بهترین وکیل در بوشهر

بهترین وکیل در بوشهر

بهترین وکیل در بوشهر

با عرض سلام ادب و احترام خدمت شما بزرگواران دوستان عزیز در ابتدا باید به شما بزرگواران توضیح بدهیم که وکیل کیست؟؟

وکیل شخصی است که طبق قانون مدنی شخصی او را برای امری نایب قرار میدهد و برای او مسئولیت ایجاد میشود تا مورد نیابت را به درستی انجام دهد!

انواع وکالت به دو دسته وکالت اداری و وکالت دادگستری تقسیم میشود!

۱-وکالت اداری:

وکالت اداری وکالتی است که شخصی به یک شخص دیگر اعطا میکند و این وکالت برای اموری غیر از امور دادگاهی است یعنی به عبارتی با وکالت اداری نمیتوان در دادگاه ها وکالت کرد و از متهم یا شاکی یا خواهان و خوانده دفاع نمود چرا که وکالت دادگاه مخصوص وکلای دادگستری است که پروانه وکالت دارند!

وکالت را میتوان به شخصی اعطا کرد که اهلیت دارد!

اهلیت به معنای آن است که شخص باید عاقل بالغ و رشید باشد!

منظور از بالغ بودن آن است که سن شخص در دختران از ۹ سال قمری و در پسران از ۱۵ سال قمری گذر کرده باشد!

و منظور از عاقل بودن آن است که از دیدگاه عرف و قانون در وجود عقل و عقلانیت وکیل و موکل تردیدی نباشد!

و منظور از رشید بودن بر طبق قانون آن است که شخص منظور از مسائل مالی را بداند و بداند چگونه باید اموال خود را کصرف کند تا مال او به هدر نرود!

قانون اینگونه شخصی را برای وکالت دادن یا قبول وکالت اداری صالح میداند اما رویه ادارات آن است که سن بلوغ چه در دختران چه در پسران ۱۸ سال تمام است!

و عملا دختری ۹ ساله را ملاحظه نمیکنید که بتواند وکالت دهد یا قبول وکالت کند!

چرا که او حتی مفهوم وکالت را نمیداند!
اما وکالت چه زمانی منعقد میگردد؟ شاید برایتان جتالب توجه باشد بگوییم وکالت از زمان اراده وکیل و موکل منعقد میگردد یعنی اگر من به شما بگویم وکالت مرا میپذیری و شما بگویی بله وکالت از دیدگاه قانون مدنی کشور ما منعقد میگردد!اما برای اینکه دست کلاهبرداران از موضوع وکالت کوتاه شود و برای مثال من نتوانم به دادگاه بروم و ادعای وکالت از شما را بکنم و یا ملک شمارا به صرف ادعای وکالت بفروشم عملا شما بدون کاغذی به نام وکالت نامه نمیتوانید کاری را انجام دهید!
یعنی هیچ جایی از جمله دادگاه یا بنگاه معاملاتی یا تعویض پلاک در خودرو و… شمارا بدون وکالت نامه وکیل نمیشناسد!

پس برای اعطای وکالت نیاز به وکات نامه است و روز اعطای وکالت و امضای وکالت نامه از دیدگاه قانون روز اعطای وکالت است!

و اما چگونه حدود و اختیارات وکیل را نشخص کنیم در تمامی وکالت نامه ها شما میتوانید حدود و اختیارات وکیل را مشخص کنید و تاکید دارم حتما این قسمت را با دقت تکمیل کنید برای مثال اگر میخواهید به کسی وکالت دهید تا ملک شمارا اجاره دهد حتما قید کنید وکالت در اجازه ملک با مشخصات ….

چرا که ممکن است شخصی ملک شمارا به جای اجاره به چوب حراج بگذارد! و اگر شما در وکالت نامه این اجازه را حتی سهوا داده باشید اثبات این امر که سهوی بوده بسیار سخت است و حتما حدود و اختیارات وکیل را به دقت پرکنید!

اما در وکالت نامه ها قسمت دیگری نیز داریم به نام حق توکیل اما حق توکیل چیست؟؟

حق توکیل بدین معناست که شخصی که به او  وکالت اعطا شده بتواند به شخص دیگری دوباره وکالت اعطا کنید برای مثال اینگونه بگوییم شخص الف ب ج وکالت میدهد و ج میخواهد دوباره از طرف شخص الف به د وکالت دهد و این نیازمند حق توکیل است!

