وکیل حضانت در شیراز

آقای خداوردی حنیور

قاضی سابق دادگاه

وکیل پایه یک  دادگستری و مشاور حقوقی

(۰۹۲۲-۵۱۹-۲۴-۰۸)

(۰۹۱۷-۴۳۹-۳۷-۵۴)

بیشتر بخوانید: وکیل در شیراز

وکیل حضانت در شیراز

وکیل حضانت در شیراز

بهترین وکیل حضانت در شیراز

یکی از مسائل مهمی که در فرایند طلاق، می‌بایست میان زوجین حل و فصل شود، بحث حضانت فرزند یا فرزندان است. فرزندان مهمترین بخش هر طلاق هستند و به دلیل سن و شرایط شکننده روحی و عاطفی بیش از هر کسی از طلاق آسیب می‌بینند. بنابراین، در صورت قطعی شدن تصمیم بر طلاق میان زوجین می‌بایست مساله حضانت را به‌گونه‌ای بررسی و حل کنند که میزان آسیب به فرزندان به حداقل برسد.

حضانت از دید حقوقی به معنای حق و تکلیف استفاده از ابزارهای مناسب برای نگهداری و رشد و نمو جسمی، روحی، اخلاقی و اجتماعی فرزند و هر آن چیزی است که لازم و مناسب سن فرزند و نگهداری از وی باشد.

براساس مواد ۱۱۶۸ تا ۱۱۷۹ قانون مدنی و نیز مواد ۴۰ تا ۴۷ قانون حمایت خانواده:

 • حضانت هم حق و هم تکلیف است.
 • هیچ یک از ابوین (پدر و مادر) حق ندارند از مسئولیت حضانت و تربیت فرزند خود شانه خالی کنند.
 • هر کدام از والدین که پس از طلاق حضانت بر عهده وی نیست، حق ملاقات با فرزند خود را براساس تکلیف قانونی دارد.
شرایط دریافت حضانت فرزند توسط والدین

شرایط اساسی برای در اختیار گرفتن حضانت توسط پدر یا مادر پس از طلاق عبارتند از:

 • سلامت عقلی و روانی
 • توانایی جسمانی و عملی برای نگهداری فرزند
 • مسلمان بودن
 • عدم ابتدا به بیماری‌های واگیردار و نیز سلامت جسمانی و نداشتن معلولیت موثر
 • تامین محل سکونت امن و ثابت
 • عدم ازدواج زن در صورتی که خواهان حضانت باشد.
شرایط سنی حضانت در قانون

براساس قانون، حضانت فرزندان به طور کلی تا ۷ سال با مادر و پس از آن با پدر می‌باشد. فرزندان پس از ۹ سالگی و فرزندان پسر از ۱۵ سالگی از حضانت خارج می‌شوند و می‌توانند خودشان تصمیم بگیرند که با کدام یک از والدین خود زندگی نمایند. این امر در شرایطی است که موضوعی موجب سلب حضانت از هر یک والدین و یا هر دو نگردد.

مراحل دادخواست حضانت فرزند
 • برای ثبت دادخواست حضانت فرزند مشترک همانند دعاوی دیگر باید به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه شود. مدارک لازم برای ثبت این دادخواست، اصل شناسنامه و کارت ملی خواهان، شناسنامه فرزند و نیز اصل سند طلاق و سایر دلایل برای اثبات عدم صلاحیت خوانده است.
 • در صورتی که طلاق به صورت توافقی بوده باشد، دادنامه طلاق توافقی و یا توافقنامه بین زوجین که نشان دهنده فرد پذیرنده حضانت است، بسیار مهم می‌باشد.
 • در صورتی که طلاق بر اساس وکالتنامه انجام شده باشد، چنانچه در وکالتنامه تکلیف حضانت فرزند مشخص شده باشد، باید ضمیمه دادخواست گردد.
 • پس از ثبت دادخواست، پرونده به دادگاه صالح ارجاع شده و دادگاه با درنظر گرفتن تمامی مدارک، شرایط سنی فرزندان، شرایط سالب حضانت اقدام به صدور رای به نفع یکی از والدین می‌نماید.

چنانچه حضانت بر عهده یکی از والدین نهاده شود، برای طرف مقابل حق ملاقات تعیین می‌گردد که به طور معمول بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت در هفته می‌باشد.

