وکیل خوب در شیراز

قاضی سابق دادگاه های/حقوقی/کیفری/انقلاب/خانواده/تصادفات/در شیراز

خداوردی حنیور قاضی سابق شیراز/بندرعباس/مرودشت/جهرم

وکیل پایه یک و مشاور حقوقی

(۰۹۲۲-۵۱۹-۲۴-۰۸)

(۰۹۱۷-۴۳۹-۳۷-۵۴)

وکیل خوب در شیراز

وکیل خوب در شیراز

آقای خداوردی حنیور 

وی بورسیه دانشگاه علوم قضایی تهران بوده است.

قاضی سابق دادگاه های هرمزگان مرودشت جهرم و شیراز بوده است.

وی در شهر شیراز سابقه قضاوت در دادگاه های

حقوقی

کیفری

انقلاب

خانواده

و تصادفات را دارد.

وی ۵ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری را دارد

وکیل خوب در شیراز

قاضی سابق دادگاه های/حقوقی/کیفری/انقلاب/خانواده/تصادفات/در شیراز

خداوردی حنیور قاضی سابق شیراز/بندرعباس/مرودشت/جهرم

وکیل پایه یک و مشاور حقوقی

(۰۹۲۲-۵۱۹-۲۴-۰۸)

(۰۹۱۷-۴۳۹-۳۷-۵۴)

وکیل خوب در شیراز

وکیل خوب در شیراز

 

چرا به وکیل متخصص نیازمندیم؟

امروزه بدلیل پیچیدگی مشکلات و انبوه آن ، بهتر است برای انجام هر کاری از متخصص آن کمک گرفت، این ضرب المثل از قدیم بوده که کارو بسپرین به کاردان. حتی در خدمات حقوقی هم نیز نیاز است که به وکیل همان موضوع مراجعه کنیم.

مثلا اگر شما در زمینه ارث و میراث به مشکل خورده اید بهتر است به وکیلی مراجعه کنید که تخصص کامل در زمینه مسائل خانوادگی دارد که در اصطلاح به آن وکیل خانواده گفته می شود ، این جریان را برای وکلای دیگر نیز می توان تعمیم داد.

در این مقاله میخوام شما را با ویژگی هایی که یک وکیل خوب داره آشنا کنم.

 

برای اینکه به این سوال پاسخ دهیم بهتر است با این مثال شروع کنیم ؛ متاسفانه در ایران برای هر حوزه وکیل مربوطه را نداریم مثلا برای دعاوی خانوادگی یا دعاوی مرتبط با ارث و میراث و یا جرائم وکیل مرتبط با آن حوزه را نداریم ؛ لذا همین امر موجب میشه هر کسی به هر مشکلی که برخورد میکنه چون به وکیل مربوطه مراجعه نکرده در فرآیند حل و فصل پرونده خود با مشکلاتی از قبیل طولانی شدن به نتیجه رسیدن و…مواجه خواهد شد.

یا مثلا در مواردی مثل جرائم رایانه ای، حقوق فضای مجازی، حقوق اینترنت اشیاء، کپی رایت و ثبت اختراع ، مسائل حقوقی استارتاپ ها نیز از این قبیل موضوعاتی هستند که ضرورت وجود وکلای متخصص را افزایش می دهد.

چرا به وکیل متخصص نیازمندیم؟

چگونه بهترین وکیل را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب وکیل خوب و ماهر باید به چند ویژگی وکلا توجه کنیم . بدون شک باتوجه به پیشرفت فناوری و بروز مشکلات زیاد در جوامع مراجعه به وکیل متخصص و مطمئن می تواند در حل و فصل دعاوی بسیار کارگشا باشد.

ویژگی های  وکیل خوب  عبارتند از :

 • تخصص
 • صادق
 • حسن شهرت
 • رازدار و امانت دار
 • باتجربه
 • دارای ارتباطات قوی

در ادامه به تفصیل هر یک از این ویژگی ها می پردازیم:

وکیل متخصص:

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک وکیل خوب را می‌توان تخصص و مهارت او دانست. باتوجه به اینکه امروزه تمام کارها تخصصی‌تر شده و کیفیت خدمات قابل ارائه در تمام رشته‌های علمی، به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا کرده است لذا باید به این حرفه تخصصی تر نگریست .اما، متاسفانه وکالت که حرفه‌ای بسیار دقیق و پیچیده محسوب می‌شود در ایران به شکل عمومی و غیر تخصصی انجام می‌شود.

