وکیل در زرقان

خداوردی حنیور قاضی سابق شیراز/بندرعباس/مرودشت/جهرم

وکیل پایه یک و مشاور حقوقی

(۰۹۲۲-۵۱۹-۲۴-۰۸)

(۰۹۱۷-۴۳۹-۳۷-۵۴)

وکیل در زرقان

وکیل در زرقان

آقای خداوردی حنیور 

وی بورسیه دانشگاه علوم قضایی تهران بوده است.

قاضی سابق دادگاه های هرمزگان مرودشت جهرم و شیراز بوده است.

وی در شهر شیراز سابقه قضاوت در دادگاه های

حقوقی

کیفری

انقلاب

خانواده

و تصادفات را دارد.

وی ۵ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری را دارد

و عضو کانون وکلای فارس است.

بهترین وکیل در زرقان

خداوردی حنیور قاضی سابق شیراز/بندرعباس/مرودشت/جهرم

وکیل پایه یک و مشاور حقوقی

(۰۹۲۲-۵۱۹-۲۴-۰۸)

(۰۹۱۷-۴۳۹-۳۷-۵۴)

 

وکیل رضا محمدی

شماره پروانه: ۳۵۲۵۹           پایه دو

استان: فارس           شهر: زرقان           تلفن دفتر: ۰۷۱۳۸۳۲۸۴۹۶    تلفن همراه: ۰۹۱۷۳۱۳۸۳۱۹

آدرس دفتر: بلوار شهید بخشنده بعداز م جانباز روبروی شبکه بهداشت ودرمان

وکیل امین ارکیا

شماره پروانه: ۲۲۵۴۸           پایه یک

استان: فارس           شهر: زرقان           تلفن دفتر: ۰۷۱۳۲۶۲۳۷۱۵    تلفن همراه: ۰۹۱۷۱۰۳۶۷۵۱

آدرس دفتر: فارس-زرقان-خ شهرداری-جنب بنگاه املاک نظر پور -دفتر وکالت

وکیل حمید یزدان پناه

شماره پروانه: ۴۵۵۶۹           پایه یک

استان: فارس           شهر: زرقان           تلفن دفتر:               تلفن همراه: ۰۹۱۷۱۳۸۰۸۴۹

آدرس دفتر: زرقان بلوار بخشنده خیابان شهید فولادی جنب بنگاه عادلی

وکیل زینب انصاری نژاد

شماره پروانه: ۱۷۲۷۷           پایه دو

استان: فارس           شهر: زرقان           تلفن دفتر: ندارد               تلفن همراه: ۰۹۱۷۱۲۴۳۴۲۸

آدرس دفتر: زرقان -باوار بخشنده میدان جانبارا

وکیل محمدحسن مقیمی

شماره پروانه: ۴۵۴۱۴           پایه یک

استان: فارس           شهر: زرقان           تلفن دفتر: ۰۷۱۳۶۲۷۷۳۷۹    تلفن همراه: ۰۹۱۷۳۰۹۳۶۷۰

آدرس دفتر: زرقان زمین شهری ک فجر خ شهید صادقی پ

وکیل در زرقان

وکیل در زرقان

کانون وکلا چیست

شاید برای کسانی که میخاهند در رشته حقوق تحصیل کنند و از کانون پروانه وکالت بگیرند سوال باشد کانون وکلا چگونه مرجعی است و چه وظایفی دارد و نحوه کارکرد آن چگونه است ما در این مقاله قصد داریم شما را به طور کلی با کانون آشنا کنیم

در همه ی کشورها کانون وکلای دادگستری وجود دارد، کانون وکلای دادگستری در ایران به عنوان یک انجمن غیردولتی و غیر وابسته شناخته می شود که در سال ۱۳۳۱ طی لایحه ای به وجود آمد این مرجع از کهن ترین سازمان های مردم نهاد و با هدف حمایت و نظارت بر امور وکلا می باشد. کانون وکلا یا کانون وکلای دادگستری (به انگلیسی: Bar Association) انجمنی غیردولتی و مستقل در کشورهای مختلف است که در جهت اعطای صلاحیت وکالت دادگستری به افراد، حمایت از وکلای عضو و نیز نظارت بر عملکرد آن‌ها تشکیل می‌شود. در ایران کانون وکلای دادگستری مؤسسه‌ای است مستقل و دارای شخصیت حقوقی که در مقر بعضی از مراکز استان‌ها تشکیل می‌شود.