وکیل حضانت در شیراز

وکیل حضانت در شیراز

نکات حقوقی حضانت فرزند

 • چنانچه حضانت فرزندان با مادر و فرزندان در سن حضانت باشند، اگر مادر ازدواج نماید، پدر می‌تواند تقاضای سلب حضانت نماید. مگر آن که به موجب دلیل و سندی ترجیحا رسمی، حضانت دائم به مادر سپرده شده باشد.
 • چنانچه پدر فوت نماید، در صورت ازدواج مادر، همچنان حضانت با مادر خواهد بود.
 • چنانچه فردی که حضانت بر عهده وی نهاده شده، از ملاقات فرزند با طرف مقابل جلوگیری نماید، طرف مقابل با طرح دادخواست ملاقات فرزند و گرفتن دستور موقت می‌تواند وی را الزام به دیدار فرزند نماید. چنانچه، باز هم از دیدار ممانعت به عمل آورد، حبس تعزیری در انتظار وی خواهد بود و حتی ممکن است سلب حضانت گردد.
 • اگر پدر و مادر هر دو فوت نمایند، حضانت فرزند بر عهده جد پدری خواهد بود. در صورت فوت جد پدری، خویشاوندان به ترتیب قانون ارث عهده دار حضانت خواهند بود.
 • چنانچه فردی که نگهداری با وی می‌باشد، از ملاقات طرف مقابل با فرزند جلوگیری نماید، دادگاه می‌تواند وی را به مجازات از ۳ تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از ۱۵۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰ تومان محکوم نماید.
 • فردی که نگهداری با اوست، بدون اجازه دادگاه نمی‌تواند شهرستان محل اقامت خود و طفل را تغییر دهد.
 • ولایت یک حق و تکلیف قهری (غیر قابل سلب ) است که بر  عهده پدر و جد پدری (پدر بزرگ) کودک است و بیشتر شامل امور مالی و اداره  اموال کودک است در صورتی که  حضانت همان طور که پیشتر گفته شد مربوط به نگهداری و تربیت کودک است.
 • ولایت صرفا متعلق به پدر و جد پدری است.

حضانت فرزند یکی از مواردی است که به دلیل درگیری‌های عاطفی و وابستگی شدید زوجین به فرزند معمولا دچار سختی‌ها و پیچیدگی‌های زیادی می‌باشد که بهتر است برای گرفتن حضانت حتما از وکیل خانواده و یا وکیل حضانت استفاده شود

وکیل حضانت در شیراز

وکیل حضانت در شیراز

پایان مقاله وکیل حضانت در شیراز
به درخواست شما هم شهری های عزیز چند نمونه قرار میدهیم

قرارداد کار پرسنل

با مدت محدود(کارمزد ساعتی)

ماده ۱: نوع سند: قرارداد

ماده ۲: نوع قرارداد: قرارداد کار با مدت محدود – کارمزد ساعتی

ماده ۳: طرفین قرارداد :

۱ – ۳- طرف اول: شرکت …………….. به شماره ثبت……………..به آدرس: ……………. تلفن: …………….. و آدرس الکترونیک ……………… به نمایندگی ……………….. مدیرعامل که از این پس در این قرارداد طرف اول یا شرکت نامیده میشود .

۳-۲- طرف دوم : ……………… فرزند: …………… به شماره شناسنامه: ………………. صادره از …………….. به شماره ملی……………… متولد: ……………. دارای مدرک تحصیلی……………… به آدرس: ……………. تلفن ثابت: ……………. تلفن همراه: ………….. و آدرس الکترونیک: ……………… که از این پس در این قرارداد طرف دوم نامیده می شود.

تبصره ۳-۱: کلیه مکاتبات و اسناد لازم اعم از رسمی و عادی از سوی طرف اول به آدرسهای پستی یا الکترونیک طرف دوم ابلاغ با ارسال خواهد شد. لذا مسوولیت صحت آدرس طرف دوم و مسوولیت اطلاع دادن مکتوب تغییر احتمالی آدرس با طرف دوم خواهد بود و طرف دوم کلیه عواقب ناشی از عمل نکردن بر مبنای این تبصره را بر عهده خواهد داشت.