همچنین تصور عمومی آنست که برای پیگیری هر پرونده دعاوی به وکیل پایه یک دادگستری مراجعه نمایند و متاسفانه وکلا هم دست رد به هیچ پرونده ای که در تخصصشان نیست نمی زنند.

اما چه کنیم ؟

بنظر ما مهمترین معیار در انتخاب بهترین وکیل تخصص ، مهارت و آگاهی وی از یک موضوع ویژه می باشد.

پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب وکیل خوب، یکی از معیارهای خود را تحصیلات و تخصص مرتبط وکیل با موضوع پرونده خود قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که وکیل مورد نظر شما، در آن حوزه دارای تخصص باشد.

وکیل خوب در شیراز چه ویژگی هایی دارد؟

خوب است بدانید تخصص وکیل توسط کانون وکلا یا مرکز امور وکلای قوه قضائیه سنجش و ارزیابی نمی‌شود و در وضعیت فعلی، بهترین راه شناسایی تخصص یک وکیل، اعتماد به تحصیلات تکمیلی او در مقطع ارشد و دکتری حقوق و تجارب گذشته و رزومه کاری وی در زمینه پرونده شما است.

چرا وکیل باید باتجربه باشه؟

همانطور که تخصص وکیل بسیار مهم است، تجربه وکیل هم باید کاملا مورد اعتنا باشد. چه بسیار وکلایی که بواسطه تجربیات متعدد در پرونده‌های حقوقی با یک موضوع خاص، راه حل‌هایی برای مشکلات حقوقی شما می‌شناسند که وکلای دیگر از آن بی خبر هستند.

با توجه به آنچه گفته شد بنظر می‌رسد پیدا کردن وکیلی که سابقه وکالت در پرونده‌ای با موضوع مشابه شما را داشته باشد موثر و سودبخش باشد.

وکیل دارای حُسن شهرت یعنی ؟

در کنار تجربه و تخصص، حسن شهرت و خوش‌نامی در منطقه، استان و یا شهرستان ویژگی دیگری برای بهترین وکیل تهران یا سایر شهرها است که اگر در یک وکیل وجود داشته باشد، خیال‌تان را از نتیجه پرونده حقوقی‌تان مطمئن‌تر می‌کند.

بعضا دیده شده یک وکیل دادگستری بخاطر تعامل و همکاری ناپسندی که با موکلین سابق خود داشته، اهمال و تقصیر هایی که در پیگیری پرونده‌ای مرتکب شده یا روابط ناسالمی که با برخی کارمندان دادگستری ایجاد کرده است، میان مردم بد نام شده و در مراجع قضایی هم از اعتبار او کاسته می‌شود. بهتر است موکلین پیش از انتخاب وکیل با پرس‌و‌جو از موکلین سابق یا مشاهده نظرات آنلاین سایرین در مورد وکیل، از حسن سابقه و شهرت وکیل مطمئن شوند.

وکیل دارای حُسن شهرت

وکیل خوب در شیراز

وکیل خوب در شیراز

چرا وکیل باید ارتباطات قویی بالایی داشته باشه؟

وکیلی که دارای قدرت برقراری ارتباط سریع و موثر با سایرین باشد، احتمال موفقیت بیشتری را در کار خود رقم می‌زند. از سویی، وکیل دارای ارتباطات قوی به شبکه‌ای از دوستان و همکاران خود دسترسی دارد که می‌تواند با مشورت و کسب نظر تخصصی از آن‌ها، از تجربیاتشان در پرونده‌های مشابه نیز استفاده کند.

از سویی دیگر، چنین شخصی توانایی بیشتری در برقراری ارتباط موثر و انتقال نظر و استدلال خود به قاضی و کارمندان قضایی دارد و احتمالاً راحت‌تر می‌تواند حقیقت را به اثبات برساند.

