وکیل انحصار وراثت در بیرجند

قاضی سابق دادگاه های/تصادفات/کیفری/حقوقی/انقلاب/خانواده/۵سال سابقه وکالت

 حنیور قاضی سابق شیراز/بندرعباس/مرودشت/جهرم

وکیل پایه یک  دادگستری و مشاور حقوقی

(۰۹۲۲-۵۱۹-۲۴-۰۸)

(۰۹۱۷-۴۳۹-۳۷-۵۴)

آقای خداوردی حنیور
وی بورسیه دانشگاه علوم قضایی تهران بوده است.
قاضی سابق دادگاه های بندرعباس مرودشت جهرم و شیراز بوده است.
وی در شهر شیراز سابقه قضاوت در دادگاه های
حقوقی کیفری انقلاب خانواده و تصادفات
و
 ۵ سال سابقه وکالت در محاکم دادگستری را دارد!
وکیل انحصار وراثت در بیرجند

وکیل انحصار وراثت در بیرجند

بهترین وکیل انحصار وراثت در بیرجند

وکلا امروز در پرونده های مختلفی کار وکالت را انجام می دهند. در واقع ممکن است
یک وکیل پایه دادگستری تمامی پرونده های مالیاتی و حقوقی و خانواده را انجام دهد .

وکیــــل انحصــار وراثت در واقع وکیلی است کاملا بصورت تخصصی و حرفه ای به
وکالت پرونده های انحصار وراثت می پردازد و به تمام ریزترین قوانین آن اشراف کامل دارد.

چرا وکیــــــــل انحصــار وراثت ؟

مال دنیا و تقسیم ارث برای بازماندگان معمولا با درگیری ها و تنش هایی همراه است که
با داشتن یک وکیــــل انحصار وراثت شما از این تنش ها و کنش های قوم و خویشی بدور می شوید .
همواره مشاوره با وکـــیل انحصــــار وراثت میتواند راهگشا امور باشد و
در صورت نیاز با توافق طرفین امکان انتخاب وکیل برای انحصار وراثت به صورت تخصصی میسر می باشد
تا تمام روند رسیدگی به پرونده را انجام داده
و در کوتاهترین ترین زمان ممکن سهم هر شخص را توسط دادگاه تعیین و واصل نماید.

مولفه هایی برای انتخاب یک وکیل خوب انحصار وراثت کدامند؟

موضوع کاری وکیـــل انحصار وراثت پیوند تنگاتنگی با مبحث ارث دارد و لذا به وکیـــــل انحصار وراثت، می بایست راجع به ارث و احکام آن اشراف کامل داشته باشد.. احکام ارث اساساً در قانون مدنی مصوب سال ۱۳۱۴ ذکر شده است و لذا منبع اصلی برای کار وکیل انحـــصار وراثت است.

از دیگر قوانین مورد تخصص وکیل انحصار وراثت، قانون امور حسبی است که برخی از احکام مربوط به ارث را در خود جای داده است

تخصص های وکیــــل انحصار وراثت چیست؟

نکته قابل توجه ایی که در مورد یک وکیل خوب انحصار وارثت وجود دارد این است که یک وکیل خوب انحصار وراثت وکیلی است که به قوانین مالیاتی و علی الخصوص مباحث مربوط به مالیات بر ارث نیز اشراف داشته باشد چرا که همانگونه که در مقالات دیگر عنوان نمودم در اخذ گواهی انحصار وراثت در قبل و بعد از سال ۱۳۹۵ تفاوت هایی وجود کرد

در مورد افرادی که قبل از سال ۹۵فوت نموده اند در جهت اخذ گواهی انحصار وراثت علاوه بر مراحل کلی که در مقالات قبل عنوان نمودیم اخذ اظهارنامه مالیات بر ارث جهت ارائه به دادگاه مربوطه لازم است و در حقیقت وراث باید لیست مال و اموال متوفی را به اداره مالیات مربوطه ارائه نموده و اظهارنامه مخصوص مالیات بر ارث را تکمیل نموده در حالی که در مورد افراد فوت شده از ابتدای سال ۱۳۹۵ اخذ اطهارنامه مالیات بر ارث جهت انجام مالیات بر ارث تیاز نمی باشد .