ماده ۴: مدت قرارداد: از تاریخ…………….. لغایت ……………..جمعا به مدت یکسال شمسی.

تبصره ۴-۱: مدت مذکور (مدت قرارداد) در این ماده تنها در صورتی معتبر خواهد بود که پروژه ای مشخص جهت انجام کار طی صورتجلسه مکتوب از سوی طرف اول به طرف دوم سفارش داده شود و قراداد تنها طی مدت مذکور در این صورتجلسه معتبر خواهد بود.

تبصره ۴-۲: در صورتی که در زمانی خارج از مدت قرارداد پروژه ای مشخص جهت انجام کار طی صورتجلسه مکتوب از سوی طرف اول به طرف دوم سفارش داده شود و امضای صورتجلسات با رعایت کلیه مفاد این قرارداد بویژه تبصره ۴-۱ به منزله تمدید قراداد حاضر در طی مدت مذکور در همان صورتجلسه خواهد بود. در این صورت تمدید قرارداد نیازی به امضای قراداد جدید نخواهد داشت.

ماده ۵: شرایط شغلی :

۱ – ۵- محل جغرافیایی خدمت: کلیه مراکز استان، شهرستانها و شهرهای جمهوری اسلامی ایران حسب مورد

۲ – ۵- شرح وظایف: وظایف ابلاغی از سوی طرف اول یا اشخاص ذیصلاح معرفی شده توسط وی به صورت مکتوب

۵-۳- ساعات کار : مطابق برنامه تنظیمی طرف اول و صورتجلسه سفارش هر پروژه خواهد بود.

تبصره ۵-۱ – ساعات کار مازاد بر ساعات کار عادی تعیین شده در صورتجلسات سفارش هر پروژه، کار اضافی موضوع ماده ۵۹ قانون کار تلقی خواهد شد و در صورت نیاز طرف دوم موظف به رعایت ساعات کار اضافی در چارچوب عرف مطابق برنامه طرف اول خواهد بود.

ماده ۶- دستمزد: در صورت عدم تعیین دستمزد ساعتی در صورتجلسه سفارش هر پروژه، با رعایت قوانین کار و امور اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و نظام تعیین حقوق طرف اول، دستمزد به ازای هر ساعت………………… ریال معادل………………… ريال خواهد بود که در هر صورت پس از انجام وظایف محوله به طرف دوم، تحویل کامل پروژه سفارش داده شده به طرف اول، تائید مکتوب ناظر یا ناظران طرف اول مبنی بر منطبق بودن کامل خروجی ارایه شده با مفاد صورتجلسات پروژه از جهات مختلف فنی و غیر فنی، ارائه این تائیدیه کتبی به طرف اول، به نسبت کار تائیدی، پس از اعمال كليه مفاد مرتبط از این قراداد و صورتجلسات سفارش و تحویل پروژه از جمله جریمه دیرکرد تحویل پروژه و غیره (حسب هر پروژه) و به تفکیک هر پروژه صورتجلسه شده قابل پرداخت خواهد بود.

تبصره ۶-۱- طرف دوم موظف است، فرم تسویه حساب را در هنگام دریافت دستمزد و کلیه مزایای قانونی شخصأ امضاء کند و به طرف اول تحویل نماید. بدیهی است امضای فرم تسویه حساب به منزله دریافت کلیه مبالغ اشاره شده در تبصره (۱ – ۶) همین قرارداد نیز می باشد. در صورت عدم تکمیل فرم تسویه حساب، مسوولیت عدم دریافت کلیه مبالغ اشاره شده در تبصره اخير الذکر بر عهده طرف دوم خواهد بود. لازم به ذکر است که در هر یک از موارد پیش گفته طرف دوم حق هرگونه اعتراضی را نخواهد داشت.

تبصره ۶-۲- کليه پرداختها به صورت نقدی یا از طریق واریز به حساب با سایر روشهای مورد نظر طرف اول (بنا به سیاست طرف اول) انجام خواهد شد. بدیهی است هرگونه دستمزد تعيين شده برای هر ساعت در صورتجلسه سفارش هر پروژه ملاک عمل و محاسبه می باشد و در صورت عدم تعیین این مورد در صورتجلسه سفارش هر پروژه مطابق با مفاد مندرج در اصل ماده ۶ قابل پرداخت بوده و به نسبت افزایش سالانه برای هر سال که توسط وزارت کارواموراجتماعی اعلام خواهد شد در همان سال افزایش پیدا کرده، پرداخت خواهد شد.