توجه: از آنچه در این بند به عنوان ارتباطات قوی مطرح گردید، صرفا مفهوم حسن معاشرت وکیل مدنظر است و به هیچ وجه ارتباطات فراقانونی و ناصحیح مورد تایید دادپرداز نخواهد بود.

وکیل رازدار و امانت دار چه کسی است؟

رازداری و امانت‌داری وکیل ویژگی است که باید در پرونده‌های کیفری و خانواده بیشتر از سایر زمینه‌ها مورد رعایت قرار گیرد، چرا که در این نوع از پرونده‌ها، اطلاعات پرونده دارای جنبه‌های شخصی‌تر و محرمانه‌ای تری است و افشای آن‌ها آبروی موکل را ممکن است در مخاطره قرار دهد.

وکیل صادق یعنی؟

صداقت و راستگویی در همه امر یک حسن تلقی می شود مخصوصا در حوزه وکالت . همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، وکالت در پایه اعتماد و امانت‌داری شکل می‌گیرد، لذا بسیار مهم است که بتوانید به حرف وکیل خود اعتماد کنید. اگر تمایل دارید وکیلی را برای مشکل حقوقی خود به خدمت بگیرید، به شما پیشنهاد می‌کنیم نظر سایرین را در مورد او بپرسید و یا در رزومه او مطالعه کنید.

حق انتفاع و وکالت در املاک

واژههایی در زبان هست كه بار معنایی آنها هم سنگین و هم متنوع است. حق یكی از این واژه هاست. معنایی كه این واژه در ذهن ما القا میكند چندان سیّال و چندان غنی و پیچیده است كه معمولاً وقت و حوصله و دقت كامل را از ما میگیرد و چه بسا كه از كاربرد آن با یك تصور مبهم و ناروشن خرسند میشویم. این جمله معروف را حتمان شنیده اید که میگوید: «حق گرفتنی است نه دادنی». كمتر میتوان اطمینان داشت كه گوینده و شنونده این جمله به روشنی بدانند كه از چه سخن میگویند. آن چیست كه گرفتنی است و دادنی نیست؟ میدانیم كه صحبت از امری خوب و مطلوب و سودمند و دلپذیر است. چیزی را میخواهیم اما تصوری كه از آن در ذهن ما نقش میبندد سخت ناروشن و ابهامآلود است. واژه حق چه در تبادل عام، یعنی زبان مردم كوچه و بازار، و چه در زبان نویسندگان و ادیبان و اهل علم بیشتر به صورت اسم به کار برده میشود. حق اقسام بسییار گوناگونی دارد که ما در اینجا فقط به حق انتفاع میپردازیم

حق انتفاع حق استفادهکردن از مال دیگری یا مالی ست که مالک خاص ندارد. فردی که از مال دیگری استفاده میکند را منتفع مینامند. این حق معمولا به موجب قرارداد یا به صورت اجازه به افراد داده میشود. در ماده ۲۹ قانون مدنی مقرر می دارد : « ممکن است اشخاص نسبت به اموال علاقه های ذیل را دارا باشند: که حق انتفاع یکی از آنهاست همچنین در ماده ۴۰ قانون مدنی در تعریف حق انتفاع اعلام داشته است که:«حق انتفاع عبارت از حقی است که بموجب آن شخص می تواند از مالی که عین آن ملک دیگری است یا مالک خاصی ندارد استفاده کند.» همانند اینکه شخصی به برادر نیازمند خود اجازه دهد برای مدتی معلوم یا نامعلوم در ملک وی سکونت نموده و از منافع آن استفاده نماید که در این رابطه برادر نیازمند صرفاً «حق بهره برداری و انتفاع» از ملک ایجاد شده و «مالکیتی» برای ایشان نسبت به منافع ایجاد نخواهد شد و به همین دلیل است که منتفع حق انتقال و واگذار منفعت مال را به دیگری ندارد. مال موضوع حق انتفاع دارای دو صاحب حق است: ۱٫ منتفع، که حق استفاده و بهره‌برداری از عین به او واگذار شده است. ۲٫ مالک، که صاحب عین است و در اثر قرارداد، سهم بزرگی از حقوق خود را به منتفع واگذار کرده است.