وکالت قضایی:

وکالتی است که شخص در امور دادگاهی خود شخص دیگری را به عنوان نماینده خود در دادگاه معرفی میکند.وکالت در دادگستری به دو دسته تقسیم میشود :وکالت در دعاوی مدنی و وکالت در دعاوی کیفری .در وکالت مدنی طرفین دعوا اجازه دارند حداکثر تا دو وکیل به دادگاه معرفی کنند اما در دعاوی کیفری میشود حداکثر تا سه وکیل معرفی کرد .

وکالت پرونده های دادگستری وظیفه وکلای رسمی به شمار می رود که با توجه به تخصص و دانش خود ان را به عهده گرفته و مراحل مربوط به ان را دنبال میکنند.در ایران تصدی شغل وکالت دادگستری علاوه بر لزوم دارا بودن تحصیلات مرتبط دانشگاهی مستلزم اخذ مجوزهای لازم و گذراندن دوره های کار اموزی در کانون های وکلا است .  وکیل پایه یک دادگستری:وکیل پایه یک شخصی است که پس از طی دوره تحصیلات دانشگاهی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس و بالاتر در رشته های حقوق و فقه در ازمون وکلای دادگستری موفق به کسب معدل شده باشد و به عنوان کاراموز وکالت برگزینند.

۱وکیل انتخابی:وکیلی است که شخص ان را با انتخاب خود بر میگزیند و با انعقاد قرارداد وکالت از او میخواهد وکالت او را برای دفاع از حقش در مراجع قضایی بر عهده بگیرد .

بهترین وکیل در بوشهر

بهترین وکیل در بوشهر

 

۲وکیل تسخیری:در صورتی که دعاوی کیفری جریان دارد وجود وکیل ضروری است حال اگر متهم از اخذ وکیل امتناع کرده یا بضاعت مالی ان را نداشته باشد به تشخیص دادگاه از بین وکلای دادگستری وکیلی برای او انتخاب میشود که به ان وکیل تسخیری میگوییند.

۳وکیل معاضدتی:طبق قانون مدنی تمام افراد در مراجع قضایی باید دارای وکیل باشند حال اگر شخصی امکان گرفتن وکیل را به دلیل عسر و حرج نداشته باشد دادگاه به تشخیص کمیسیون معاضدت کانون وکلا وکیلی به صورت رایگان برای شخص معسر (کسی که توان مالی پرداخت بدهی دادگاه و وکیل را ندارد)میگیرد.

۴وکیل قراردادی (تبعینی):هر یک از اصحاب دعوا برای دفاع از اقامه ی دعوا و تعقیب ان به  وکیل داد گستری رجوع میکنند.

۵وکیل اتفاقی :وقتی شخصی در رشته حقوق تحصیل کرده یا معلومات بالایی در این زمینه داشته اما مدرک وکالت نداشته باشد میتواند برای بستگانش که دچار مشکلاتی در دا گاه شده اند با مجوز های مرتبط و پرداخت هزینه در سه جلسه در سال وکالت کند.

۶وکیل سازمانی:در راستای حمایت از کارکنان دولت و نیروهای مسلح در صورتی که کارکنان دولتی اعم از کش.ری و لشکری در امور خدمتی خود دچار مشکلات حقوقی شوند سازمان محل خدمت وی میتواند کارشناسان حقوقی خود را جهت حمایت و دفاع از این کارکنان به مراجع قضایی به عنوان وکیل قضایی معرفی کنند .که کارشناسان حقوقی که در این خصوص برای کارکنان اداره متبوع خود معرفی میشوند را وکیل سازمانی گوییند.

۷وکیل قوه قضاییه:وکیل قوه قضاییه یا وکیل ماده ۱۸۷به اشخاصی گفته میشود که در اجرای ماده ۱۸۷قانون برنامه پنج ساله سوم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی کشور از مرکز مشاوران حقوقی و کارشناسان قوه قضاییه پروانه وکالت دریافت میکنند.

۸وکیل کاراموز :اشخاصی که در رشته های حقوقی تحصیل کرده اند پس از گذراندن ازمون ورودی کانون وکلای دادگستری و قبولی در ان باید مدتی را در کنار وکیلی با تجربه کار اموزی کنند .انها میتوانند در همان دوران کاراموزی زیر نظر سرپرست خود در مسایلی که دشوار نباشد به وکالت هم بپردازند.