تبصره ۶-۳- حداقل به میزان ۳۰% کل دستمزد هر پروژه تا پایان دوره گارانتی با پشتیبانی (هر یک که دیرتر باشد)، در اختیار طرف اول خواهد ماند و پس از طی این دوره ها به طرف دوم پرداخت خواهد شد. همچنین طرف دوم متعهد می ای حین پیشرفت هر پروژه، به همان میزان به طرف اول تضمين مناسب دهد.

تبصره ۶-۴- در صورت عدم تعيين جرایم در صورتجلسه سفارش هر پروژه، با رعایت نظام تعیین جریمه طرف اول، علاوه بر کسر ۳ برابر کلیه خسارات ناشی از تأخير، عدم رعایت ضوابط فنی و غیره، در موارد تأخیر در تحویل پروژه، جریمه ای به عنوان دیرکرد تحویل پروژه به ازای هر ساعت دیرکرد حداقل ۳ برابر دستمزد ساعتی از تضمينها و دستمزد طرف دوم کسر خواهد شد. بدیهی است هرگونه جريمه تعيين شده در صورتجلسه سفارش هر پروژه ملاک عمل و محاسبه می باشد و در صورت عدم تعیین این مورد در صورتجلسه سفارش هر پروژه، مطابق با مفاد مندرج در همین تبصره عمل خواهد شد.

ماده ۷: رعایت کلیه قوانین موضوعه از جمله قواعد مربوط به مرخصی، بیمه، مزایای پیش بینی شده طبق قوانین از جمله مزایای مربوطه به سنوات، عیدی، پاداش، حق تاهل و فرزند، حق بیمه و مرخصی طبق مقررات در طول مدت قرارداد و به نسبت مدت کارکرد در صورت تعلق حسب مورد بر عهده طرف مسوول خواهد بود.

ماده ۸: کلیه کسورات قانونی مانند مالیات بردرآمد، حق بیمه و…. در صورت شمول از مبالغ پرداختی به طرف دوم بر اساس قوانین جاری کشور کسر خواهد شد.

ماده ۹: کليه حقوق مادی و معنوی مربوط به پروژه های سفارش داده شده طی صورتجلسات مکتوب، متعلق به طرف اول بوده، و طرف دوم حق هر گونه استفاده از مستندات، اطلاعات، خروجیها، نتایج و غيره مربوط به پروژه های در اختیار را کلا یا جزا در شروع, حین و پس از قرارداد الى الابد با یا بدون واسط بدون اخذ مجوز کتبی از صاحيين امضای مجاز طرف اول را نخواهد داشت و طی این قرارداد کلیه حقوق احتمالی خود نسبت به این پروژها را نیز عینا به طرف اول واگذار می نماید.

ماده ۱۰: به منظور تضمین حسن انجام تعهدات این قرارداد و کلیه صورتجلسات پروژه ها و نیز اخذ کلیه خسارتهای مرتبط با آنها، در هر زمان حداقل تا ۳ برابر مبلغ کل پروژهای صورتجلسه شده تا آن زمان به صورت سفته با تضمین معتبر، از سوی طرف دوم در اختيار طرف اول قرار خواهد گرفت. این تضمينها حداقل تا ۵ سال پس از دوره پشتیبانی با گارانتی پروژه ها (هر یک که دیرتر باشد)، در اختیار طرف اول خواهد بود. طی این دوره در صورت عدم انجام تعهدات یا ایراد خسارات، کلیه مطالبات طرف اول از طرف دوم از طریق این تضمينها تأمین و وصول خواهد شد. بدیهی است تضمينهای فوق به عنوان ضمه عندالمطالبه در اختيار طرف اول قرار می گیرد تا در صورت تشخیص رفتار مغایر با تعهدات یا ایراد خسارات، راست یا از طریق شخص ثالث نسبت به وصول آنها اقدام نماید و طرف دوم حق هرگونه اعتراضی را از این بابت از خویش سلب می نماید.