سیر تحولات کانون وکلا در ایران

سیر تکامل کانون وکلا در ایران سیر بسیار جالبی داشته است. وکلای دادگستری برای رسیدن به شرایط کنونی در ایران مسیر پر پیچ و خمی را پیموده‌اند و در این راه صبر زیادی داشته‌اند. سال‌های ۱۳۰۰ تا ۱۳۳۳ یک مسیر پرتلاطم برای وکلا بوده است. در سال ۱۳۰۰ برای اولین بار در ایران مجمعی با عنوان کانون وکلا و منطبق بر سیستم مشابه در کشورهای اروپایی تصویب و ۲۴ ماده مختلف برای شرح وظایف و اختیارات آنها نیز به تصویب رسید. البته این مجمع تنها دو سال دوام پیدا کرد و در سال ۱۳۰۲ منحل شد. تلاش وکلا بعد از این سال برای بازیابی کانون وکلا در سال ۱۳۳۱ به ثمر نشست. در این سال به صورت رسمی کانون وکلا با اختیارات لازم تشکیل و در سال ۱۳۳۳ مشابه با اختیارات امروز شروع به کار کرد.لازم به ذکر است که در برخی مناطق کانون وکلای دادگستری وجود ندارد، برای تشکیل این کانون بایستی ۶۰ وکیل دادگستری به شغل وکالت مشغول باشند. در غیر این صورت تا مدت زمان تشکیل کانون، وکلای آن حوزه تحت فرمان مقررات کانون وکلای مرکز می باشند.حال که با کانون آشنایی مختصری پیدا کردیم به اهم وظایف آن می پردازیم

وظایف کانون وکلا

  • دادن پروانه‌ی وکالت به داوطلبانی که واجد شرایط قانونی باشند
  • اداره‌ی امور راجع به وکالت دادگستری و نظارت بر اعمال وکلا
  • رسیدگی به تخلفات و تعقیب انتظامی وکلا به وسیله‌ی دادسرا و دادگاه انتظامی وکلا
  • معاضدت قضایی
  • فراهم آوردن وسایل پیشرفت علمی و عملی وکلا

ارکان کانون وکلای دادگستری ایران

همانطور که اشاره کردیم، کانون وکلا انجمن غیردولتی است که در هر کشوری به صورت مستقل فعالیت می‌نماید. در ایران کانون وکلا از ارکان خاصی تشکیل می‌شود. ارکان اصلی این کانون عبارتند از: • هیئت عمومی

  • هیئت مدیره
  • دادسرای انتظامی وکلا
  • دادگاه انتظامی وکلااما بخشهای دیگری نیز وجود دارد اما مهمترین ارکان همان موارد بالا هستند که ذکر شد

حال نخست به بررسی و توضیح هر یک از ارکان میپردازیم.