که در حقزقت لاید عرض کنم که در مورو افراد فوت شده قبل از سال ۹۵ با توجه به این که تکمیل نمودن و ارائه لیست اموال متوفی اولین گام در تشکیل پرونده مالیات بر ا ث می باشد که طبیعتا نقش خیلی نهم در ا انه حریان پرونده مالیات بر ا ث و حتی میزان مالیات مربوطه خواهد داشت طبیعتا به اهمیت داشتن یک وکیل مشرف بر قوانین مالیاتی میتوان پی برد

وکیل انحصار وراثت در بیرجند

وکیل انحصار وراثت در بیرجند

هزینه انحصار وراثت چقدر است ؟ ایا هزیــــــــنه انحصار وراثت همان هزینه وکیل انحصار وراثت است ؟ افرادی که می‌توانند از مورث ارث ببرند *طبقات ارث : افرادی که می‌توانند از مورث ارث ببرند یا از بستگان نسبی هستند که به وسیله‌ٔ خون پیوند دارند یا بستگان سببی که به واسطه‌ٔ ازدواج ارث می‌برند. تمام افراد بر اساس ماده ۸۶۲ قانون مدنی، در سه طبقه تقسیم می‌شوند: اول پدر و مادر و اولاد و اولادِ اولاد. دوم اجداد و برادر و خواهر و اولادِ آن ها. سوم اعمام (عموها) عمات (عمه‌ها) و اخوال(دایی‌ها) و خالات (خاله‌ها) و اولادِ آن‌ها. این طبقات در طول یکدیگر هستند. به این معنی که تا وقتی وارثی از طبقه‌ٔ اول وجود دارد، نوبت به وراث موجود در طبقات بعدی نخواهد رسید. در هر طبقه اگر فردی مقدم بر دیگری موجود باشد، نوبت به دیگری نمی‌رسد. به طور مثال تا زمانی که برادر در قید حیات است، برادرزاده‌ٔ متوفی از او ارث نمی‌برد…

هزینه انحصار وراثت در سال ۱۳۹۹ چقدر است ؟

انحصار وراثت اگر توسط خود وراث انجام شود یکسری مراحلی دارد و
کارهای اداری که زیاده هزینه بر نیستند . البته هزینه مالی ولی خب هزینه فقط مادی نیست .
زمان هم گرانبهاترین هزینه هاست .
اینکه چند روز تا چند هفته زمان گذاشته شود تا انحصار وراثت انجام شود بستگی به
روزهای و ساعت های اداری و …….دارد.

اما بیشترین هزینه این مراحل همان هزینه دادرسی می باشد که توسط دولت در
خدمات الکترونیک قضایی از شما گرفته می شود که در سال ۱۳۹۸ در حدود ۱۳۰ هزار تومان می باشد.

هزینه وکیــــل انحصار وراثت چقدر است؟

هزینه وکیل هم با توجه به پیچیدگی پرونده وراثتی شما مشخص می شود. هر چقدر این پیچیدگی ها کمتر باشند بالطبع هزینه وکیل هم کاهش پیدا می کند.

هزینه وکیــــــل انحصار وراثت از دو میلیون به بالا براورد می شود.

سایر هزینه های انحصار وراثت

هزینه های عمده همان دو مورد بالا بود که برایتان تشریح و تخمین زده شد. اما ممکن است متوفی ، به کسی یا کسانی بدهکار باشد که از دارایی او کسر می شود.

که تمام این کارها توسط یک وکیل خوب انحصار وراثت در سریع ترین زمان انجام می شود.

