شهود: ۱) آقای ………………… فرزند …………….

قرارداد اجاره پارکینگ

طرف اول قرارداد (موجر): خانم/ آقای ………………. فرزند آقای ………………. دارای شناسنامه شماره ……………… صادره از ………………. متولد ………………. ساكن ……………… طرف دوم قرارداد (مستاجرین ):

۱-خانم/ آقای ….. فرزند آقای ……….. متولد ………. دارای شناسنامه شماره ………….. صادره از …………. به نشانی ………………

۲- خانم/ آقای …………………. فرزند آقای ……………………. متولد ……….. دارای شناسنامه شماره ……………………. صادره از …………………… به نشانی: ………………….. و هر دو متساويا و مشاعا، متفقا و متضامنا.

موضوع قرارداد:

تمامت شش دانگ یک باب پارکینگ به مساحت …………… متر مربع دارای پلاک ………….. فرعی از ………..  اصلی مفروز و مجزا شده از پلاک …………….. فرعی از اصلی نامبرده واقعی در اراضی …………….. بخش ……………… ثبتی …………….. محدوده و مورد ثبت سند مالکیت شماره ……………. مورخ …………. صفحه ……… جلد ……………….. به شماره چاپی ……………… صادره به نام موجر با جميع تواقع شرعيه و لواحق عرفه آن بدون استثنا عرصتا و اعيانا با برق و آب و گاز منصوبه های در آن که قبلا مورد اجاره طبق سند اجاره شماره ………………. ای …………… بوده لیکن به موجب سند صلح شماره ……………… مورخ ……………….. تنظيمی این دفتر خانه در همین تارخی کلیه حقوق خانم/ آقای ……………. (مستاجر آن سند) به مستاجرین این سند ناشی از حق سرقفلی مورد اجاره سند اجاره مرقوم مصالحه قطعيه گردیده فلذا مستاجرین این سند به سیق رویت مورد اجاره وقوف کامل از محل وقوع، حدود و مشخصات اقرار به تصرف و قبض مورد اجاره نمودند و مورد اجاره صرفا جهت اشتغال مستاجرین به شغل ……………….. اجاره داده شده است و لاغير و مستاجرین به هیچ عنوانی حق تغيير نوع استفاه مزبور را از مورد اجاره ندارند.

مدت قرارداد: ………………….. سال کامل شمی از تاریخ …………………….. که با قرار مستاجرین از آغاز مدت استیفای منافع کرده اند.

مبلغ قرارداد: مبلغ …………………….. ریال رایج برای تمام مدت بالا (به قرار ماهی مبلغ ………………. ریال) که م تاجرين متعهد گردیدند مال الاره ماهانه مزبور را در اول هر ماه نقدا در مقابل دریافت رسید به موجر تادیه نمایند و عدم پرداخت هر قسط از مال الاجاره بعضا یا تماما ظرف ………………….. روز از تاریخ سررسید موجب خیار فسخ از طرف موجر برای بقیه مدت خواهد بود.

شروط:

۱- مالیات مستغلانی و تعمیرات کلی بعهده موجر و تعمیرات جزئی و رنگ آمیزی و نقاشی مورد اجاره جهت استفاده بهتر بعهده مستاجرين است.

۲- مستاجرين حق انتقال مورد اجاره را مشاعا يا مغروزا، جزئا با کلا بهیچ صورت حتی به صور: مشارکت، نمایندگی، صلح حقوق و وکالت و غیره ندارند.

٣- مستاجرین متعهد به جبران خسارات وارده به اعيان مورد اجاره و جبران کسر و انکسار درب، پنجره، شیشه، قفل و دستگیره ها و سایر متعلقات مورد اجاره می باشند.

۴-مستاجرین متعهد به تخلیه و تحویل مورد اجاره به موجر با اخذ رسید کتبی بعد از انقضای مدت وفق مقررات جاری کشور می باشند.

۵- از تاریخ فسخ یا از انقضای مدت تا روز تخليه و تحويل مستاجرين متعهد به پرداخت اجرت المثل معادل اجرت المسمی به موجر با اخذ رسید کتبی می باشند.

۶- مستاجرین می توانند اجاره بها اعم از مال الاجاره یا اجرت المثل را به حساب جاری شماره ……………… موجر نزد بانک …………………… شعبه ………………. واریز نموده و نسخه ای از فیش آن را به موجر تسلیم نمایند.

۷- چنانچه بعد از انقضای مدت یا بعد از فسخ، مستاجرین مورد اجاره را سالما تخلیه نموده و بخواهند تحویل موجر بدهند لیکن موجر از تحویل گرفتن آن خودداری ورزد مستاجرين حق دارند با ارائه مفاصا حسابهای برق و آب و گاز منصوبه جهت تخلیه و تحویل مورد اجاره به موجر، به دادگاه صالحه رجوع نمایند.

۸- عدم تادیه بدهی های ناشی از مصارف آب و برق و گاز منصوبه در مورد اجاره که تادیه آن به عهده مستاجرین است موجب فسخ برای موجر خواهد بود و در عین حال با ارائه قبوض مثبته حق وصول آن را از مستاجرين دارد.

۹- تخلف مستاجرین از هریک از مفاد این سند موجب خیار فسخ از طرف موجر خواهد بود.

این سند در ۲ نسخه که هر ۲ نسخه در حکم واحد است تنظیم و بين طرفين مبادله گردید.