اعضای هیئت عمومی کانون

اعضای هیئت عمومی کانون وکلا از وکلای پایه یک و دو فعال در هر منطقه تشکیل می‌شود. طبق ماده ۳ قانون استقلال کانون وکلا، هر وکیلی که پروانه وکالت دریافت کرده و در این حوزه مشغول به فعالیت شود، مشروط به قوانین خاصی مانند نداشتن سوءسابقه در عضویت هیئت عمومی کانون وکلا قرار خواهد گرفت. اعضای هیئت مدیره این کانون متشکل از ۵ عضو اصلی. ۳ عضو علی‌البدل می‌باشد. البته کانون وکلای مرکز استثنائا از ۱۲ عضو اصلی و ۶ عضو علی‌البدل تشکیل می‌شود. اعضای هیئت مدیره در این کانون با بررسی شرایط مندرج در قانون به مدت دو سال انتخاب می‌شوند و رئیس هیئت مدیره رئیس کانون را نیز به عهده خواهد داشت. وکلای پایه یک وکلایی هستند که حق وکالت در دادگاه‌های نخستین یا بدوی، تجدیدنظر و دیوان عالی کشور را دارا هستند؛ و وکلای پایه دو وکلایی هستند که حق وکالت در دادگاه‌های نخستین و تجدیدنظر را دارند. البته از سال ۱۳۳۳، دادن پروانه وکالت پایه دو و همچنین پایه سه ممنوع شد؛ و وکلای پایه دو و سه فعلی اگر از سابق نمانده باشند آنهایی هستند که در پی محکومیت انتظامی تنزل پایه یافته‌اند. وکلای پایه سه به وکلایی گفته می‌شود که حق وکالت در دادگاه‌های بدوی را دارند. هیئت مدیره کانون وکلا اداره‌ی امور کانون وکلا برعهده‌ی هیئت مدیره‌ی کانون است. مطابق ماده‌ی دو لایحه‌ی قانونی استقلال کانون وکلا رئیس هیئت مدیره سِمَت ریاست کانون را داراست و نماینده‌ی قانونی کانون در کلیه مراجع رسمی است.

وکیل پایه یک در زرقان

خداوردی حنیور قاضی سابق شیراز/بندرعباس/مرودشت/جهرم

وکیل پایه یک و مشاور حقوقی

(۰۹۲۲-۵۱۹-۲۴-۰۸)

(۰۹۱۷-۴۳۹-۳۷-۵۴)

 

وکیل در زرقان

وکیل در زرقان

هیئت مدیره‌ی کانون وکلای مرکز از ۱۲ نفر عضو اصلی و ۶ نفر عضو علی‌البدل تشکیل می‌شود و در سایر کانون‌ها ۵ نفر عضو اصلی و ۳ نفر عضو علی‌البدل وجود دارد.

مطابق ماده‌ی ۴ لایحه‌ی قانونی فوق‌الذکر اعضای هیئت مدیره توسط هیئت عمومی وکلا از بین واجدین شرایط قانونی برای مدت ۲ سال انتخاب می‌شوند.

دادگاه عالی انتظامی قضات، مرجع رسیدگی به صلاحیت نامزدهای انتخابات هیئت مدیره است.

انتخاب اعضای هیئت مدیره کانون به‌طور پیاپی برای بیش از دو دوره ممنوع است.

اعضای هیئت مدیره کانون‌های وکلا باید از بین وکلای پایه یک انتخاب شوند. رئیس کانون وکلا که از بین اعضای اصلی هیئت مدیره و با رأی آنها انتخاب می‌شود، در مرکز باید لااقل بیست سال سابقه‌ی کار وکالت پایه یک داشته باشد و سن او کمتر از ۵۰ سال نباشد و نایب رئیس او باید دارای لااقل ۱۰ سال سابقه وکالت پایه یک بوده و سن او از ۴۰ سال کمتر نباشد.

در سایر کانون‌ها رئیس و نایب رئیس از بین اعضای اصلی هیئت مدیره انتخاب می‌شوند، با این تفاوت که شرط سن و سابقه وکالت پایه یک از این حیث در مورد آنها رعایت نمی‌شود.

رئیس کانون وکلا نماینده‌ی قانونی کانون در کلیه‌ی مراجع رسمی است و اعمال اداری و حقوقی کانون را انجام می‌دهد و مرجع رسیدگی به شکایات و اختلافات وکلا و کارآموزان از یکدیگر در امور مربوط به شغل‌شان است و همچنین ناظر اعمال و رفتار کلیه‌ی وکلا و کارآموزان بوده و می‌تواند خبط و خطا و انحرافات شغلی آنان را کتبا تذکر دهد و تعقیب انتظامی وکیل متخلف را از دادسرای انتظامی بخواهد. اجرای تصمیمات هیئت مدیره‌ی کانون نیز به عهده‌ی او خواهد بود.