وکیل انحصار وراثت در بیرجند

وکیل انحصار وراثت در بیرجند

پایان مقاله وکیل انحصار وراثت در بیرجند
به درخواست شما مردم عزیز بیرجند توضیحاتی در مورد چک ارائه میدهیم!

سئوالی ممکن است در خصوص دادگاه صالحه در دعوای مطالبه وجه چک مطرح شود. در مواردی که به استناد رأی وحدت رویه شماره ۶۸۸- مورخ ۲۳/ ۳/ ۱۳۸۵ سه دادگاه صلاحیت دارد و دارنده به دادگاه محل پرداخت یعنی دادگاه محل بانک محال عليه مراجعه می کند با توجه به چکهای امروزی که مثلا محل بانک محال علیه تهران است ولی در گرگان هم دارنده می تواند گواهی عدم پرداخت دریافت نماید(سیستم یکپارچه) آیا دارنده می تواند در گرگان طرح دعوا کند یا باید به دادگاه محل بانک محال علیه یعنی تهران مراجعه نماید؟

محال علیه یعنی مخاطب دستور پرداخت در چک.در نگاه اول به نظر می رسد منظور از بانک محال علیه همان بانکی است که صادر کننده در آنجا حساب دارد و بنابراین دارنده باید به دادگاه محل بانکی که صادر کننده در آنجا حساب افتتاح کرده است مراجعه کند. اما به نظر میرسد با توجه به سیستم یکپارچه و با توجه به هدف قانون تجارت که سرعت در آن نقش بسزایی دارد و همچنین با توجه به اینکه صادر کننده در زمان افتتاح حساب و گرفتن دسته چک و همچنین در زمان صدور چک عالم و آگاه به این موضوع است که دارنده میتواند در هر یک از شعب بانک محال علیه گواهی عدم پرداخت دریافت نماید باید این اختیار را به دارنده داد که بتواند در دادگاه محلی که گواهی عدم پرداخت دریافت نموده است اقامه دعوا نماید.

مبحث پنجم: دادخواست، شرایط و ضمانت اجرای فقدان آنها یکی از شرایطی که دارنده چک برای احقاق حق خود و طرح دعوا عليه مسئولین باید انجام دهد دادن دادخواست به دادگاه صالح است.رسیدگی دادگاه، على الاصول، مستلزم «اقامهی دعوا» و در واقع «تقدیم دادخواست» است.

قضات دادگاه ها موظفند به دعاوی اقامه شده رسیدگی نموده و حکم شایسته صادر نمایند. دادگاه در صورتی می تواند به دعوای مدنی یا جنبه ی مدنی امر کیفری رسیدگی نماید که دادخواست تقدیم شده باشد. در این مبحث برآنیم تا ابتدا تعریفی از دادخواست را بیان نمائیم و سپس شرایط دادخواست و ضمانت اجرای فقدان آنها را بررسی نماییم. گفتار نخست: تعریف دادخواست قانون آ.د.م. دادخواست را در دو مفهوم متفاوت به کار برده است: مفهوم نخست: دادخواست، در لغت، مصدر مرکب مرخم «دادخواستن» است.

دادخواستن» از جمله به معنای «دادخواهی کردن، عدالت طلبیدن، تظلم و ..» آمده است. ۱۱۲ «دادخواست» در ماده ۴۸ ق.آ.د.م. در همین مفهوم به کار رفته است: «شروع رسیدگی در دادگاه مستلزم تقدیم دادخواست می باشد…». پس در این مورد دادخواست در مفهومی متفاوت از برگ دادخواست به کار رفته و در واقع به معنای دادخواهی کردن است. ۱۱۳ مفهوم دوم: دادخواست در بسیاری از مواد ق.آ.د.م. به معنای سندی آمده که حاوی دادخواست به مفهوم نخست است.

در حقیقت «دادخواست باید به زبان فارسی و در روی برگهای چاپی مخصوص نوشته شده …» و این «برگ» باید حاوی نکات مندرج در ماده ۵۱ ق.آ.د.م. باشد.