محل امضای طرف اول قرارداد (موجر) * محل امضای طرف دوم

قرارداد (مستاجرین)

قرارداد اجاره یک دستگاه آپارتمان تجاری

طرف اول قرارداد (موجر ): خانم / آقای: …………… فرزند آقای…………….

دارای شناسنامه شماره ………………. صادره از ……………. متولد …………….. ساکن……………….

طرف دوم قرارداد (مستاجر ): خانم / آقای: ………………. فرزند آقای ……………….

دارای شناسنامه شماره …………………. صادره از …………………… متولد ………………… ساكن ……

موضوع قرارداد: شش دانگ دستگاه آپارتمان تجاری در طبقه …………… به مساحت ………………… متر مربع دارای پلاک ………… فرعی از ……………….اصلی مفروض و انتزاعی از پلاک ………………… فرعی از اصلی مرقوم واقع در اراضی ……………….. بخش …………………. ثبتی ………………… محدوده و از ………………. به شماره چاپی ……………….. صادره به نامه موجر با قدر السهم از عرصه و سایر قسمت های مشاعی طبق قانون تملک آپارتمان ها و آیین نامه اجرایی آن با برق اختصاصی به شماره میع توابع ولواحق شرعية و عرفيه آن بدون استثنا که مستاجر با رويت عین مستاجره ، وقوف کامل از محل وقوع و حدود و مشخصات قبول و اقرار به تصرف و قبض مورد اجاره کرده است و مورد اجاره صرفا جهت دفتر شرکت مستاجر به مستاجر اجاره داده شده است و مستاجر به هیچ عنوانی حق تغيير نوع استفاده مزبور را از مورد اجاره ندارد.

مدت قرارداد: ……………………..سال کامل شمسی معادل ……………….. ماه تمام خورشیدی از تاریخ زیر…………………. مبلغ قرارداد: مبلغ ………………….. ریال برای تمام مدت بالا(به قرار ماهی مبلغ …………………….. ریال) که مستاجر متعهد است مال الاجاره ماهیانه را در آغاز هر ماه به صورت نقدی در قبال دریافت رسید به موجر بپردازد و عدم پرداخت هر قسط از مال الاجاره بعضا با تمامأ طرف …………..روز از تاریخ از سررسید موجب خیار فسخ از طرف موجر خواهد بود

شروط :

١- مالیات مستغلاتی و تعمیراتی کلی به عهده موجر و تعمیرات جزئی و رنگ آمیزی و نقاشی مورد اجاره جهت استفاده بهتر به عهده مستاجر است.

۲- مستاجر حق انتقال مورد اجاره را مشاعا يا مغروزا ،جزا و یا کلا به هیچ وجه حتی به صور: نمایندگی ، صلح و وکالت و غیره را ندارد.

٣- مستاجر مکلف به رعایت موازین اسلامی در مورد اجاره می باشد.

۴- طرفين عموما و هر یک از موجر و مستاجر خصوصا اقرار و اظهار داشته و می دارند که هیچ گونه وجه یا مالی به عنوان سرقفلی ،حق کسب و پیشه یا تجارت و نظایر آن یا تحت عناوین پیش بینی نشده دیگر از سوی مستاجر به موجر تسلیم و پرداخت نگردیده است. بنابراین مستاجر متعهد به تخلیه و تحویل مورد اجاره بعد از انقضای مدت اجاره به موجر با اخذ رسید کتبی می باشد و هر ادعایی در خصوص سرقفلی و نظایر آن را ضمن العقد لازم حاضر و ضمن العقد خارج لازم (که عقد خارج لازم شفاها با قرار بین آنان منعقد شده) مستاجر از خود ساقط می نماید .

۵-مستاجر در صورتی که بخواهد می تواند جهت استفاده در مورد اجاره هر چند شماره تلفن خریداری و نصب نمایید و یا از شرکت مخابرات انشعاب آن را تحصیل و نصب نماید .

۶- مستاجر متعهد به جبران خسارت وارده به اعیان مورد اجاره و جبران کسر و انکسار درب و پنجره و شیشه قفل و دستگیره ها و سایر متعلقات مورد اجاره می باشد.

۷- مستاجر می تواند اجاره بها اعم از مال الاجاره یا اجرت المثل را به حساب جاری شماره …………………… موجر نزد بانک ………. شعبه ……… واریز نموده و نسخه ای از فیش آن را به موجر تسلیم نماید.

۸-چنانچه بعد از انقضای مدت یا بعد از فسخ مستاجر مورد اجاره را سالما تخلیه نموده و بخواهد تحویل موجر دهد لیکن موجر از تحویل گرفتن آن خودداری نماید مستاجر حق دارد با ارایه مفاصای برق و آب و گاز و تلفن جهت تخلیه و تحویل مورد اجاره به موجر به دادگاه صالحه رجوع نماید.

۹- عدم تادیه بدهی های ناشی از مصارف آب و برق و گاز و تلفن منصوبه در مورد اجاره که به عهده مستاجر است موجب فسخ برای موجر خواهد شد. و در عین حال موجر با ارائه قبوض مثبته حق وصول آن را از مستاجر دارد.

۱۰-از تاریخ فسخ با انقضای مدت ، مستاجر متعهد به پرداخت اجرت المثل معادل اجرت المسمی به موجر با اخذ رسید کتبی می باشد. تخلف مستاجر از هر یک از مفاد و شروط این سند موجب خیار فسخ از طرف موجر خواهد بود.

این سند در دو نسخه در حکم واحد است تنظيم و بين طرفين مبادله گردید.

محل امضاء موجر: * محل امضاء مستاجر :

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
+989225192408
تماس با ما
+989225192408