۹وکیل حمایتی:وکیل حمایتی همان وکیل ایثارگران و بسیجیان است که وقتی ایشان در مسایل قضایی و حقوقی دچار مشکلاتی میشوند وکلای قضایی که در اجرای قانون حمایت قضایی و یا قانون سپاه از ان دفتر پروانه گرفتند به عنوان وکیل از این افراد حمایت کنند.

هر کدام از وکلای دا گستری میتوانند بدون محدودیت در تمام موضوعات قبول وکالت نماییند.

تخلفات وکلای دادگستری و مجازات های قانونی انها:حفظ استقلال کانون وکلای دادگستری و لزوم حفاظت از شان و جایگاه والای وکالت و ضرورت برخورد با رفتار خلاف شان وکالت این ضرورت را ایجاد کرده که کانون با داشتن مراجع انتظامی مستقل به تخلفات وکلا رسیدگی کنند . .

در این راستا طبق ماده ۱۳و۱۴لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری و مواد ۵۳الی ۸۹ایین نامه لایحه قانونی مزبور

دادسرا ی انتظامی وکلا متشکل از دادستان انتظامی ،معاون دادستان ،و عده ای لازم دادیار وظیفه رسیدگی به شکایات و تحقیق و صدور قرار های مقتضی و کیفرخواست انتظامی بر عهده دارند.

دادگاه انتظامی وکلا نیز که متشکل از رئیس و دو عضو اصلی و دو عضو علل بدل است وظیفه رسیدگی به پرونده های انتظامی و صدور حکم

را برعهده دارد.تصمیمات انتظامی دادسرا:۱ _قرار منع تعقیب ۲ _ قرار موقوفی تعقیب۳ _ قرار اناطه ۴ _قرار عدم صلاحیت

۵ _ قرار احراز تخلف انتظامی میباشد.

در صورت تایید قرار احراز تخلف توسط دادستان انتظامی یا معاون وی پرونده با صدور کیفر خواست انتظامی جهت رسیدگی

و صدور حکم به دادگاه انتظامی ارسال میگردد.

قرار های صادره دادسرا ظرف مهلت قانونی قابل اعتراض در دادگاه انتظامی میباشد.

دادگاه انتظامی نیز ضمن رسیدگی مبادرت به صدور حکم انتظامی مقتضی میکند.

احکام صادره دادگاه انتظامی شامل حکم براعت ،حکم محکومیت انتظامی،حکم تعلیق موقت وکیل متخلف میباشد.

مجازات های قانونی تخلفات انتظامی وکلای داگستری:

۱ _ اخطار کتبی ۲ _ توبیخ با درج در پرونده۳ _ توبیخ با درج در روزنامه رسمی و مجله کانون

۴ _ تنزل درجه ۵ _ ممنوعیت از سه ماه تا سه سال۶ _ محرومیت دائم از شغل وکالت

مقایسه وکیل پایه یک و وکیل پایه دو دادگستری:وکلای پایه دو فقط حق شرکت در ان دسته از محاکم کیفری را دارند که به جرم های تعزیری

مستوجب حبس کمتر از ده سال و شلاق و جزای نقدی و اقدامات تامینی منتهی میشود و در محاکم حقوقی نیز تنها زمانی حق دفاع از موکل را دارند که بازخواست کمتر از پانصد میلیون ریال باشد و یا خواسته غیر مالی باشد مگر در دعاوی مربوط به اختلافات در اصل نکاح ،اصل طلاق ،اثبات و نفی نصب،در حالی که وکیل پایه یک دادگستری حق شرکت در تمامی محاکم

حقوقی و کیفری و … را دارد.

وکلایی که از کانون وکلای دادگستری پروانه اخذ میکنند و پس از ان به صورت دو سال کاراموزی دوره را طی میکنند میتوانند زیر نظر وکیل سرپرست نسبت به دفاع از حقوق موکل خود اقدام کنند.پس از طی دو سال و همچنین تایید صلاحیت علمی و گزارش های مربوطه موفق به اخذ پروانه پایه یک میشوند.

