وکیل تصادفات در اصفهان

قاضی سابق دادگاه های/تصادفات/کیفری/حقوقی/انقلاب/خانواده/۵سال سابقه وکالت

 حنیور قاضی سابق شیراز/بندرعباس/مرودشت/جهرم

وکیل پایه یک و مشاور حقوقی

(۰۹۲۲-۵۱۹-۲۴-۰۸)

(۰۹۱۷-۴۳۹-۳۷-۵۴)

آقای حنیور قاضی سابق دادگاه تصادفات در شیراز بوده است!
آقای خداوردی حنیور 
وی بورسیه دانشگاه علوم قضایی تهران بوده است.
قاضی سابق دادگاه های بندرعباس مرودشت جهرم و شیراز بوده است.
وی در شهر شیراز سابقه قضاوت در دادگاه های
حقوقی کیفری انقلاب خانواده و تصادفات
و
 ۵ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری را دارد
وکیل تصادفات در اصفهان

وکیل تصادفات در اصفهان

بهترین وکیل تصادفات در اصفهان

نباید اینگونه تصور کرد که که مباشر تصادف با پرداخت دیه از پرداخت سایر زیان ها معاف میگردد زیرا دیه فقط خسارت وارده به نفس یا عضو است و خسارت وارده به اشیاء یا وسایل نقلیه بر عهده ی عامل تصادف است. در این خصوص امر کارشناس تصادف جنبه فنی و علمی دارد و کارشناس با بررسی چگونگی رخداد تصادف به علل موجه دسترسی پیدا میکند آنگاه اعمال رانندگان که موجب حادثه شده را با نظامات دولتی و مقررات اجرائی سنجیده و عاملی که مرتکب تخلف شده را با ذکر مستند قانونی معرفی می‌کند. کارشناس حکم نمی‌دهد بلکه بر اساس اظهارنظری که میکند دادگاه اقدام به صدور حکم مینماید .در بیشتر موارد دادگاه ها بر اساس نظر کارشناس سریعا حکم میدهند مگر اینکه یکی از اصحاب دعوا به نظر کارشناس اعتراض نماید که در این صورت هم نظر هیأت کارشناسی که مصون از اعتراض قرار می گیرد ملاک عمل است .

اولین قدم در هنگام تصادف رانندگی تماس با مرکز فوریت های پلیس به شماره ی ۱۱۰ می‌باشد و در این تماس محل تصادف، نوع تصادف و تعداد مصدومین احتمالی از تماس گیرنده دریافت میگردد .
به جرات می توان گفت وکالت از مشاغل سخت می باشد و وکیل دادگستری اصفهان باید فردی سخت کوش ، باهوش و متعهد به کار باشد تا این سمت سنگین و پر مسئولیت را پذیرا باشد. با توجه به ویژگی های وکیل تصادفات در اصفهان قطعا یافتن بهترین وکیل در زمینه تصادفات در اصفهان سخت خواهد بود.
موسسه حقوقی حامد امیری ، با مدیریت وکیل تصادفات ، متعهد و کارکشته خدمات حقوقی حرفه ای و در راستای موازین قانونی را در سطح اصفهان و کشور به مراجعین ارائه می دهد که از طریق راه های مندرج در سایت امکان اخذ مشاوره ی حضوری و غیر حضوری از وکیل تصادفات فراهم شده است .

تصادفات رانندگی از حیث وقوع به سه دسته خسارتی ،جرحی و فوتی تقسیم می‌شود.

تصادفات خسارتی

با توجه به محل وقوع تصادف ،مناطق درون شهری مربوط به پلیس راهور و برون شهری مربوط به پلیس راه بوده و مامورین این ارگانها اختصاصا کار رسیدگی به این تصادفات را بر عهده دارند. در تصادفات خسارتی چنانچه مصدومی نداشته باشد اولین نکته که باید توجه گردد اگر مسیر پر تردد است و یا مقصر مشخص، از صحنه عکس برداری شده و مسیر بازگشایی شود. در غیر اینصورت به محض رسیدن پلیس هر دو طرف بخاطر بستن مسیر جریمه خواهند شد. پلیس بعد از رسیدن اقدام به تنظیم کروکی کرده و مقصر را مشخص می کند.