گفتار دوم: شرایط دادخواست و ضمانت اجرای آن شرایط دادخواست و ضمانت اجرای آن در مواد ۵۱ به بعد ق.آ.د.م. پیش بینی شده است.

بند نخست: تنظیم بر برگ چاپی مخصوص ماده ۵۱ ق.آ.د.م. مقرر میدارد: «دادخواست باید … در روی برگهای چاپی مخصوص نوشته…» شود. البته چنانچه در مقر دادگاه مرجع دعوا، چنین برگهایی در اختیار عموم، قرار نگرفته باشد

برگهای معمولی نیز بهتر است پذیرفته شود. علی رغم تصریح این شرط، هیچ یک از مواد ق.آ.د.م. ضمانت اجرایی برای آن پیش بینی ننموده است. اما به عنوان ضمانت اجرا باید بیان داشت چنانچه دارنده چک در «برگی» که چنین شرایطی را نداشته باشد، اقامه دعوا نماید، با توجه به اینکه بنا به یکی از معانی دادخواست، دادخواهی شده اما در فرم چاپی نیست و برای این منظور امر اخطار رفع نقص میسر است و به فرض که دارنده فرم چاپی دادخواست تقدیم نکند قرار رد دادخواست (به معنای دادخواهی) توسط دفتر دادگاه صادر خواهد شد.

بند دوم: تنظیم به زبان فارسی به موجب ماده ۵۱ ق.آ.د.م. «دادخواست باید به زبان فارسی… نوشته …» شود. ضمانت اجرای این شرط در قانون پیش بینی نگردیده است. به عنوان ضمانت اجرا مطابق ماده ۲ق.آ.د.م. دعاوی باید طبق قانون مطرح شده باشند و در اینجا چون دادخواست به زبان فارسی نیست، لذا مطابق قانون طرح دعوی نشده است و باید قرار عدم استماع دعوی صادر شود.

بند سوم: امضای دادخواست خواهان دعوای مطالبه وجه دارنده چک) باید دادخواست را امضاء کند و در صورت عجز از امضاء اثر انگشت او باید زیر دادخواست باشد. (بند ۷ ماده ۵۱ ق.آ.د.م.) تکلیف دادخواستی که این شرط را نداشته باشد در قانون پیش بینی نشده است. دارنده که متنی را در برگ چاپی می نویسد اما آنرا امضاء نمی کند، در حقیقت دادخواهی نکرده است و دادخواست فاقد امضاء همانند دادخواستی است که هیچ مطلبی در آن نوشته نشده است. زیرا این راهکار مبتنی بر نوعی استنباط از مواد ۲۸۷ قانون امور حسبی و ۱۳۰۱ قانون مدنی است. کسی که معتقد به این راهکار است در حقیقت، سکوت قانونگذار را در مورد ضمانت اجرای امضای دادخواست، سکوتی نه ناشی از غفلت بلکه سکوتی حکیمانه میداند.

اداره حقوقی قوه قضائیه در نظریه شماره ۱۸۴۷/ ۷- ۲۷/ ۲/ ۱۳۷۹ بیان داشته: «دادخواست فاقد امضاء به دستور دادگاه تا مراجعهی خواهان و امضای آن بلا اقدام می ماند و پس از مراجعهی او و امضاء دادخواست به جریان قانونی گذاشته می شود. در ق.آ.د.م. عدم امضاء دادخواست جز در

موارد نقص یا توقیف دادخواست احصاء نشده است. البته بهتر است که به خواهان (دارنده چک) اطلاع داده شود تا برای امضای دادخواست مراجعه نماید.» بند چهارم: نام و اقامتگاه خواهان خواهان، صفت فاعلی خواستن می باشد و فرهنگستان آن را در مقابل «مدعی» جعل نموده است. مدعی کسی است که به ضرر دیگری به رسم منازعه چیزی را می خواهد و آن دیگری مدعی علیه است. ۱۷ به موجب بند ۱ ماده ۵۱ ق.آ.د.م.