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز از حیث شئون تشریفات رسمی در ردیف دادستان کل کشور و رئیس سایر کانون‌ها از حیث شئون و تشریفات رسمی در ردیف دادستان استان هستند. دادسرای انتظامی کانون وکلا

این دادسرا همان طور که از اسمش پیداست، مرجعی برای رسیدگی به تخلفات وکلای مشغول در این حوزه می‌باشد. بعد از احراز تخلف هر وکیل، این دادسرا به مسئله ورود کرده و مسائل مربوطه را بعد از تحقیق به دادگاه انتظامی وکلا برای رسیدگی ارجاع می‌دهد. مطابق ماده‌ی ۱۵ لایحه‌ی قانونی استقلال کانون وکلا، درصورتی‌ که رئیس دادگاه یا دادستان شهرستان یا رئیس دادگاه استان یا دادستان تخلفی از وکیل مشاهده نمایند که قابل تعقیب باشد باید مراتب را کتبا به دادسرای انتظامی وکلا اطلاع دهند. درصورتی‌که دادسرای مزبور موضوع را قابل تعقیب تشخیص دهد پرونده را با صدور کیفرخواست به دادگاه انتظامی وکلا ارجاع می‌دهد و در غیر این صورت نظر خود را با ذکر دلیل به دادستان استان اطلاع می‌دهد و اگر دادستان مزبور به نظر دادسرای انتظامی وکلا تسلیم نشد راساً از دادگاه انتظامی وکلا رسیدگی به موضوع را تقاضا می‌کند. بنابراین دادسرای انتظامی وکلا پس از رسیدگی به تخلفات و شکایات چنانچه عقیده بر تخلف داشته باشد کیفرخواست و در غیر این صورت قرار منع تعقیب صادر می‌نماید. قرار منع تعقیب از طرف شاکی و رئیس کانون ظرف ۱۰ روز پس از ابلاغ با رعایت مسافت قابل شکایت در دادگاه انتظامی وکلاست. دادگاه انتظامی وکلا چنانچه قرار منع تعقیب را درست بداند آن را تأیید می‌کند و اگر موضوع را قابل تعقیب دانست رسیدگی کرده و حکم صادر می‌کند.

دادگاه انتظامی

اعضای دادگاه انتظامی وکلا متشکل از سه نفر وکیل پایه یک دادگستری است که توسط هیئت مدیره تعیین و به مدت دو سال در این پست مشغول به خدمت می‌شوند. مسئولیت صدور حکم برای وکلای متخلف به عهده این نهاد نظارتی در کانون وکلا می‌باشدادگاه عالی انتظامی قضات، مرجع تجدیدنظر نسبت به آرای قابل تجدیدنظر صادره از سوی دادگاه انتظامی وکلاست.. اهمیت آشنایی با کانون وکلا برای کاربران شخصی

آشنایی با ویژگی‌ها و وظایف کانون وکلا برای کاربران شخصی هم از اهمیت بالایی برخوردار است. از طرفی در هنگام انتخاب وکیل پایه یک دادگستری مناسب برای خود بایستی مدارک لازم صادر شده برای آنها از طرف کانون وکلا را بررسی نمایند. در درجه دوم در صورت بروز تخلف از طرف وکیل خود و خیانت در امانت می‌توانند از این مرجع برای رسیدگی به شکایات خود استفاده کنند. برای کسانی هم که از نظر مالی و یا هر دلیل دیگری امکان اخذ وکیل برای دعاوی کیفری خود در دادگاه ندارند، کانون وکلا امکان استفاده از وکیل بدون دریافت هزینه را فراهم می‌آورد. برای مراجعه به هر موسسه حقوقی بایستی مدارک وکلای دادگستری فعال در این مراکز را نیز منطبق بر استانداردهای کانون وکلا بررسی نمایید.

وکیل در زرقان

وکیل در زرقان

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
+989225192408
تماس با ما
+989225192408