کروکی نیز دو نوع دارد :۱- کروکی سازش  ۲-  کروکی عدم سازش.

کروکی سازش

کروکی سازش در مواقعی است که هر دو نفر به این توافق رسیده اند که چه کسی مقصر است. نکته ی حائز اهمیت این است که اولا در این مواقع مدارک دو طرف حادثه شامل گواهینامه، کارت خودرو، کارت بیمه شخص ثالث و برگ معاینه ی فنی همراه راننده و کامل باشد. ثانیا تصادف نباید مصدوم جرحی یا منجر به فوت داشته باشد. در مواردی که خودرو به اشیا و موانع طبیعی مثل درخت یا گاردریل برخورد کرده است برای دریافت خسارت از بیمه حتما باید کروکی عدم سازش ترسیم شود.

وکیل تصادفات در اصفهان

وکیل تصادفات در اصفهان

کروکی عدم سازش (کروکی مراجع قضایی)

چنانچه دو طرف بر سر اینکه چه کسی مقصر است به توافق نرسیده باشند و یا یکی از موارد ذیل موجود باشد کروکی عدم سازش تنظیم می‌شود:

۱- عدم قبول نظریه افسر  ۲-عدم تکمیل مدارک لازم مقصر  ۳- تصادفات جرحی و منجر به فوت

پس از اخذ کروکی طرف زیان دیده و غیر مقصر به بیمه مراجعه و خسارت را تا سقف تعهد بیمه گذار دریافت می کند. چنانچه مبلغ خسارت بیشتر از سقف بیمه باشد شخص مقصر باید مازاد آن را پرداخت کند در غیر اینصورت با مراجعه به مراجع قضایی باید اقدام به طرح دعوی نمود.بعد از طرح دعوی نیز مقام قضایی در این خصوص تحقیق و پس از صدور دستور کارشناسی و اظهارنظر کارشناس در خصوص میزان خسارت اقدام به صدور رای می نماید. مرجع صلاحیت دار در این موارد تا زمان تنظیم این مرقومه تا مبلغ بیست میلیون تومان شورای حل اختلاف و بیشتر از این مبلغ نیز دادگاه حقوقی می باشد. بعد از صدور رای نهایی و اجرائیه و همچنین ابلاغ آن ، در صورتی که مقصر بتواند زیان مازاد را پرداخت نماید به صورت نقدی و در صورت عدم توانایی و همچنین عدم تقدیم درخواست اعسار از طرف مقصر، فرد زیان دیده می تواند نسبت به توقیف اموال اقدام کند. در صورت عجز از معرفی اموال نیز می شود نسبت به جلب مقصر اقدام کرد.

مهلت پرداخت ديه جرح يا قتل ناشی از رانندگی

مستند به ماده ۴۸۸ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ مهلت پرداخت دیه، از زمان وقوع جنایت به ترتیب زیر است مگر اینکه به نحو دیگری تراضی شده باشد
الف- در عمد موجب دیه در مدت یک سال قمری
ب- در شبه عمد، در مدت سال قمری
پ- در خطای محض، در مدت سه سال قمری
تبصره- هرگاه پرداخت کننده در بین مهلت های مقرر نسبت به پرداخت تمام یا قسمتی از دیه اقدام نماید، محکومٌ له موظف به قبول آن می‌باشد.
مطابق با ماده ۴۸۹ قانون مذکور درجنایت خطای محض، پرداخت کننده باید ظرف هر سال، یک سوم دیه و در شبه عمدی، ظرف هر سال نصف دیه را بپردازد.
معیار محاسبه قیمت پرداخت دیه:
مطابق با ماده ۴۹۰ قانون مجازات اسلامی درصورتی که پرداخت کننده بخواهد هر یک از انواع دیه را پرداخت نماید و یا پرداخت دیه به صورت اقساطی باشد، معیار قیمت زمان پرداخت است مگرآنکه در این خصوص توافقاتی انجام شده باشد.