بیشتر بخوانید: بهترین وکیل در اصفهان

سوالات شما عزیزان از بهترین وکیل در بوشهر

آیا می دانید معاینه ی محل وقوع جرم در قانون آیین دادرسی کیفری جدید چگونه است؟

پاسخ: با عنایت به اینکه فندانسیون پرونده در محل دادسرا شکل و نقش اساسی به خود می گیرد، لذا مقنن در قانون جدید در این مرحله ی سرنوشت ساز تدابیر بیش تری لحاظ نموده است. در کنار حق داشتن وکیل و تفهیم اتهام و سایر ارکان دادرسی عادلانه، معاینه ی محل وقوع جرم و … از مهمترین امورات مرحله ی تحقیقات مقدماتی است. حضور گروه بررسی صحنه ی جرم به ریاست بازپرس، متشکل از پزشک قانونی یا پزشک معتمد، کارشناس بررسی صحنه ی جرم، کارشناس تشخیص هویت، کارآگاهان ناجا، عنداللزوم سایر کارشناسان و اهل خبره جهت کشف حقیقت و زوایای پنهان و فنی و غیره از نوآوری های قانون جدید آیین دادرسی کیفری است.

حضور بازپرس در معاینه محل وقوع جرم و اجساد در صلاحیت دادگاه کیفری یک الزامی به نظر می رسد و در سایر جرایم، اختیاری است. جهت اهمیت موضوع در موارد ضروری و به تشخیص بازپرس، شهود و مطلعان دعوت و در صورت عدم حضور، جلب می شوند. رعایت مبانی شرطی و زمان معاینه در روز (بجز موارد استثنایی و …) لحاظ شده است. بازپرس برای حفظ جسد، هویت، چگونگی فوت، نسبت به تهیه ی کروکی و عکس و فیلمبرداری از صحنه، دستورات لازم را صادر می نماید. در این رابطه مقنن جهت رفع سایر ابهامات و اجمالات، تهیه ی آیین نامه ی اجرایی چگونگی بررسی صحنه جرم مقرر نموده است.

آیا معنای این جمله را می دانید؟ ((معافیت از کیفر به معنای برائت نیست))

پاسخ: معافیت از کیفر تاسیس نوبتی می باشد که در قانون مجازات اسلامی جدید پیش بینی شده است. ممکن است عده ای نسبت به این تاسیس ایرادهایی را مطرح کنند مبنی بر اینکه چگونه است که یک نفر مجرم شناخته می شود اما می توان کیفر او را به عقب انداخت و نیز عنوان کنند که بین احراز مجرمیت و معافیت از کیفر منافات وجود دارد؟ معافیت از کیفر به معنای برائت نیست اما اگر بگوئیم معافیت از کیفر به معنای برائت از مجرمیت است، صحیح نیست . زیرا ما در عین اینکه شخصی را مجرم می شناسیم بنابر مصالح موجود که مورد نظر مقنن است او را از کیفر نیز معاف می کنیم .

در حقیقت باید گفت که حکم به معافیت از کیفر به معنای نبودن مجرمیت نیست . بیان ایرادهایی به این موضوع از جانب برخی افراد به این دلیل است که می گویند دادگاه از یک طرف حکم به محکومیت و از سوی دیگر حکم به معافیت از کیفر می دهد . در حالیکه حکم به معافیت از کیفر به معنای آن است که ابتدا دادگاه شخص را مجرم می شناسد، ولی بنا به مصالح موجود در این تاسیس حقوقی از جمله تشویق فرد به این که رفتارش را اصلاح کند (البته نه در جرایم سنگین بلکه در جرایم سبک) او را از کیفر معاف می کند . البته معافیت از کیفر در قانون مجازات اسلامی جدید، مشابه همان تاسیس سابق است که در گذشته به عنوان تعلیق تعقیب وجود داشت و اکنون نیز به عنوان تعلیق اجرای مجازات در قانون وجود دارد با این تفاوت که در مواردی مانند تعلیق در اجرای مجازات ابتدا احراز مجرمیت می شود ولی دادگاه اجرای مجازات را معلق می کند، در حالی که در معافیت از کیفر پس از احراز مجرمیت حکم به معافیت از کیفر صادر می شود. اصلاح بزه کار، از جمله اهداف ایجاد تاسیس معافیت از کیفر است

نا گفته نماند در موارد بعدی قانون نیز پیش بینی شده که ممکن است با وجود صدور حکم معافیت از کیفر، حکم به تعیین کیفر نیز داده شود . به طور مثال در تعلیق صدور حکم، صدور حکم را معلق می کنیم و با انقضای مدت مقرر می توانیم حکم به معافیت از کیفر یا تعیین کیفر بدهیم که در ماده ی ۴۵ قانون مجازات اسلامی پیش بینی شده است . پس با این اوصاف فهمیدیم که هدف از ایجاد تاسیس معافیت از کیفر، اصلاح بزه کار و تشویق او به داشتن رفتار مناسب و قانون مند است. به همین دلیل با وجود اینکه احراز مجرمیت می شود، دادگاه بزه کار را از کیفر معاف می کند البته به شرط آنکه در مدت معین مرتکب جرم جدیدی نشود.