انواع حق انتفاع

 • عُمری: که به موجب قراردادی حق استفاده از ملک به مدت عمر خود مالک یا عمر منتفع یا شخص دیگری به منتفع واگذار شده باشد. چون مدت واگذاری و قرارداد به مدت عمر مالک یا طرف قرارداد یا شخص دیگری بیرون از قرارداد است، به این قرارداد،عمریگفته می‌شود. • رُقبی: اگر مدت حق انتفاع معین باشد، به این حق انتفاع رقبی گفته می‌شود. • سُکنی: اگر حق انتفاع در مورد سکونت در مسکنی باشد، حق سکنی نامیده می‌شود. این حق ممکن است به مدت عمر مالک یا منتفع یا شخص ثالث یا به مدتی معین باشد. اگر حق انتفاع به طور مطلق و بدون قید مدت به کسی داده شود، آن را حبس مطلق می‌گویند و این حق تا فوت مالک خواهد بود؛ مگر این که مالک قبل از فوت خود رجوع کند. بنابراین در این نوع از حق انتفاع برخلاف اقسام دیگر، مالک حق رجوع دارد و همواره می‌تواند قرارداد حق انتفاع را بر هم بزند. در اصطلاح گفته می‌شود که حبس مطلق عقد جایز است و طرفین هر وقت که مایل باشند، می‌توانند آن را بر هم بزنند.

وقف که در این نوع حق انتفاع به وقف یک نهاد یا شخ در می آید که شرایط آن به طور مفصل در وقف آورده شده است

بین مالکیت منافع و حق انتفاع شباهت زیادی وجود دارد اما از نظر ماهوی و عملی نباید آن دو را یکسان شمرد. بر اساس ماده ۴۰ قانون مدنی: در مالکیت منافع، ذره‌های منفعت در ملک صاحب آن به وجود می‌آید اما در حق انتفاع، منفعت به مالک عین تعلق دارد و در ملک او هم به وجود می‌آید و صاحب حق فقط می‌تواند از آن متنفع شود. به عنوان مثال، در اجاره، مستاجر در اثر عقد، مالک منافع عین مستاجره می‌شود و بر طبق قاعده می‌تواند آن را به دیگری منتقل کند اما در حق سکنی، صاحب حق، مالک منافع نیست تا حق تصرف در آن را داشته باشد و به همین جهت، اجاره ملکی که موضوع حق انتفاع قرار گرفته، از طرف صاحب حق نیز درست نیست، مگر اینکه مقصود از اجاره واگذاری اصل حق باشد. به بیان دیگر مالکیت منفعت، حقی کامل است که امتیازهای مالکیت را دارد؛ در حالی که حق انتفاع به آن حد کمال نرسیده و صاحب آن تنها از حق استعمال و انتفاع بهره‌مند است.

تفاووت حق انتفاع و ارتفاق

حق ارتفاق اختصاص به غیرمنقول دارد؛ ولی حق انتفاع هم منقول را  شامل میشود هم غیر منقول

حق ارتفاق برای ملک است ولی حق انتفاع برای شخص. حق ارتفاق دائمی است لیکن حق انتفاع جز در موارد خاص، موقت است. حق ارتفاق فقط در زمانی ایجاد می‌شود که دو ملک وجود داشته باشد  ولی حق انتفاع در یک ملک به وجود میآید

موارد سقوط حق انتفاع

 • مال موضوع حق تلف شود.
 • ۲. صاحب حق از حقی که به او داده شده است چشمپوشی کند.
 • ۳. اگر مالی در اثر ملی شدن از ملکیت خصوصی مالک خارج شود.
 • ۴. اگر مالک در قرارداد انتفاع برای خود حق فسخ پیشبینی کرده باشد.
 • ۵. اگر ملکیت مال به خود شخص منتفع واگذار شود.
 • ۶. در حق انتفاع عمری شخص مدنظر در قرارداد انتفاع فوت کند. فوت مالک، منتفع و یا غیرآن دو در صورتی که در قرارداد انتفاع پیش بینی شده باشد، می تواند باعث زوال حق انتفاع شود.

۷٫ مالک در حبس مطلق از حقی که به منتفع داده است رجوع کن

وکیل خوب در شیراز

وکیل خوب در شیراز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
+989225192408
تماس با ما
+989225192408