برخی نکات مهم در مورد تصادفات

← در صورتی که بر اثر برخورد دو وسیله ی نقلیه رانندگان یا سر نشینان کشته شوند یا آسیب ببینند در صورتی که تقصیر منتسب به هر دو راننده باشد هر کدام مسئول پرداخت نصف دیه ی راننده ی مقابل و سرنشینان هر دو وسیله ی نقلیه هستند .
← هر گاه بر اثر بی مبالاتی یا بی احتیاطی یا عدم رعایت مقررات قانونی یا عدم مهارت راننده حادثه ای رخ دهد که منتهی به قتل غیر عمد شود مرتکب به شش ماه تا سه سال حبس و نیز پرداخت دیه در صورتی که مورد مطالبه قرار گیرد محکوم می شود .
← هر گاه راننده در موقع وقوع جرم مست بوده یا گواهی نامه ای نداشته باشد یا زیاد تر از سرعت مقرر حرکت کرده باشد به بیش از دو سوم حداکثر مجازات مقرر محکوم می شود .
← اگر مصدوم تصادف احتیاج به کمک فوری داشته و راننده با وجود امکان از این کار خودداری نماید یا به منظور فرار ترک محل حادثه نماید از اسباب تشدید مجازات می باشد .

وکیل تصادفات در اصفهان

وکیل تصادفات در اصفهان

سوالات شما عزیزان از آقای حنیور

 

 در مورد احتساب خدمت نظام وظیفه در سوابق بیمه شدگان تأمین اجتماعی چه می دانید؟

پاسخ: افرادی که قبل از تاریخ ۱۳۸۵ / ۵ / ۷ در کارگاه های مشمول قانون تأمین اجتماعی اشتغال داشته و به واسطه رابطه ی مزد بگیری دارای سابقه پرداخت حق بیمه بوده و پس از پایان خدمت نظام وظیفه مجددا در موسسات و کارگاه های مشمول قانون تأمین اجتماعی اشتغال و مبادرت به تداوم بیمه پردازی نزد سازمان تأمین اجتماعی کرده باشند، مشمول ماده ۹۵ قانون تأمین اجتماعی بوده و از پرداخت حق بیمه دوران سربازی معاف می شوند.

 

بند ۲: چنانچه بیمه شدگان از شمول بند ۱ خارج باشند و دو شرط ذیل را داشته باشند می توانند با پرداخت حق بیمه متعلقه سوابق خدمت نظام وظیفه را به عنوان سوابق تأمین اجتماعی منظور نمایند

۱) در زمان ارائه تقاضا، شاغل مشمول قانون کار و بیمه پرداز باشند.

۲) قبل از تقاضا حداقل دو سال سابقه پرداخت بیمه نزد تأمین اجتماعی را دارا باشند.

آیا مقررات ماده ۳۲ قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب شامل بانک هایی که بیش از ۵۰ درصد آن متعلق به بخش خصوصی است از جمله بانک ملت می شود؟

پاسخ: نظریه اداره کل حقوقی قوه قضائیه ماده ۳۲ قانون آیین دادرسی دادگاه ها عمومی و انقلاب در امور مدنی مصوب ۱۳۷۹، ناظر به نهادهای انقلاب اسلامی، مؤسسات عمومی غیردولتی وزارت خانه ها، موسسات دولتی وابسته به دولت، شهرداری ها و بانک های دولتی است، بنابراین بانک هایی که بیش از ۵۰ درصد سهام آن ها خصوصی است، بانک خصوصی محسوب گردیده و بهره مندی از نماینده حقوقی برای دفاع از دعاوی مطروحه و تقدیم دادخواست موضوع ماده ۳۲ قانون مذکر از شمول آن ها خارج است.

وکیل تصادفات در اصفهان

وکیل تصادفات در اصفهان

نوآوری ها در قانون جدید نحوه اجرای محکومیت های مالی کدامند؟

پاسخ:

۱-تكلیف ارائه صورت دارایی محکوم علیه همراه با اقامه ی دعوای اعسار

۲- قرار گرفتن بار اثبات ملائت محكوم عليه بر دوش محكوم له، (ماده ۷ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی در مواردی که ثابت شود مالی که محکوم علیه در عوض دین دریافت کرده تلف شده است یا مواردی که محکوم علیه در عوض دین، مالی دریافت نکرده باشد.