ماده۱۱: طرف اول قرارداد در صورت تشخیص، می تواند قرارداد را یکطرفه فسخ نماید. در صورتیکه تقاضای فسخ قرارداد از طرف دوم باشد وی موظف است با ارائه دلایل کافی مبنی بر ضرورت فسخ قرارداد (عدم اختیار در مقابله با موقعیت ایجاد کننده ضرورت )، استعفای خود را کتبا به طرف اول اطلاع دهد و تا زمان ضرورت و اتمام پروژه های بکار خود ادامه دهد. قبول فسخ قرارداد پس از تسویه حساب با طرف اول و منوط به انجام کارها و تکمیل و تحویل پروژه های نیمه تمام، آموزش، تحویل و انتقال اموربه فردی است که به عنوان جانشین از سوی طرف اول معرفی میشود. بدیهی است در صورت عدم طی شدن مراحل مندرج در این ماده، طرف اول مختار خواهد بود ضمن عدم پرداخت دستمزد پروژه های نیمه تمام، از تضمین های اخذ شده از طرف دوم تا میزان ۳ برابر مبلغ پروژه های مذکور خسارت اخذ نماید.

ماده ۱۲: کلیه صورتجلسات مکتوب مربوط به هر پروژه، به عنوان پیوستهای این قراداد شناخته شده، معتبر خواهند بود و رعایت آن بخش از مفاد آنها که مغایرتی با مفاد این قراداد نداشته باشد به عنوان جزیی لاینفک از این قراداد برای طرفین الزامی می باشد. همچنین در مسایلی که در این قرارداد با صورتجلسات مکتوب مربوط به هر پروژه پیش بینی نشده است، قوانین و مقررات جاری کشور و آیین نامه های فنی با انضباطی، دستورالعملها و ابلاغ های داخلی شرکت ملاک عمل خواهد بود.

ماده ۱۳: طرف دوم جز در مواردی که صریحا در صورتجلسات تعیین می گردد موظف به تأمین مکان و کلیه ملزومات مورد نیاز – که جهت اجرای پروژه سفارشی ضرورت دارد می باشد و با امضای این قرارداد ضمن اذعان به توانمند بودن از هر نظر در این رابطه، نمی تواند انجام تعهدات را به دلیل فراهم نمودن این ملزومات به تأخیر افکند. همچنین وی در حین انجام کار به رعایت مقررات، اصول فنی، ایمنی و انضباطی کار و شرکت مطابق استانداردهای موجود با آیین نامه های دستورالعملها و ابلاغهای داخلی شرکت موظف و ملزم می باشد و در صورت بروز حادثه ناشی از عدم رعایت این موارد، شخصا مسوول بوده و بایستی خسارت وارده به اشخاص ثالث را خود رأسا جبران نماید .

ماده ۱۴: اگر طرف دوم در طول مدت قرارداد به تشخیص مدير مستقیم وی کوتاهی فنی یا تخلفات اداری مرتکب شود، شرکت حق اعلام پایان قرارداد راخواهد داشت و طرف دوم به جبران خسارات وارده ناشی از عمل خود از طریق تضمينهای سپرده نزد طرف اول و در صورت عدم تكافو از طریق سایر روشها ملزم می باشد و حق هیچ گونه اعتراضی را از این بابت نخواهد داشت.

ماده ۱۵: طرف دوم به رعایت کلیه شئونات اسلامی، اخلاقی، انضباطی و حفظ تمامی اطلاعات و آمار مربوط به طرف اول با پروژه ها که به موجب ضرورت کاری یا ضمن کار در اختیار یا در دسترس او قرار میگیرد متعهد و مسوول می باشد، لذا طرف دوم موظف است کلیه مستندات ، اطلاعات، مکاتبات و … که از نتایج فعالیت و کار در شرکت با پروژه ها یا توسط هر یک از پرسنل شرکت حاصل می شود را محرمانه وامانت تلقی نماید و از افشاء با بکار بردن آنها بدون مجوز کتبی شرکت چه ، بدیهی است در صورت تخلف، موضوع به عنوان خیانت در امانت تلقی میشود وضمن خاتمه قرارداد کار مطابق با قوانین جاری کشور وی مورد پیگرد حقوقی یا کیفری قرار خواهدگرفت. بدیهی است در صورت عدم رعایت مفاد این ماده، طرف اول مختار خواهد بود علاوه اعمال مفاد آیین نامه انضباطی شرکت و سایر روشهای گفته شده در این قراداد (بویژه این ماده )، از تضمین های اخذ شده از طرف دوم تا سقف این تضمينها خسارت اخذ نماید .