در دادخواست باید «نام، نام خانوادگی، نام پدر، سن، اقامتگاه و حتی الامکان شغل خواهان» نوشته شود. البته نوشتن نام پدر، سن و شغل خواهان در دادخواست، با توجه به ماده ۵۶ ق.آ.د.م. ضمانت اجرا ندارد و در عمل نیز نقص دادخواست به شمار نمی رود. در صورتی که دادخواست توسط وکیل دارنده چک تقدیم شود مشخصات وکیل او نیز باید درج گردد. (بند ۱ ماده ۵۱ ق.آ.د.م.)همانطور که در مباحث گذشته ذکر شد در دعوای حقوقی مطالبه وجه مندرج در چک و خسارات قانونی قابل مطالبه، خواهان همان دارنده چک» است که در واقع ذینفع این دعوا محسوب می شود.

دارنده چک می تواند شخص حقیقی باشد که در این صورت نام و مشخصات وی به ترتیب مقرر در ماده ۵۱ ق.آ.د.م، باید در قسمت مربوط دادخواست نوشته شود. دارنده چک ممکن است شخص حقوقی باشد. چنانچه خواهان شخص حقوقی باشد (شرکت، مؤسسه غیر انتفاعی، اداره، وزارت خانه، شهرداری، نهاد و …) نام و مشخصات و اقامتگاه شخص حقوقی، به همان ترتیب که در اداره ثبت شرکتها، بر اساس آخرین تغییرات ثبت گردیده به گونه ای که ابلاغ برگها به آنها میسر باشد، در قسمت مربوط دادخواست باید نوشته شود.

: نام و مشخصات خوانده خوانده اسم مفعول خواستن و در لغت، از جمله به معنای طلبیدن و احضار کردن آمده است. واژه خوانده را فرهنگستان در برابر اصطلاح مدعی عليه جعل کرده است. اما مدعی علیه، به مفهوم اعم به هر شخصی گفته می شود که ادعایی علیه او مطرح شده و بنابراین اعم از خوانده است.

خوانده شخصی است، که دعوا عليه او اقامه شده و حق ادعایی علیه اوست و بنابراین نتیجه ی دادرسی، هر چه باشد، بر او بار می گردد. به موجب بند ۲ ماده ۵۱ ق.آ.د.م. «نام و نام خانوادگی، نام پدر، سن، اقامتگاه و شغل خوانده » در دادخواست باید نوشته شود. چنانچه خوانده شخص حقیقی است، نام و نام خانوادگی و على الأصول اقامتگاه

او باید در قسمت مربوط به دادخواست نوشته شود. چنانچه خوانده ورشکسته باشد و نتیجهی دعوا موجب تصرف در اموال وی گردد، ادارهی تصفیه ی امور ورشکستگی و یا مدير تصفیه، به قائم مقامی او، طرف دعوا قرار گرفته و مشخصات و نشانی آنها در دادخواست نوشته شود. روشن است که در موارد مزبور قیم، ولی و … به دادرسی دعوت می شود.

در صورتی که خوانده شخص حقوقی باشد (شرکت، مؤسسهی غیرانتفاعی، اداره و …) نام و مشخصات شخص حقوقی نیز، به همان ترتیب و سبب که در مورد خواهان گفته شد و اقامتگاه آن باید در دادخواست نوشته شود. مستند به ماده ۵۳ و ۵۴ ق.آ.د.م. مدیر دفتر دادگاه در صورت ناقص بودن اسم و مشخصات خوانده به مدعی (خواهان) اخطاریه ده روزه ارسال می کند تا نسبت به رفع نقص اقدام نماید والا، مدیر دفتر دادگاه به استناد مواد مذکور، قرار رد دادخواست خواهان را صادر خواهد نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
+989225192408
تماس با ما
+989225192408