۳- اختیاری بودن توسل محكوم عليه به شهادت شهود به عنوان دلیل اثبات اعسار (ماده ۸ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی) سیاق ماده ۲۳ قانون اعسار دلالت بر الزام ارائه شهادت در دعوای اعسار داشت.

۴- کافی بودن ارائه شهادت نامه کتبی دو شاهد برای اثبات دعوای اعسار (ماده ۸ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی) ماده ۲۳ قانون اعسار شهادت ۴ نفر را برای اثبات دعوای اعسار لازم می دانست.

۵- لزوم تصریح شهود به این موضوع که با مدیون به مدتی که بتواند نسبت به وضعیت معیشت وی اطلاع کافی داشته باشد معاشرت داشته اند (ماده ۹ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی)

۶- تکلیف دادگاه به استعلام وضعیت مالی محكوم عليه مدعی اعسار از مرجع ذی ربط (ماده ۱۰ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی)

۷- تعیین مجازات برای افراد معسر به تقصیر (ماده ۱۷ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی)

۸- تکلیف مرجع اجرای حکم برای دستور به بانک مرکزی جهت معرفی حساب های محکوم عليه (ماده ۱۹ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی)

۹- تکلیف دادگاه برای دستور به مراجع ذی ربط اعم از اداره ثبت و شهرداری جهت اعلام پلاک ثبتی ملکی که احتمال تعلق آن به محكوم عليه وجود دارد بر اساس نشانی کامل ملک یا نام مالک (ماده ۱۹ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی) رویه سابق به این شکل بوده است که محکوم له باید پلاک ثبتی ملک متعلق به محكوم عليه را برای توقیف اعلام می کرد و دستیابی به پلاک ثبتی که گاهی عم” محال بود، تکلیف محکوم له تلقی می شد.

۱۰- تکلیف دادگاه برای دستور به تمامی مراجع که به هر نحو اطلاعاتی در مورد اموال اشخاص دارند، برای اعلام اموالی که احتمال تعلق آن به محکوم علیه وجود دارد. (ماده ۱۹ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی)

۱۱- تکلیف مراجع مورد استعلام به اعلام نقل و انتقالات و هر نوع تغییر دیگر در اموال محکوم علیه از زمان یکسان قبل از صدور حکم قطعی(تبصره ۱ ماده ۱۹ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی)

۱۲- تعیین مجازات برای مدیران و مسئولان مراجعی که به تکلیف مقرر در مورد شناسایی اموال محكوم عليه عمل نکنند (ماده ۲۰ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی) در ماده ۲۰ این قانون، مجازات انفصال درجه شش از خدمات عمومی و دولتی تعیین گردیده است. با توجه به اینکه اصولا مجازات انفصال در مورد کارمندان دولت موضوعیت دارد، قانون در مورد تخلف مدیران و مسئولان مراجع غیردولتی از دستورات دادگاه جهت شناسایی اموال محکوم عليه بساکت است.

۱۳- در نظر گرفتن جزای نقدی علاوه بر مجازات حبس برای مرتکبان انتقال مال با انگیزه فرار از ادای دین (ماده ۲۱ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی باید در نظر داشت که در ماده ۴ قانون سابق فقط مجازات چهار ماه تا دو سال حبس در نظر گرفته شده بود.

۱۴- تکلیف مرجع اجرا کننده رأي به صدور قرار ممنوع الخروج شدن محكوم عليه به درخواست محکوم له(ماده ۲۳ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی)

۱۵- خارج شدن خودرو از مستثنیات دین (ماده ۲۴ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی) طبق بند ب ماده ۵۲۴ منسوخ قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی وسیله نقلیه مورد نیاز و متناسب با شأن محکوم علیه) در ردیف مستثنیات دین آمده بود. ۱۶- وارد شدن (تلفن مورد نیاز به مستثنیات دین (بند و ماده ۲۴ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی)

۱۷- وارد شدن مبلغ سپرده به موجر (رهن) طبق شرایطی به مستثنیات دین (بند ز ماده ۲۴ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی)

۱۸- امکان استیفا در صورت تبدیل قهری مستثنیات به مال دیگر (تبصره ۲ ماده ۲۴ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی)

۱۹- امکان توقیف و فروش مستثنیات دین تحت شرایطی (ماده ۲۵ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی)