ماده ۱۶: طرف دوم -جز در مواردی که صریحا در صورتجلسات تعیین می گردد – حق واگذاری موضوع تعهدات این قرارداد با کلیه صورتجلسات پروژه ها را کلا با جزأ بدون کسب مجوز کتبی طرف اول به شخص حقیقی یا حقوقی ثالث نخواهد داشت. از هر گونه کار و فعالیت مشابه با موضوع فعالیت شرکت اجتناب ورزد. بدیهی است در صورت عدم رعایت مفاد این ماده، طرف اول مختار خواهد بود علاوه اعمال مفاد آیین نامه انضباطی شرکت و سایر روشهای گفته شده در این قراداد (بویژه ماده ۱۵ )، از تضمین های اخذ شده از طرف دوم تا سقف این تضمينها خسارت اخذ نماید .

ماده ۱۷: قرارداد در تاریخ انقضای قرارداد (مدت مذکور در ماده ۴) و صورتجلسات در پایان تاریخهایی که صریحا در صورتجلسات تعیین گردیده است خود به خود خاتمه خواهند یافت. همچنین در طی مدت قرارداد و پس از انقضای آن هیچ گونه تعهدی برای به کار گیری استخدام یا واگذاری پروژه به طرف دوم از سوی طرف اول وجود نخواهد داشت. بدیهی است در هنگام پایان قرارداد طرف دوم موظف می باشد تا حداکثر دو ۲ هفته پس از تاریخ پایان یافتن قرارداد با تا پایان تاریخهایی که صریحا در صورتجلسات تعیین گردیده است، نسبت به انجام کارهای نیمه تمام، آموزش، تحویل و انتقال امور به فردی که به عنوان جانشین از سوی طرف اول معرفی می شود – اقدام نماید. بدیهی است در صورت عدم انجام امور فوق، طرف اول مختار خواهد بود ضمن الزام طرف دوم به انجام این تعهد از طرق قانونی، از تضمین های اخذ شده از طرف دوم تا سقف این تضمينها خسارت اخذ نماید .

ماده ۱۸: حق تفسیر اولیه قرارداد با طرف اول خواهد بود. درصورت بروز هر گونه اختلاف در تفسیر با اجرای این قرارداد از سوی طرف دوم، وی می تواند مطابق قوانین موضوعه رفع اختلاف از مفاد قرارداد را از مراجع صالح درخواست نماید.

ماده ۱۹: نشانی یاد شده طرفین قرارداد، اقامتگاه قانونی در رابطه با تعهدات دعاوی ناشی از آن محسوب می شود . بدیهی است مسوولیت ناشی از عدم اطلاع رسانی هر گونه تغيير حسب مورد بر عهده طرف مشمول تغيير نشانی خواهد بود.

ماده ۲۰: این قرارداد در دو ۲نسخه ………… صفحه ای و در …………. ماده ، …………. بند و………….. تبصره تنظیم گردید و به امضاء طرفین قرارداد رسید و یک نسخه نزد طرف اول و نسخه دیگر نزد طرف دوم خواهد بود. همگی نسخه ها حكم واحد را خواهند داشت.

نماینده قانونی طرف اول * طرف دوم

قرارداد تعمیر و نگهداری

با توکل به خداوند متعال این قرارداد این قرارداد در تاریخ فی مابین…………….. به نمایندگی………………. به موجب معرفی نامه حکم کارگزینی شماره……………..مورخ………………. به عنوان متعهد له از یک طرف و شرکت………………. به شماره ثبت……………… به نمایندگی برادر……………… به شماره شناسنامه…………… صادره از …………….. معرفی گردیده است و در این قرارداد متعهد نامیده می شود. طبق شرایط ذیل منعقد می گردد و طرفین ملزم به کليه مفاد آن می باشد.

ماده ۱- موضوع قرارداد

عبارت است از تعمير و نگه داری و بازدید های فنی و عند اللزوم تعویض قطعات معیوب دستگاه کامپیوتری، موضوع قرارداد به شماره سریال………………… به طوری که دستگاه مزبور به نحو مطلوب قابلیت بهره برداری را داشته باشد.