 در کدام جرایم متهم حق ملاقات با وکیل را ندارد؟

پاسخ: مطابق ماده ی ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری با شروع تحت نظر قرار گرفتن، متهم می تواند تقاضای حضور وکیل کند، اما در جرایم سازمان یافته و با جرایم علیه امنیت ملی کشور، سرقت و… متهم تا یک هفته پس از شروع تحت نظر قرار گرفتن، امکان ملاقات با وکیل را ندارد.

همانطور که گفتیم هر گاه فردی خارج از وقت اداری به علت هر یک از عناوین مجرمانه، تحت نظر قرار گیرد باید حداکثر ظرف یک ساعت مراتب به دادستان یا قاضی کشیک اعلام شود و دادستان یا قاضی کشیک نیز مکلف است موضوع را بررسی و در صورت نیاز با حضور در محل تحت نظر قرار گرفتن متهم، اقدام قانونی به عمل آورد.

 آیا می دانید منظور از افترای عملی چیست؟

پاسخ: گاهی ممکن است به جای آنکه حرف افترا آمیزی را علیه دیگری به زبان آورد و یا مطالب افترا آمیزی علیه وی منتشر شود با گذاشتن ادوات و یا اشیای اتهام آور نزد وی او را در مظان اتهام قرار می دهند و در واقع تأثیر منفی این کار بیش تر از یک افترای ساده است. لذا مجازات سنگین تری برای این مورد تعیین شده است. طبق ماده ۶۶۹ قانون مجازات اسلامی «هر کس عالما و عامدا به قصد متهم کردن دیگری آلات و ادوات جرم یا اشیایی را که یافت شدن آن در تصرف یک نفر موجب اتهام او می گردد بدون اطلاع آن شخص، در منزل یا محل کسب یا جیب یا اشیایی که متعلق به او است بگذارد یا مخفی کند یا به نحوی متعلق به او قلمداد نماید و در اثر این عمل شخص مزبور تعقیب گردد، پس از صدور قرار منع تعقیب و یا اعلام برائت قطعی آن شخص، مرتکب به حبس از ۶ ماه تا سه سال و یا تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می شود»

منظور از گذاردن:

گذاشتن آلات و ادوات جرم و یا اتهام آور در منزل، محل کسب و مکان های شخصی است. منظور از مخفی کردن، می توان گفت برای مثال مواد مخدر در باغچه منزل کسی پنهان کردن. منظور از متعلق به غير قلمداد نمودن: می توان اینگونه مثال زد که کسی مواد مخدر را در ساک یا چمدان شخصی دیگری قرار دهد و آن شخص تحت تعقیب قرار گیرد.

فرق دیه و ارش چیست؟

پاسخ: دیه مالی است که مجرم به سبب ارتكاب جرمی به آسیب بدنی یا مرگ دیگری منجر شود و به شخص او یا صاحب خون (ورثه) می پردازد، در شرع مقدس برای بیشتر اعضای بدن دیه در نظر گرفته شده است . ناگفته نماند اگر دیه در جنایات شبه عمد و خطای محض پرداخت شود مجازات اصلی محسوب می شود و اگر با منتفی شدن یا امکان پذیر نبودن قصاص در جنایات عمدی پرداخت شود مجازات بدلی و جایگزین محسوب می شود. پس در بیان کلی باید گفت طبق ماده ۱۷ قانون مجازات اسلامی: دیه اعم از مقدور و غير مقدور، مالی است که در شرع مقدس برای ایجاد جنایت غیرعمدی بر نفس، اعضا و منافع و یا جنایت عمدی در مواردی که به هر جهتی قصاص ندارد به موجب قانون مقرر می شود.

اگر در مورد عضوی دیه معین نشده باشد قاضی با در نظر گرفتن دیه کامل انسان و نوع و کیفیت آسیب، مطابق نظر کارشناسان میزان آن را معین می کند که در اصطلاح «آرش» گفته می شود.

وکیل پایه یک در بوشهر

بهترین وکیل در بوشهر

بهترین وکیل در بوشهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
+989225192408
تماس با ما
+989225192408