آیا پیامک جز ادله ی دادگاه محسوب می شود؟

پاسخ: پیامک، ایمیل، عکس، فیلم و این موارد به تنهایی دلیل قضایی محسوب نمی شوند، بلکه جزء امارات قضایی محسوب شده و می توانند در کنار سایر دلایل برای اثبات موضوع به کار آیند . آنچه مهم است این است که مجموعه ادله و از جمله امارات قضایی مذکور، قاضی را به يقين برسانند . اماره قضایی هم محدود نیستند و پیامک، فیلم و عکس هم می توانند اماره و نشانه ای برای یقین قاضی باشد . آنچه مهم است این است که قاضی از این امارات به اقناع درونی و وجدانی برسد.

وکیل تصادفات در اصفهان

وکیل تصادفات در اصفهان

 مطالبه ی طلب به واسطه ی رسیدهای بانکی چگونه است؟

پاسخ: رسید بانکی یکی از مدارکی است که می تواند دلیل اثبات دعوی و مستندی برای مطالبه وجوه واریزی از طرف مقابل باشد. بر اساس نص مواد قانون مدنی هر گاه کسی پولی به دیگری بدهد، ظاهر در عدم تبرع است مگر اینکه خلاف آنرا طرف دعوی ثابت کند . یعنی اصل بر آن است که شما آن مبلغ را به عنوان قرض و بدون آنکه بدهکار طرف دعوی باشید، به حساب وی واریز کرده اید، اما اگر طرف شما دلایل یا مدارکی ارایه نماید که نشان دهد به وی مدیون بوده اید و وجوه واریزی به عنوان ایفای تعهدات از طرف شما بوده دعوی شما محکوم به رد است.

 اموال غیرقابل توقیف (مستثنیات دین) کدامند؟

پاسخ: مستثنیات دین اموالی هستند که برای زندگی فرد یا یک خانواده ضرورت دارد که قانون آنها را مشخص کرده است . مثل اتومبیلی تاکسی) که بدهکار به وسیله آن درآمد خانواده خود را کسب می کند و به جز آن در آمد دیگری ندارد. مستند به ماده ۵۲۳ قانون آیین دادرسی مدنی و ماده ۶۵ قانون اجرای احکام مدنی، اجرای رأی از مستثنیات دین اموال محكوم عليه، از جمله مسکن مورد نیاز محكوم عليه و خانواده وی، وسیله نقلیه ی مناسب، اثاثیه مورد نیاز و آذوقه کتب و وسایل ابزار کار، قابلیت اجرای حکم ندارد

. همچنین در بعضی از موارد، اموالی که مالکیت محکوم علیه نسبت به آنها محرز نیست و هیچ دلیلی بر ید مالكانه ی وی وجود ندارد، قابلیت توقیف ندارد . اجرای احکام حقوقی توسط دادورز اجراء که اکنون در دفتر شعبه صادر کننده ی رأى بدوی به ریاست مدیر دفتر دادگاه مستقر است صورت می گیرد . این در حالی است که اجرای احکام کیفری در دادسرایی که شکایت در آنجا مطرح و منجر به صدور کیفرخواست شده است، انجام می پذیرد.

بهترین وکیل پایه یک تصادفات در اصفهان

قاضی سابق دادگاه های/تصادفات/کیفری/حقوقی/انقلاب/خانواده/۵سال سابقه وکالت

حنیور قاضی سابق شیراز/بندرعباس/مرودشت/جهرم

وکیل پایه یک و مشاور حقوقی

(۰۹۲۲-۵۱۹-۲۴-۰۸)

(۰۹۱۷-۴۳۹-۳۷-۵۴)

آقای حنیور قاضی سابق دادگاه تصادفات در شیراز بوده است!
آقای خداوردی حنیور 
وی بورسیه دانشگاه علوم قضایی تهران بوده است.
قاضی سابق دادگاه های بندرعباس مرودشت جهرم و شیراز بوده است.
وی در شهر شیراز سابقه قضاوت در دادگاه های
حقوقی کیفری انقلاب خانواده و تصادفات
و
 ۵ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری را دارد
وکیل تصادفات در اصفهان

وکیل تصادفات در اصفهان

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
+989225192408
تماس با ما
+989225192408