ماده ۲- مدت قرارداد :

مدت قرارداد عبارت است……………..ماه / سال از تاریخ……………. الى ………………..

ماده ۳- امور مالی و مبلغ قرارداد

الف: مبلغ و نحوه پرداخت هزینه خدمات فنی دستگاه موضوع این قرارداد به حروف…………………. ریال و طبق جدول پیوست می باشد که در چهار مرحله به شرح ذیل پرداخت می گردد:

۱-……………..

۲-……………..

تبصره: متعهد له در هر یک از مراحل فوق در صورتی اقدام به پرداخت وجه خواهد نمود که متعهد تعهدات مرحله قبل را به نحو احسن انجام داده و آن را به تائید کارفرما رسانده باشد.

ب: تضمينات :

در زمان انعقاد قرارداد متعهد مبلغ……………. ریال معادل ۱۰٪ بهای قرارداد به عنوان تضمین حسن انجام معامله به صورت تضمين نامه بانکی اسفته…………….. و مبلغ………………. ریال معادل ۲۵٪ بهای قرارداد به عنوان تضمین پیش پرداخت به صورت ضمانت نامه بانکی به شماره…………….. صادره از بانک………………. که تا تاریخ معتبر بوده و در صورت درخواست متعهد له، متعهد ملزم به تمدید یا تبدیل آن می باشد را به متعهد له تسلیم می نماید و پس از انجام کامل تعهدات در خاتمه قرارداد تضمينات مذکور به متعهد مسترد خواهد شد.

تبصره: درصورت تخلف متعهد از هر یک از مفاد این قرارداد، قرارداد توسط متعهد له فسخ و تضمین حسن انجام کار ضبط و وصول خواهد شد و متعهد حق هیچ گونه اعتراضی ندارد.

ماده ۴- کسور قانونی :

پرداخت هر گونه عوارض و مالیات و سایر حقوق دولتی به عهده متعهد می باشد که متعهد له در هر پرداخت ……………..% بابت ماليات و ۵% بابت حق بیمه موضوع ماده ۳۸ ق تامین اجتماعی کسر می نماید. بدیهی است مبلغ اخير الذکر به مجرد ارائه مفاصا از سازمان تامين اجتماعی توسط متعهد به وی مسترد خواهد گردید.

ماده ۵- حوادث قهریه

در صورت بروز هر گونه حادثه ای که خارج از حیطه اقتدار متعهد یا متعهد له باشد به نحوی که مستقیما در انجام تعهدات طرفین تاثیر نماید مسئولیت طرفین قرارداد حسب مورد تا حدودی که مربوط به علل و عوامل مذکور می گردد در قبال یکدیگر ساقط می گردد.

ماده ۶- فسخ قرارداد

در صورتیکه متعهد له تمایل به ادامه قرارداد نداشته باشد، می تواند موضوع را حداقل ………………… قیل به متعهد اعلام و قرارداد را به طور یک جانبه فسخ نماید.

ماده ۷- حل اختلاف

اختلافات ناشی از تعبیر و تفسیر یا اجراء مفاد این قرارداد به ………ارجاع و نظر مرجع مذکور قابل اجرا است.

ماده ۸- تائیدات و تعهدات طرفين

۱ – ۸ – تهیه ملزومات مصرفی مانند دیسکت، نوار جوهری چاپگر، و غیره به عهده متعهد بوده و متعهد له مساعدت لازم در این زمینه را خواهد نمود.

۲ – ۸ – تهیه ملزومات و قطعات یدکی جهت تعمیر و نگه داری دستگاه موضوع قرارداد به عهده متعهد بوده و متعهد له فقط هزینه خرید آن را برابر نرخ های معینه می پردازد.

۳ – ۸- متعهد مکلف است حداقل …………………. مرتبه در سال فواصل مساوی دستگاه های موضوع قرارداد را بازید و کنترل نموده و در صورت لزوم رفع نقص نموده و تذکرات ارشادی جهت حفظ و استفاده صحیح از دستگاه ها را به مسئول مربوطه داده و موارد مهم را کتبا اعلام نماید.

۴ – ۸- متعهد موظف است به محض اعلام متعهد له در طول ساعت………………الی……………… در تهران و شهرستان ها متخصصین خود را جهت تعمیر و راه اندازی نماید.

تبصره: در صورتی که در مهلت فوق الذکر متعهد نتواند تعهد خود را انجام دهد بابت هر ساعت تاخیر مبلغ پرداخت خسارتی است که ممکن در اثر معیوب ماندن دستگاه به متعهد له وارد گردد.

۵ – ۸- در صورتیکه هر یک از دستگاه ها به تعمیرات اساسی نیاز داشته باشد متعهد موظف است ضمن تشخيص مورد و اعلام کتبی آن به متعهد له مدت زمان تعمیر اساسی را نیز متذکر شود (قید نماید ).

در صورتی که این تشخیص مورد تایید متعهد له باشد پس از تعمیر و بازسازی، متعهد له هزینه قطعات و لوازمی که متعهد بر دستگاه ها نصب نموده است را برابر نرخ های معینه به مشار اليه خواهد پرداخت.

تبصرہ: تكليف متعهد به تشخیص تعمیرات اساسی مانع از تقاضای متعهد له نسبت به بررسی و انجام تعمیرات اساسی نمی باشد. و در هر حال اگر در این خصوص و همچنین در تشخیص مصادیق تعمیر اساسی بین طرفین اتفاق نظر وجود نداشت، نظر…………………. لازم الاجرا است.

۶ – ۸- متعهد در شهر های ………………. نماینده یا متخصص مقيم دارد و هزینه خدمات فنی دستگاه موضوع قرارداد در شهر هایی که متعهد نماینده یا متخصص مقیم ندارد بر مبنای مسافت تا نزدیک ترین شعبه نمایندگی تعمیراتی متعهد طبق جدول ذیل افزایش می یابد

ردیف………….. فاصله محل نصب تا نزدیکترین مرکز تعمیرات……………….درصد افزایش نرخ

۵۰۱ الی ۱۰۰ کیلومتر

۱۰۱۲ الی ۲۰۰ کیلومتر

۲۰۱۳ الی ۳۰۰ کیلومتر

۳۰۱۴ الی ۴۰۰ کیلومتر

۴۰۱۵ الی ۵۰۰ کیلومتر

۵۰۱۶ الی کیلومتر به بالا

۷ – ۸ متعهد اعلام نمود مشمول ممنوعیت مذکور در قانون منع مداخله دولت در معاملات دولتی مصوب ۲۲/ ۱۰/ ۳۷ نمی باشد و به هیچ عنوان اشخاص مذکور در این قانون را در موضوع قرارداد سیم و ذینفع نمی کند و اگر خلاف آن ثابت شود متعهد له قرارداد را فسخ و کلیه خسارت وارده را به تشخیص خود تعیین و از اموال متعهد وصول نماید و علاوه بر تحمل مجازات قانونی باید خسارت ناشی از بطلان قرارداد را تحمل نماید.

۸ – ۸- متعهد مکلف است در تمام مراحل تعهدات خود را با حسن نیت تمام انجام داده و در تمام مراحل، اعم از خرید و تعویض یا نصب لوازم یدکی و یا سایر تعمیرات جزئی و اساسی رعایت صرفه و صلاح متعهد له را بنماید.

در غیر این صورت متعهد له می تواند ضمن اجرای تبصره بند ب ماده ۳ کلیه خسارات وارده را از مطالبات و سایر اموال متعهد به هر نحو که صلاح بداند ضبط و وصول نماید و مشار اليه حق هیچ گونه اعتراضی نخواهد داشت.

ماده ۹- سایر شرایط:

-………………..

-……………….

-………………

-………………

-………………

ماده ۱۰- اقامتگاه طرفین

متعهد له…………………

متعهد………

تبصره ۱: طرفین قرارداد ملزم هستند در صورت تغییر آدرس حداکثر ظرف ده روز نشانی جدید خود را کتبا به اطلاع یکدیگر برسانند والا کليه مراسلات، آگهی ها و اخطارهای قانونی به آدرس سایق نافذ و معتبر خواهد بود.

تبصره ۲:این قرارداد در ۱۸ ماده و …………….. تبصره و با حذف مواد ………………… در …………….. نسخه به اعتبار و حکم واحد تنظيم و مبادله گردیده است.

امضاء متعهد * امضاء متعهد له

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
+989225192408
تماس با ما
+989225192408